Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šviečiančios trinkelės – greitas ir paprastas būdas atnaujinti aplinką

Plačiau apie šias trinkeles prim.lt skaitytojams pasakoja įmonės „MiroMax“ vadovas
Nuotraukos

Mokslas ir technologijos nestovi vietoje. Modernėja ne tik telefonai, kompiuteriai, bet ir tokios lauko interjero detalės kaip... trinkelės. Naudojant įvairiomis spalvomis šviečiančias šaligatvio trinkeles galima greitai ir paprastai pakeisti įprastą interjerą, suteikti jam naują, kiek netikėtą, išvaizdą. Plačiau apie šias trinkeles prim.lt skaitytojams pasakoja įmonės „MiroMax“ vadovas Miroslavas Vengrovskij.

 

Kur naudojamos šviečiančios trinkelės?

Šviečiančios trinkelės idealiai tinka apšviesti tiek gyvenamųjų namų, tiek ir visuomeninės paskirties pastatų fasadus. Modernėjanti RGBW technologija leido pasiekti beprecendentinį šviesos našumą išlaikant pastovią spalvų temperatūrą visame spalvų spektre, įskaitant baltą spalvą.

Grindinio šviestuvai - LED trinkelės puikiai tinka apšvietimui:

  • Tvenkiniams, krūmams, medžiams
  • Sodo alėjoms
  • Takeliams​

Spalvų reguliavimo/valdymo galimybė dar labiau sustiprina estetinį patrauklumą o baltos spalvos LED diodų panaudojimas leidžia vienu akimirksniu iš LED trinkelių padaryti veiksmingą ir ekonomišką apšvietimo sistemą.

Kokie reikalavimai keliami aplinkai – reljefas, drėgmė?

Geriausia yra tai, kad aplinkai, kurioje planuojama kloti šviečiančias trinkeles, jokių ypatingų reikalavimų nekeliama. Trinkelių apsaugos klasė yra IP67. Tai reiškia, kad jos absoliučiai nebijo drėgmės, vandens, sniego, šalčio, mechaninio poveikio yra visiškai saugios. Statinis slėgis, kurį atlaiko trinkelės - 8000 kg / 1dm2, tad jas galima naudoti net ten, kur didelis transporto priemonių srautas – parkavimosi aikštelėse, išvažiavimuose ir t.t.

Kokie reikalavimai keliami elektros instaliacijai – galia, elektros sunaudojimas?

Šviečiančios trinkelės yra maitinamos saugia 12Vdc nuolatine įtampą. Vienos šviečiančios trinkelės galingumas, priklausomai nuo paskirties ir naudojimo srities, siekia nuo 0,9 W iki 4W.
Jei trinkeles planuojama naudoti kaip dekoratyvinį apšvietimą – tada naudojamas mažesnis galingumas. Kas kita, jeigu reikia apšviesti pastato fasadą iš apačios. Tokiu atveju naudojamos didesnio galingumo trinkelės.
Tarkim jei parko takelio dekoratyvinį apšvietimą sudarys 100 vnt. trinkelių, bendras jų galingumas sieks apie 100W/h.

Dizaino sprendimai naudojant trinkeles – ar galimos kompozicijos? Skirtingų spalvų trinkelių naudojimas viename objekte?

Taip ,galima naudoti viename objekte skirtingu spalvų trinkeles. Užduotis išsprendžiama panaudojant 4 zonų RGB valdiklį. Tada 1 zona gali turėti tarkim raudoną spalvą, 2 zona bus violetinė, 3 zona švies žaliai, 4 zona džiugins gintarine spalva.
Maža to visą tai galima valdyti per išmanųjų telefoną. Tereikia atsisiųsti specialią mobiliąją aplikaciją.

Ar tokias trinkeles galima susimontuoti pačiam?

Taip, jei žmogus bent kiek nusimano elektroje, gali jas kloti pats. Trinkelių montavimas yra labai paprastas ir patogus. Nereikia nieko lituoti. Užtenka tik sujungti kelis laidus.

Kokias klaidas daro žmonės, rinkdamiesi ir montuodami trinkeles?

Renkasi vienspalves trinkeles, kai RGB spalvas keičiančios trinkelės kaina yra tokia pati. Be to, dažnai iš anksto numatyti kokia spalva labiausiai tiks konkrečiam eksterjerui labai sunku, o pasirinkus spalvotas RGB trinkeles spalva visada nesunkiai pritaikoma prie eksterjero.

