Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Lova – svarbus baldas

Tavo namai ten, kur tavoji lova
Nuotraukos

Tavo namai ten, kur tavoji lova. Kai sakome „mano namai“, turime mintyse tuos namus, kuriuose stovi mūsų lova. Tad jei lova nusako mūsų namų adresą, vadinasi, tai yra vienas svarbiausių mūsų buto baldų. Nuo to, kur ji stovi, kokia jos forma, matmenys, iš kokių medžiagų ji padaryta, ar atitinka visus fengšui kriterijus, priklausys mūsų ramus miegas, poilsis, sveikata.

Sakysite, pavasaris ir artėjanti vasara nėra tinkamiausias metas rašyti apie lovas, nes tokiu metu visi esame gamtos raginami kuo mažiau prabūti lovoje. Bet juk kaip gerai po dienos darbų (o vasarą juk jų daugiau ir labiau pavargstame) pargriūti į mielus patalus. Be to, sako, jog kiečiausiai žmonės miega pavasarį ir gražiausi sapnai mus aplanko šiuo metu. Ilgėjant dienoms ir trumpėjant naktims gerą miegą ir sapnus reikia ypač gerbti, o jei jie aplanko – pasidžiaugti. Retas svečias – maloniausias.
Visi kiti miegamojo baldai yra tik lovos „tarnai“. Dargi miegamajame užtenka vien lovos, nes kiti baldai (visokios spintos, spintelės, dėžutės, staliukai, begalė kėdžių) užgriozdina aplinką ir net trukdo miegoti. Tad jei turite galimybę, nedarykite iš miegamojo drabužių sandėlio, kontoros ar darbo kabineto. Vienu metu dargi statant daugiabučius (kol dar nebuvo prasidėjusi blokinių namų era) buvo įrengiamas toks nedidelis kambarėlis, kuriame galėjai susikabinti drabužius, pasidėti batus. Individualiuose namuose tokių kambarėlių dažnai pasitaiko. Ir puiku.
O kokių tik lovų nėra: viengulės, dvigulės, įvairiausių formų (dargi apvalios), lovos su patalynės dėže, sofos lovos, dviaukštės lovos, lovos sekcijoje, futono lovos... Kas ta futono lova net nežinojau. Pasirodo, tai Japonijoje ypač populiari lova, kuri susilanksto kaip tik nori, be to, susilanksto ir pats čiužinys.
Kokios lovos geriausios? Skaičiau, kad medinės ir patariama rinktis lovą ir kitus baldus iš natūralios medienos. Net 100 metų senumo natūralios medienos baldus pažeidę visada galite restauruoti, atnaujinti, daug kartų surinkti. Ekologiškai švarūs baldai gaminami iš gryno medžio, saugių medžiagų, juose nėra jokių sintetinių dervų, todėl nekenkia nei žmogui, nei aplinkai.
O pačios nesveikiausios lovos, pasirodo, metalinės. Metalo apsuptyje gerai nepailsėsi.
Geriausiai, kai lovos forma stačiakampė, tačiau ne ovalinė, o juo labiau apvali. Tokios lovos gražios tik parodų ekspozicijose, kino filmuose ir interjerų žurnaluose. Pagal fengšui teoriją, miegantys jose žmonės bus atviri iš visų pusių ir nesijaus saugūs. Be to, ovalas ir apskritimas simbolizuoja metalo stichiją, o tai nėra geriausi poilsiui elementai.
Žmogaus kūno svoris – vienas pagrindinių kriterijų, pagal kurį renkamas čiužinys. Jeigu sveriate iki 80 kg, jums rekomenduojamas antrojo kietumo laipsnio čiužinys, o nuo 80 kg iki 100 kg – trečiojo kietumo. Storuliai visad lieka nuskriausti (Šiauliuose net nėra jiems skirtos parduotuvės; buvo prieš keletą metų, kuri vadinosi lyg „Milžinai“, lyg „Gigantai“, bet neliko) – jiems čiužinį reikia specialiai gamintis.
Kai partnerių svoriai skiriasi, esant svorio skirtumui daugiau nei 30 kg, jiems reikalingi ir skirtingi čiužiniai. Užsienyje jau įprasta partneriams miegoti ant atskirų čiužinių, tačiau Lietuvoje tai dar nepopuliaru – lietuviams nepatinka jausti tarpą lovos viduryje. Tokiu atveju siūloma įsigyti vadinamąjį „jis ir ji“ čiužinį – tai du skirtingo kietumo čiužiniai, sujungti vienu užvalkalu. Taip sujungti čiužiniai standžiai apspaudžiami, todėl miegant tarpas tarp jų nėra jaučiamas.
Tiesa, nepirkite tik latekso čiužinių, nors ir kaip jie bebūtų reklamuojami.
Labai svarbi lovos padėtis miegamajame. Tinkamiausia yra šiaurės vakarų kryptis.
Reikia pripažinti faktą, kad Lietuvoje miegamųjų sienos labai blogai orientuotos pasaulio šalių atžvilgiu, todėl statant lovą tenka pasukti galvą. Nestatykite lovos arti durų ar lango.
