Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Tatamis – tipiškiausias japoniško būsto interjero elementas

Japoniška grindų danga
Nuotraukos

Tradicinis tatamis - tai  demblis, prikimštas ryžių šiaudų ir aptrauktas apvalkalu  iš tvirtai supintos sausos iguso žolės (vikšriai (lot. juncus effusus). Kraštai apsiūti vienspalve arba raštuota juostele. Tatamio paviršius lygus, švelnus, malonus liesti.  Tatamis yra standus, sąlygiškai minkštas, visada kambario temperatūros. Ant tatamio komfortiška vaikščioti, sėdėti. Tatamis puikiai reguliuoja temperatūrą ir drėgnumo lygį patalpoje. Tai labai aktualu žmonėms, sergantiems sąnarių ligomis.  Liečiamas iguso audinys yra švelnus kaip šilkas ir patalpoje skleidžia malonų sausos žolės kvapą. Tatamį galima kloti ant medinių grindų ar juodgrindžių. Šiandien tatamis, kimštas ryžių šiaudais, daugiausia naudojamas patalpose, kur reikia išlaikyti autentiką. Pirmenybę jam teikia tie autentikos gerbėjai, kurie vardan tradicijų ir paveldo išsaugojimo atsisako praktiškumo.

Šiuolaikinis modernus tatamis žengia kartu su technologijomis. Vienas iš progresyviausių,  šiandien užimantis didžiausią rinkos dalį Japonijoje - "vashi" popieriaus (medienos audinio)  tatamis. Skirtingai nuo tradicinio tatamio, medienos audiniu aptraukiama porėta kedro plaušo plokštė. Šis naujos kartos produktas, ne tik išlaiko visas gerąsias tradicinio tatamio savybes, bet ir turi daugybę pranašumų. Jį galima kloti ant įvairių grindų paviršių: medinių, kaip kilimo ar kiliminės dangos pakaitalą,  šildomų grindų, grindų šildymo plėvelės, plytelių ir išlyginto betoninio pagrindo. Šios rūšies tatamio gaminimo būdas išsiskiria tuo, kad medienos audinys ir medžio plaušas įkaitinami beveik iki kelių šimtų laipsnių temperatūros, todėl tatamio grindys nuo temperatūrų svyravimų nei plečiasi, nei traukiasi. Tatamis iš medienos audinio, skirtingai nei gaminamas iš žolės, nekeičia jam suteiktos spalvos, neišblunka. Dėl minėto medienos audinio kaitinimo būdo danga yra antialergiška, joje nesiveisia dulkių erkutės ir pelėsis. Kadangi šis tatamis pagamintas iš 100 proc. natūralių komponentų, jis į aplinką neišskiria cheminių medžiagų, kurios kenkia žmogaus sveikatai.

Vienas iš svarbiausių šio technologiškai progresyvaus gaminio pasiekimų - jis mažina nuodingo statybinio garo koncentraciją naujos statybos patalpose. Patiestas tatamis jau per pirmas 5 valandas kenksmingų medžiagų  koncentraciją mažina iki 3,5 karto. Jis sugeria sunkiąsias nuodingas daleles ir nebeišskiria jų į aplinką. Tai buvo patvirtinta po daugybės testų šiuolaikinės statybos objektuose. Kadangi sunkiosios dalelės koncentruojasi arti grindų paviršiaus, itin rekomenduojama tatamio dangą kloti vaikų kambariuose, nes jų gyvenimas pirmaisiais metais vyksta arti grindų, pačioje agresyviausioje aplinkoje, o dėl švelnaus ir paminkštinto tatamio paviršiaus sumažėja traumų ir smulkių susižeidimų pavojus.

Šilumos reguliavimo atžvilgiu medienos audinio tatamis yra gerokai pranašesnis už natūralios žolės tatamį. Žiemą jis nepralaidus šalčiui, o vasarą suteikia gaivos ir vėsina. Dėl natūralaus kedro medienos plaušo porėtumo tarp skaidulų susikaupia oras, kuris sulaiko šilumą arba vėsą, subalansuoja dregmės kiekį ir suteikia nepriekaištingą garso izoliaciją.

Vashi popiriaus tatamis išlaiko sunkius baldus, jo paviršiuje nelieka įdubimų. Todėl jis vis labiau populiarėja ne tik japoniškame interjere.

Kaip čiužinį miegojimui, rekomenduojama naudoti vashi popieriaus tatami dėl geresnių ventiliacinių ir drėgmę reguliuojančių savybių. Miegui skirti čiužniai gali būti paminkštinti smulkintos anglies sluoksniu, priklausomai nuo poreikio. Paprastai ant tatamio papildomai klojamas futonas - medvilninis čiužinys (gali būti su lateksu), priklausomai kokio minkštumo pakloto norite.

Tatami čiužiniai miegui dedami į lovos rėmą, klojami ant medinio pagrindo, žyminčio miegojimo zoną, arba tiesiog ant grindų.

Produktai ir visos jo sudedamosios dalys pagamintos Japonijoje. Tikimės, kad Jus sudomins ši Lietuvos rinkoje nauja prekė.


Info