Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ką daryti, kad veja atrodytų nepriekaištingai?

Gyvenate nuosavame name arba esate įmonės, turinčios žaliąjį plotą, savininkas? Tikėtina, kad ne sykį skaitėte straipsnių, kuriuose dalijamasi patarimais, kaip prižiūrėti veją, kad ji ne tik gražiai atrodytų, bet ir puikiai augtų.
Nuotraukos

2018.05.30.

Gyvenate nuosavame name arba esate įmonės, turinčios žaliąjį plotą, savininkas? Tikėtina, kad ne sykį skaitėte straipsnių, kuriuose dalijamasi patarimais, kaip prižiūrėti veją, kad ji ne tik gražiai atrodytų, bet ir puikiai augtų. Dalį jų šiandien galima laikyti nebeaktualiais, nes technika, pagaminta pritaikius naujausias technologijas, vejos puoselėjimu gali pasirūpinti tiesiog puikiai. Tuo metu, kai robotas rūpinsis jūsų veja, galėsite užsiimti mėgstama veikla arba tiesiog pailsėti. Atskleisime paslaptį, kaip vejapjovės robotai gali jus pavaduoti šiame daugelį varginančiame darbe.

Kuo vejapjovės robotai pranašesni už kitas alternatyvas?

Visų pirma, robotas vejapjovė dirba visiškai savarankiškai. Jūs tik nustatote vejos pjovimo plotą, sudarote grafiką ir leidžiate įrangai dirbti. Prieš paleidžiant robotą jums nereikia specialiai paruošti vejos, o robotui baigus darbą – atlikti papildomų veiksmų sutvarkytoje teritorijoje. Be to, tam, kad paleistumėte robotą vejapjovę, net nereikia būti namuose – tai galite padaryti naudodamiesi išmaniąja programėle, įdiegta savo telefone. Toks sprendimas leidžia valdyti prietaisą visiškai nepriklausomai nuo buvimo vietos.

Dar vienas pranašumas – tai, kad robotai vejapjovės lengvai prisitaiko prie jūsų sklypo ypatumų. Priklausomai nuo įrangos modelio, robotas gali veikti įvertindamas vejos plotą, kraštovaizdžio planą, nuokalnes, įkalnes ir kitokias teritorijos savybes. Keičiant įprastą vejapjovę robotizuota, nereikės nieko pertvarkyti, perstumti ar performuoti. Robotas pasižymi puikia navigacijos ir jutiklių sistema. Naudodamas ją, jis gali savarankiškai pasirinkti efektyviausią vejos pjovimo modelį ir nevaržomai judėti.

Jūsų veja gali atrodyti nepriekaištingai, nes robotas vejapjovė nepalieka provėžų ar kitų žymių. Vejapjovės robotai yra kur kas lengvesni už bet kurį vejos pjovimo traktoriuką. Be to, naudojant tokį prietaisą nereikia rizikuoti vejos lygumu ją tręšiant. Robotas išbarsto nupjautos vejos likučius ir taip natūraliai ją patręšia. Taigi, stulbinanti vejos išvaizda gali būti pasiekta išties paprastu, greitu būdu.

Vejapjovės robotai dirba ne tik sparčiai, bet ir tyliai. Dėl šios priežasties nesulauktumėte jokių priekaištų iš kaimynų netgi tuomet, jei veją pjautumėte naktį. Prieš įsigydami robotą vejapjovę, atkreipkite dėmesį į triukšmo lygį. Jei specifikacija jums tinkama, rinkitės kuo tylesnį modelį.

Ar robotai vejapjovės yra saugūs?

Saugumas yra vienas iš robotinės technikos gamintojų prioritetų. Vejos priežiūros robotuose integruoti specialūs jutikliai, kurie, teisingai nutiesus perimetro juostas, neleidžia sužaloti ar pažeisti vaismedžių, krūmų, gėlynų. Jie nuo pažeidimų ar lietaus saugo ir patį robotą. Tačiau nereikėtų prarasti budrumo ir savininkams. Robotui dirbant, neleiskite vejoje žaisti vaikams ar naminiams gyvūnams. Taip pat drauskite naminiams gyvūnams važinėti ant roboto viršaus.

Ar esama universalaus modelio, tinkančio visiems vejų sklypams?

Sklypai skiriasi savo ypatybėmis – paviršiaus lygumu, dydžiu, nuokalnių skaičiumi, kraštovaizdžio sprendimais. Todėl roboto vejapjovės modelį geriausia rinktis tik pagal individualius poreikius, nepaisant kaimynų ar draugų rekomendacijų. Jei robotas bus pernelyg galingas, pasižymės gausybe kitų privalumų, galite gerokai už jį permokėti. O jei prietaisas bus per silpnas ir ne itin funkcionalus, galite jo taip ir nepanaudoti.

Aleksėj Traškin, „LazyHouse.lt“ atstovas, drauge su savo komanda paruošė gidą „Kaip išsirinkti robotą vejapjovę“. Čia pateikta informacija gali padėti geriau suprasti pagrindinius roboto vejapjovės pasirinkimo kriterijus. Tokių patarimų rasite interneto svetainėje LazyHouse.lt. A. Traškin visuomet rekomenduoja pasinaudoti ir individualia konsultacija. Jos metu gauti patarimai, kaip ir minėtas elektroninis gidas, padės atrasti tinkamiausią robotą žoliapjovę išties lengvai.