Pati nemaloniausia lova – Prokrusto. Prokrustas – milžinas plėšikas graikų mitologijoje, dievo Poseidono sūnus, plėšikaudavo Eleusino apylinkėse. Prokrustas graikų kalboje reiškia „kojatempis“. Graikų metraštininkas Diodoras, gyvenęs 1 a. pr. Kr., rašė apie šią pabaisą ir pakelių plėšiką.
Prokrustas priglausdavo nieko bloga nenujaučiančius svetimšalius, visus pas jį atklydusius, tuos, kuriuos pats prisiviliodavo. Bet ne iš gerumo tai darė, o tik norėdamas juos numarinti žiauriai kankindamas. Jis turėjo lovą, kurią pasiūlydavo savo svečiams ir juos ten guldydavo. Jei kas nors netilpdavo į šitą lovą, Prokrustas jam nukapodavo kojas tiek, kiek netilpdavo į lovą. Jei lova būdavo per ilga, plėšikas tempdavo vargšelį, kol jo kojos pasiekdavo atkaltę.
Kartą per Eleusino apylinkes keliavo Tesėjas pas savo tėvą karalių Egėją. Pakelyje jis sutiko ne vieną baisūną, tarp jų Sinį, Skironą, Kerkioną. Visas kliūtis savo kelyje įveikė. Artėdamas prie Defiso upės slėnio, Tesėjas atkeliavo pas plėšiką Prokrustą. Tesėjas parvertė milžiną lovon. Bet lova jam buvo per trumpa, ir Prokrustas savo kailiu patyrė, ką reiškia kankinimas ir luošinimas.
Šiandien Prokrusto lovą suprantame kaip dirbtinus rėmus ar apskritai kaip nemalonią padėtį, į kurią stengiamasi prievarta ką nors įsprausti.
Žmonės jau nuo senų senovės daug vietos skyrė lovai ir patogumams joje. Mūšių išvakarėse senovės graikai, romėnai ir babiloniečiai stengėsi išsimiegoti patogiose lovose. Skaičiau, kad Michailas Lermontovas laisvalaikiu mėgo užsiiminėti matematika. Kartą, neišsprendęs uždavinio, nuėjo miegoti. Ir išsprendė uždavinį lovoje. Sapne jis regėjo nepažįstamą žmogų, kuris jam aiškiai pasakė atsakymą.
R. L. Stivensonas tvirtino, kad visas jo romanas „Daktaro Džekilo istorija“ nuo pradžios iki pabaigos sukurtas lovoje. A. Gribojedovas teigė savo pjesę „Vargas dėl proto“ irgi sukūręs lovoje. Lovoje buvo padarytas ne vienas išradimas, gimė vertingi sumanymai ir planai. Indėnai tiki, kad nakties oras kupinas gerų ir blogų minčių bei pojūčių, kurie bet kada gali pasiekti miegantįjį. Poetai pastebi, jog noras vartytis lovoje, mieguistas gyvenimo suvokimas yra tiesiog svajokliškas noras snūduriuoti su visa gamta.
Atsigulėte lovon, bet nesimiega?
Skaičiuokite avis ar spręskite prieš tai skaitytus nuovokumo testus.
Pavyzdžiui, vienas jų.
Kurčnebylis nusprendė nusipirkti dantų šepetėlį. Jis nuėjo į parduotuvę ir gestais parodė, kad valo dantis. Pardavėja suprato ir kurčnebylis nusipirko dantų šepetuką.
O dabar – kita situacija. Aklajam reikia dantų šepetuko. Kaip pranešti apie tai pardavėjai, kad ši jį suprastų? Gerai pagalvokite ir tik po to pažiūrėkite atsakymą...
Atsakymas: aklajam reikia tiesiog prieiti prie prekystalio ir pasakyti: „Man reikia dantų šepetuko...“
Kalbant apie lovas, nori nenori tenka šnektelėti ir apie sapnus. Lova ir sapnai neišskiriami. Pirmiausia ką gali reikšti pačios lovos sapnavimas? Tiesa, bent aš niekad nesapnavau, kad guliu lovoje ir sapnuoju. Tačiau sapnų aiškintojai tvirtina, jog taip irgi pasitaiko.
Štai ką sapnininkuose užtikau.
