Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

Tinkamas apšvietimas – vienas iš svarbiausių ergonomiškos darbo aplinkos aspektų. Nuo šiol varginanti šviesa, mirgančios liuminescensinės lempos bei prieblanda prie darbo stalo jau praeitis. LED technologija - puikus sprendimas visoms problemoms, taip pat, kurie nori įsirengti tinkamą apšvietimą bet kokiai darbo aplinkai.
Nuotraukos

Tinkamas apšvietimas – vienas iš svarbiausių ergonomiškos darbo aplinkos aspektų. Nuo šiol varginanti šviesa, mirgančios liuminescensinės lempos bei prieblanda prie darbo stalo jau praeitis. LED technologija - puikus sprendimas visoms problemoms, taip pat, kurie nori įsirengti tinkamą apšvietimą bet kokiai darbo aplinkai.

Ilgą laiką mokyklose, universitetuose, ligoninėse bei kitose viešosiose bei švietimo įstaigose liuminescensinės lempos buvo nepakeičiamos dėl savo skleidžiamo šviesos srauto bei labai nedidelės kainos. Deja, jų laikas jau suskaičiuotas, net ir pati kokybiškiausia liuminescensinė (kitaip dar vadinama dienos šviesos lempa) tarnavimo trukme bei efektyvumu negali prilygti LED technologijos lempoms.

Ilgaamžiškumas - tai tik vienas iš daugelio LED technologijos privalumų. Kokybiškos šviesos diodų lempos ir šviestuvai tarnauja 10 metų neprarasdami daugiau nei 30 procentų skleidžiamo šiesos srauto. Kai dienos šviesos lempos, atitarnavusios 2 metus, gali nuslopti iki 50 ar daugiau procentų. Verta paminėti ir tai, jog LED lempos įsijungia ir visu pajėgumu šviečia akimirksniu.

Kitas, nemažiau svarbus privalumas, energijos sąnaudos. LED technologijos lempos ar šviestuvai jau su įmontuotais šviesos diodais, elektros energijos sunaudoja kelis kartus mažiau, o šviesos atiduoda daugiau. Tai ypatingai svarbu ten, kur dirbtinis apšvietimas naudojamas didžiają ar net visą darbo dieną. Norint dar efektyviau valdyti energijos sąnaudas, tarkime viešųjų įstaigų koridoriuose, LED apšvietimo technologija sujungiama judesio jutikliais ar šviesos intensyvumo valdikliais. To negalima daryti su dienos šviesos lempomis, nes tokiu būdu jų tarnavimo laikas drastiškai trumpėja (dėl dažnų įjungimų bei išjungimų). Visai atvirkščiai negu šviesos diodai - jiems tai neturi didelės įtakos.

Kalbant apie šviesos kokybę, liuminescensinės lempos nė iš tolo neprilygsta LED technologijos lempoms ir šviestuvams. Pastarosios, šviesdamos nemirguliuoja bei neskleidžia kenksmingų ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių. Tai ypatingai svarbu mokymosi įstaigose, kur dirbtinai apšviestose patalpose tenka praleisti daug laiko. Patalpoje, apšviestoje liuminescensinėmis lempomis, pavargsta akys, jos parausta ir jas ima perštėti. Taip atsitinka dėl vizualiai nematomo lempų mirgėjimų. Tiesa ta, kad akys mirgėjimus puikiai jaučia ir dėl to greitai pavargsta. „Pats esu susidūręs su tokiomis problemomis, kai studijavau. Mirgančios ir perdeginėjusios liuminescensinės lempos trukdydavo mokytis ir susikaupti“ – prisiminimais dalinasi „Mavy studija“ atstovas.

Viską apibendrinus galima sakyti, jog įsirengti tinkamą apšvietimą nėra sudėtinga, bet, visdėlto, norint taip padaryti, rekomenduojama kreiptis į šios srities specialistus, kurie gali patarti, kur ir kokioje patalpoje naudoti šilto spektro, o kur naudoti šalto ar dienos šviesos spalvos apšvietimą.

Daugiau informacijos: www.visiled.lt