Dažnas atvejis, kai giliai po žeme išvedžiojamas dviejų gyslų kabelis. Tokiu atveju nebelieka galimybių panaudoti RGB (spalvas keičiančiančių) trinkelių. Žmogui tenka spręsti – panaudoti vienspalves trinkeles ar iš naujo kloti kabelį, bet šį kartą jau keturių gyslų.

Rinkdamiesi šviečiančias trinkeles vartotojai mano kad jas reikia sudėti labai tankiai, vos ne kaip ir paprastas trinkeles. Iš tikro dažniausiai atstumas nuo vienos trinkelės iki kitos būna nuo 1,5 iki 4 m. Priklausoma nuo objekto, vietovės, reljefo ir pan. Šviečiančių trinkelių nereikia dėlioti kas keliasdešimt centimetrų.

Kokios būtų priežiūros taisyklės?

Šviečiančios trinkelės, kurias mes siūlome, nereikalauja specialios priežiūros. Galimus nešvarumus, pavyzdžiui, dėmes nuo automobilinių tepalų, Jūs galite pašalinti tuo pačiu valikliu kuris tinka tradicinėms betoninėms trinkelėms.

Kiek laiko užtrunka montavimas?

Kiekviena mūsų siūloma šviečianti trinkelė LED turi užpatentuotą montavimo būdą – hermetišką sujungimo dėžutė su sandarikliais integruotą į LED trinkelę. Kai laidas pravestas, pačios trinkelės montavimas užtrunka keletą minučių.

Ar reikia radikaliai pertvarkyti kiemą ir elektros instaliaciją?

Svarbu kad būtų 12Vdc maitinimo įtampa. Tik tiek reikia, norint pajungti trinkeles, o toliau viskas apsiriboja konkretaus asmens fantazija. Tarkim, šviečiančias trinkeles, šviečiančius akmenys galima naudoti kaip dekoratyvini lysvių ar pievelių elementą. Tokiu atveju kiemas, „savaime“ persitvarko.

Kita vertus, esant poreikiui  galima sukurti konkretaus akmens ar netipinės trinkelės maketą ir pagaminti pagal gautą formą sukurti individualius šviečiančius elementus.

Ar sunku pakeisti perdegusį šviestuvą?

LED trinkelės yra maitinamos saugia 12Vdc nuolatine įtampa. Tai užtikriną aukštą saugumą. Todėl tikimybė kad šviestuvo šviesos šaltinis perdegs yra beveik nulinė.
LED šviesos šaltinis yra hermetiškai integruotas į šviečiančios trinkelės konstrukciją kuri užtikrina atsparumą nuo dregmės, vandens bei aukštos ir žemos temperatūros. Darbinė temperatūra yra nuo -30 iki +60 C0.

Naudojant hermetinę sujungimo dėžutę ( kuri yra šviečiančios trinkelės konstrukcijos dalis) yra užtikrinamas aukščiausias šviesos šaltinio sandarumas ir saugumas.  Šviesos šaltinis yra CREE diodai „CREE Inc.“, buveinė yra Durham mieste, Šiaurės Karolinoje (JAV). Šis Amerikos LED diodų gamintojas rinkoje yra nuo 1987 metų, turi daugiau kaip 3 000 darbuotojų. Jo kasmetinė apyvarta viršija 1,3 mlrd. JAV dolerių. „CREE“ turi savo tarptautinius patentus šiuolaikiškiausių optoelektrinių puslaidininkinių struktūrų gamybos srityje bei medžiagų, naudojamų LED diodų gamyboje, srityje.

Galima teigti, kad šviečiančios trinkelės yra universalios?

Tikrai taip. LED trinkelės gali būti apšvietimo sistemos dalimi. Pavyzdžiui informuoti apie automobilių parkingo vietų užpildymą ar nurodyti važiavimo kryptį (išryškinant konkretų maršrutą). Apribojimas tik dizainerio vaizduotė !

Kokios taikomos garantijos?

Mes suteikiame 2 metų garantija o naudojant specialų mūsų siūlomą instaliacinį laidą suteikiame 4 metų garantiją.

 

Dėkui už pokalbį.

 

Nuotraukos MiroMax ©

Kalbėjosi V. Misevičius

Prim.lt