Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip pasirinkti tinkamiausią čiužinio rūšį

Higienos specialistai čiužinį rekomenduoja keisti kas septynerius – dešimt metų ...
Nuotraukos

 

 

Higienos specialistai čiužinį rekomenduoja keisti kas septynerius – dešimt metų, o jo pasirinkimas priklauso nuo jūsų miegojimo įpročių. Šiame straipsnyje pristatysiu čiužinių rūšis.

 

Pirmiausia atiduodu duoklę tingintiems gilintis. Jei trumpai – geriausi čiužiniai yra turintys ortopedinių savybių ir į jų sudėtį galite nesigilinti. Tiesiog kietumą pasirinkite pagal savo svorį, minkštumo zonas pagal savo ūgį ir pagulėkite ant norimo pirkti čiužinio bent 15 minučių ta padėtimi, kuria miegate dažniausiai. Tik tuomet priimkite spendimą. 

 

Svoris

Kietumas

 

Ūgis

Minkštumo zonos

Iki 70 kg

Minkštesni čiužiniai

 

Iki 170 cm

7 zonos

70 – 90 kg

Vidutinio kietumo

 

170 – 185 cm

5 zonos

Virš 90 kg

Kietesni čiužiniai

 

Virš 185 cm

7 zonos

Tačiau tai tik statistiniai skaičiai. Jei jums nepatogu, jokio skirtumo ką pagal ūgį ar svori jums rekomenduoja konsultantai. Gal jums skauda juosmenį, gal turite stuburo išvaržą, o gal esate pripratęs prie kieto pagrindo... Tiesiog išsirinkite patogiausią čiužinį. Apie patogumą nėra nei ką papasakoti – čiužinys turi būti ne per minkštas ir ne per kietas. Jei gulint ant šono stuburo linija teisingos formos, tuomet kietumas jums tinka. Čiužinys turi apgaubti kūną, o ne kūnas prisitaikyti prie čiužinio. Dar verta žinoti, kad rekomenduojamas čiužinio ilgis turėtų būti bent 20 cm ilgesnis už jūsų ūgį.

Pagal rūšį čiužiniai skirstomi į atvirų spyruoklių, kūginių spyruoklių ir nespyruoklinius:

     • Standartiniai, atviras spyruokles turintys čiužiniai neprisitaiko prie žmogaus kūno formos. Tarpusavyje susietų spyruoklių sistema reaguoja kaip vienalytė plokštuma – čiužinys įdumba visas, kūno svorį paskirstant tolygiai. Tai nėra pats geriausias sprendimas. Žinoma, šios rūšies čiužiniai kainuoja pigiausiai. Virš spyruoklių yra dedama medžiaga, kuri užpildo tarpą tarp spyruoklių ir žmogaus. Priklausomai nuo medžiagos rūšies ir spyruoklių skaičiaus, čiužinys gali būti minkštas, vidutinio kietumo arba kietas. 

     • Kūgines spyruokles turintys čiužiniai pranašesni už standartinius. Šios rūšies čiužiniuose kiekviena spyruoklė yra specialioje medžiaginėje kišenėlėje, tad pačios spyruoklės tarpusavyje nesiliečia ir į svorį reaguoja ne visas pagrindas, o tik vieta, kuriai tenka spaudimas. Dėl to čiužinys puikiai prisitaiko prie kūno linijų. Šis sprendimas taip pat puikiai tinka dvigulei lovai – jei vienas miegantysis mėgsta dažnai vartytis, jis neprikels kito, nes čiužinys judės tik po kūnu. Kalbant apie šios rūšies kokybę galima atkreipt dėmesį į spyruoklių kiekį kvadratiniame metre. Standartiškai skaičiuojamos 220-260 spyruoklių m2. Kuo jų daugiau, tuo čiužinys laikomas kokybiškesniu. 

     • Čiužiniai be spyruoklių gaminami ir iš vienos ar kelių skirtingų medžiagų sluoksnių. Šių čiužinių savybės priklauso nuo medžiagos rūšies. Apie tai, kitame straipsnyje.

Ortopedinių savybių turinčiais čiužiniais gali būti vadinami tiek nespyruokliniai, tiek kūgines spyruoklės turintys čiužiniai. Šis pavadinimas suteikiamas tik aukščiausios klasės prie kūno formos prisitaikantiems modeliams. Vertinant ortopedinio čiužinio kokybę, atkreipkite dėmesį į taškinį elastingumą, kuris nusako kaip į apkrovą reaguoja konkreti vieta. 

Taip pat vertinamas minkštumo, dar vadinamos „anatominės“ zonos. Jos įrengtos tose vietose, kur žmogaus kūnas čiužinį spaudžia labiausiai – ties pečiais ir dubeniu čiužinys minkštesnis, o kitose yra kietesnis. Šios technologijos dėka kūno svoris paskirstomas tolygiai, o stuburas išlaiko taisyklingą formą. Būdingos 3, 5 arba 7 minkštumo zonos. Tris zonas turintys čiužiniai tik iš dalies užtikrina taisyklingą gulėjimo pozą, tad ne visuomet laikomi ortopediniais.

 

Info