Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Paruoškite terasą vasaros pramogoms

Orui atšilus, žmonės vis dažniau leidžia laisvalaikį namo kieme. Siekiant tinkamai pasiruošti vasaros sezonui lauke, verta pasidomėti ir įgyvendinti bent kelias jaukaus, efektyvaus terasos apšvietimo idėjas.
Nuotraukos

2018.05.29.

Orui atšilus, žmonės vis dažniau leidžia laisvalaikį namo kieme. Siekiant tinkamai pasiruošti vasaros sezonui lauke, verta pasidomėti ir įgyvendinti bent kelias jaukaus, efektyvaus terasos apšvietimo idėjas. Tokiu atveju šviesos nepritrūks nei vakarėjant, nei staiga sutemus dėl artėjančios liūties. Vienos geriausių priemonių tinkamam apšvietimui užtikrinti – specialūs lauko šviestuvai.

Svarbu nuoseklus, gerai apgalvotas derinimas

Baldai, apdailos medžiagos ir augalai turėtų puikiai derėti su apšvietimu. Kuriant lauko interjerą svarbu tai, kas praktiška, patvaru, bet taip pat ir lengvai prižiūrima. Poilsio erdvė – terasa – turi būti tinkama skirtingoms veikloms, pavyzdžiui, knygos skaitymui, stalo žaidimams ir jaukiai vakarienei su šeima ar draugais. Suderinus eksterjero detalių patrauklumą su funkcionalumu, rezultatas džiugins ne vienerius metus.

5 idėjos, kaip susikurti jaukų ir saugumą padedantį užtikrinti kiemo terasos apšvietimą:

1. Pastatomieji žibintai takams. Tokie šviestuvai Vilniuje pastebimi daugelyje kiemų. Saugumas vaikštant ypatingai aktualus nakties metu. Būtent todėl svarbu užtikrinti efektyvų apšvietimą ne tik aplink namus, kitus teritorijos objektus, bet ir šalia takų. Rinktis galima tarp pastatomų šviestuvų ir žibintų, kurie ne tik suteikia šviesos, bet ir padeda kieme suformuoti jaukią, romantišką atmosferą.


2. Įmontuojamieji sieniniai lauko šviestuvai, tvirtinami ant namo sienų. Šis apšvietimo tipas apsaugos tiek namų šeimininkus, tiek ir svečius. Svarbu tinkamai apšviesti lauko duris ir šalia esančią erdvę. Taip pat tokie lauko šviestuvai gali būti įrengiami virš stalo, šezlongų. Tam, kad sieniniai šviestuvai būtų įrengti teisingai, verta kreiptis pagalbos į specialistus.  


3. Nešiojami staliniai lauko šviestuvai. Toks apšvietimo būdas – ypač patogus. Pasirinkus jį, šviestuvai Vilniuje esančiame balkone gali būti paprastai transportuojami savaitgaliui į sodybą kur nors Dzūkijoje. Šviestuvai yra lengvi, patogūs nešti rankoje. Juos pastatyti galima pavėsinėje, balkone, ant žolės ir mėgautis puikia atmosfera vos tik pradeda temti.


4. Terasa su mažomis, tačiau galingomis dekoracinėmis lemputėmis. Šie lauko šviestuvai dažnai naudojami švenčių metu. Dekoracinės lemputės gali būti kabinamos ant medžių, tvorų ar terasoje, ant namo sienų. Ryški šilta spalva suteiks sodo erdvei jaukumo ir šventiškos nuotaikos. Panašiai galima panaudoti ir žibintus. Juos geriausia pritvirtinti prie išorinės namo sienos. 


5. Terasoje įmontuojami grindų šviestuvai. Suderinus viršutinius ir apatinius šviestuvus, gaunamas geriausias rezultatas. Šviesa lauke sukuria ir akcentuoja patrauklias proporcijas, o namai tampa matomi iš tolo. Jei reikalingi tokie šviestuvai, Vilniuje jų galima įsigyti ne vienoje specializuotoje parduotuvėje. Tačiau jų besidairant svarbu nepamiršti, kad reikia atsargiai derinti skirtingų rūšių šviestuvus. Jie turėtų būti paskirstyti tolygiai. Be to, lauko šviestuvų skleidžiama šviesa neturėtų būti pernelyg ryški – kitaip ji gali akinti. Geriausia rinktis vieną šviesos atspalvį – jis gali būti šaltas, baltas arba šiltai gelsvas. Tokiu būdu aplinka atrodys harmoninga.


Lauko šviestuvai gali tapti sprendimu, dėl kurio išryškės visos kiemo puošmenos. Svarbu, kad šviesa kieme būtų paskirstyta pagal zonas, o svarbiausi objektai aprūpinti papildomomis apšvietimo priemonėmis.

Svarbu ne tik jaukumas, bet ir saugumas

Dauguma žmonių pasiilgsta gamtos, todėl kiemo įrengimas ir priežiūra tampa malonumu. Atvira, šviesi erdvė tinkamesnė poilsiui ir pramogoms. Šviestuvai Vilniuje pasižymi didele pasiūla, todėl galima lengvai išsirinkti tinkamą variantą. Kūrybiški sprendimai leidžia suformuoti ne tik efektyvų, bet ir originalų, savitą apšvietimą. Tačiau pasirūpinti reikia ne tik šviestuvų patrauklumu, bet ir saugumu.

Laužo ir žvakių šviesa tinka romantiškai atmosferai sukurti. Vis dėlto su ugnimi svarbu elgtis apdariai, kruopščiai ją užgesinti. Toks apšvietimas, nors ir suteikia jaukumo, netinka kiekvienam vakarui. Tam, kad terasoje būtų ir smagu, ir saugu, verta investuoti į specializuotus, aplinkos poveikiui atsparius ir ilgaamžius lauko šviestuvus.