Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Lauko baldai gali neatlaikyti žiemos speigų

Jei jūsų sode ar lauko terasoje stovi plastikiniai lauko baldai, galite atsipūsti, nes plastikiniai baldai yra atsparūs...
Nuotraukos

Jei jūsų sode ar lauko terasoje stovi plastikiniai lauko baldai, galite atsipūsti. Nes plastikiniai baldai yra atsparūs ir jiems praktiškai jokios priežiūros nereikia. Kaskart užtenka tik nuvalyti nuo jų dulkes ar kitus susikaupusius nešvarumus ir galima vėl naudoti. Plastikinius baldus galima palikti lauke per žiemą nebijant, jog supus ar jų dažų sluoksniui pakenks drėgmė ar šaltis. Tačiau natūraliems baldams reikės skirti daugiau dėmesio.

Natūralūs baldai – labiau mėgiami

Vis daugiau soduose pastebime pintus baldus. Ne vytelių, bet polipropileno audinio. Pastarasis yra ilgaamžis, nepūvantis, todėl ir ypatingos priežiūros nereikalauja. Juos taip pat galima palikti lauke ir žiemą, nors aišku, esant galimybei, geriau sunešti į patalpą. Po žiemos audinyje susikaupusias dulkes užtenka nuplauti muiluotu vandeniu. Jei neturite galimybės pintų lauko baldų sunešti žiemai į patalpas, juos galima laikyti uždengus specialiais uždangalais. Dažnai ant pintų baldų dedamos minkštos dalys. Pastarąsias įnešti į vidų tikrai reikia – per žiemą gali prisikaupti drėgmės bei supelyti. Daugiausia priežiūros reikalauja mediniai baldai iš ąžuolo, uosio, pušies, beržo ar juodalksnio. Nors tokie baldai ilgaamžiai, po žiemos kai kuriuos reikia ne tik nuplauti muilinu vandeniu, bet ir atnaujinti.
 

Lauko baldų priežiūra

Jeigu alyvuotame stalviršyje ar suole yra įsigėrusios ir sunkiau išvalomos dėmės, tokias vietas reikia nušlifuoti švelniu šlifavimo popieriumi. Šlifuoti patartina pagal medienos išpjovimo kryptį. Nušlifavus pažeistas vietas ir nuvalius susikaupusias dulkes, medinį baldą reikia ištepti specialia alyva, skirta būtent tokiems baldams prižiūrėti ir atnaujinti. Taip išteptą baldą rekomenduojama palaikyti bent 12 valandų, ant jo nieko nedėti. Baldus alyvuota kempine galima valyti ne tik tada, kai atsiranda nešvarumų ar įbrėžimų. Tai patartina daryti ir profilaktiškai, ypač po žiemos. Patrynus paviršių alyvuota kempine, atsinaujina baldų spalva, išryškėja medžio struktūra.

Medžio baldai lakuotu arba dažytu paviršiumi reikalauja kur kas daugiau priežiūros nei alyvuoti. Jei ant lakuoto ar dažyto baldo paviršiaus susikaupė dulkių, purvo sluoksnis, jį nuplauti galima muiluotu vandeniu. Išsiliejusių alkoholinių gėrimų dėmes nuo lauko baldų galima mėginti pašalinti dantų pasta arba actu. Tačiau tai ne visuomet veiksminga priemonė. Kartais gali ir pakenkti baldui. Todėl prieš šalinant dėmes dantų pasta ar actu, patartina šias priemones išbandyti ant baldo pakraščio ir įsitikinti, ar jos nekenkia medžiui.

Dėmes užglaisto baldų poliravimas

Esant smulkių įbrėžimų, lengvai išvalomoms, į medžio paviršių neįsigėrusioms dėmėms pašalinti galima naudoti buitinį baldų poliruoklį. Kruopščiai nuvalius dulkes ir nešvarumus, baldo paviršių reikėtų tolygiai padengti buitiniu poliruokliu ir palaukti, kol išdžius.

Jeigu ant lakuoto ar dažyto baldo paviršiaus atsirado sunkiai išvalomų dėmių ir įbrėžimų, kurių poliravimo priemone pašalinti nepavyksta, tuomet paviršių teks šlifuoti ir iš naujo lakuoti. Kokį laką arba dažus rinktis, geriausiai patars specialistas. Todėl konsultuotis su specialistais - būtina.

Medinius baldus reikia impregnuoti

Lauko baldai ilgiau laikys, jei juos impregnuosite. Saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pokyčiai, didelis karštis ir šaltis yra dideli medžio baldų priešai. Tad jiems reikia parinkti atitinkamą vietą, saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ar vandens. Apsitrynusius medinius lauko baldus po žiemos vertėtų impregnuoti. Tepti impregnavimo priemonėmis paviršių reikėtų bent tris kartus. Pirmiausia paviršius turėtų būti padengiamas skaidriu impregnantu. Jis veikia kaip gruntas, įsiskverbiantis į medį ir suteikiantis atsparumo nuo kenkėjų, grybelio. Antrą kartą medinis paviršius dengiamas spalvą suteikiančiu impregnantu. O trečias sluoksnis medieną turi apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Atskirai naudoti antiseptikų, saugančių medieną nuo kirminų ir grybelio, nebūtina. Šiuolaikinės impregnavimo priemonės sudėtyje jau turi antiseptinių medžiagų.

Lina ABROMAVIČIENĖ

www.snaujienos.lt