Senam žmogui lovą sapnuoti – laimė. Lovatiesę sapnuoti – santuoka. Sapnuoti daug lovų, sustatytų gražiai eilėmis, reiškia reikalų pagerėjimą. Matyti daug nelygiai sustatytų lovų reiškia įspėjimą, kad neatidėliojant tvarkytum kai kuriuos reikalus. Nešvari, netvarkinga lova reiškia antipatiją, vengimą kovoti dėl egzistencijos, atsiskyrimą ir nemalonų seksualinį gyvenimą ar ligą. Sapne regėti švarią ir baltą lovą reiškia, kad baigiasi rūpesčiai ir pavojai. Gražiai paklota lova – šeimyninio gyvenimo laimė. Moteriai sapnuoti, kad kloja lovą – naujas širdies draugas ir malonūs užsiėmimai. Sulaužyta lova – pinigų praradimas dėl kredito. Sapne matyti save lovoje svetimame kambaryje reiškia, kad tave aplankys draugai. Jeigu sapnuoji, kad miegi lovoje po atviru dangumi – puikūs užsiėmimai pagerins tavo padėtį. Sapne išlipti iš lovos – tapsi savarankiškas. Ligoniui keltis iš lovos reiškia greitą pasveikimą. Jeigu sapnuoji, kad prišlapinai į lovą – lauk ligos arba tragiško įvykio, kuris pakeis tavo gyvenimą.
Nors statistika byloja, jog dažniausiai sapnuojate, kad esate nuogut nuogutėlis, vėluojate, jus persekioja, skrendate, krentate, skauda dantys. Dažniausiai sapnuojami gyviai – žuvys, žiurkės, katės, grybai, vorai ir kirminai; objektai – batai, lėktuvai, moterys, vyrai, bučiniai (bučiuotis), žiedai ir meilė. Sapnuoti šiukšles – išsipildys slaptas troškimas; nerandate sapne bendros kalbos su vaikais – greitai atžalų sėkmė jus pradžiugins; stichija sugriovė jūsų namus – laukite svečių!
Ką besusapnuotume, svarbiausia likti optimistais. Susapnuota nelaimė gali prišaukti sėkmę! Susapnavote barnį su sutuoktiniu? Nesijaudinkite! Tai gali reikšti, kad jūsų santykiai pereina į naują etapą, o jūs galite drąsiai pasikliauti savo žmogumi. Sutuoktinis sapne jus paliko? Tai dažniausiai reiškia kopimą karjeros laiptais arba netikėtus pinigus. Jei sapne sutuoktiniu tampa kitas žmogus, ruoškitės ilgai kelionei. Sapnas, kuriame sulaužėte ištikimybę, gali reikšti linksmą šventę, vakarėlį. O jei košmaruose regėjote uošvienę ar anytą, galbūt giminėje laukia vestuvės arba krikštynos.
Susapnavote dideles finansines bėdas. Tokie sapnai dažniausiai sapnuojami prieš didelius pirkinius. Kuo daugiau pinigų išleidote sapne, tuo daugiau uždirbsite realybėje. Jei susapnavote, kad neturite kišenėje nė skatiko – ruoškitės finansinių reikalų pagerėjimui. Prarasti pinigus sapne – realybėje sulaukti palikimo ar bent jau laimėti ginčą. Susapnavote, kad jus apvogė? Galite investuoti į verslą – sulauksite pelno.
Susapnavote, kad užklupo liga? Galite nesiskubinti pas gydytoją – su pablogėjusia sveikata sapnas nesusijęs. Sapnai, kuriuose sergate, reiškia geras naujienas ir viltis. Susapnavote gydytoją ar seselę – nusiteikite, kad jūsų svajonė greitai išsipildys. Dantų skausmas sapne reiškia, kad jus realiame gyvenime palaiko draugai, galvos skausmas – netrukus išspręsite sudėtingą problemą, gerklės ligos – laukia sėkmė versle. Jei susapnavote, kad esate prie mirties – jums pasiseks meilėje!
Kas yra sapnai? Iš kur jie atkeliauja pas mus? Kas lemia jų siužetus ir pobūdį? Kodėl sapne toks stiprus realybės pojūtis? Kas nulemia pranašiškus sapnus? Kol kas niekas tiksliai negali to pasakyti. Visi šie klausimai tik retoriniai. Skirtingos mistikų kartos atsakinėjo į juos įvairiai, pateikė ne vieną hipotezę. Nes kaip paaiškinti tai, kas nepaaiškinama? Ko gero, tiksliau būtų sapnus pavadinti paraleline realybe. Kaip aplink mus egzistuoja realus pasaulis, taip mumyse glūdi sapnų šalis. Pamenate M. Prousto „Prarasto laiko beieškant“ įžangą – Marselis vakarais skaito, o kai tik užgesina žvakę ir užmiega, sapne jį užvaldo ką tik skaityta knyga, virsdama skraidančiu kilimu.
Sako, labiausiai pildosi sapnai, susapnuoti penktadienio ar šeštadienio naktimis. Žodžiu, prisiminkite, ką tą naktį sapnavote. Ypač pildosi sapnuoti apie 5 val. ryto. Tiesa, labai svarbios ir mėnulio fazės.
Dažnai sakome „lovos reikalai“. Visiems aišku, ką tai reiškia. Vidutinis europietis miega su moterimis šešis kartus per mėnesį. Vidutinė europietė tai linkusi daryti kas antrą dieną. Vidutinis europietis vyras per savo gyvenimą turi 7,5 sekso partnerės, europietė moteris – 3 partnerius.
Galvojau ar yra dainų apie lovą. Sukau sukau galvą, bet jon lenda vis ta pati „Pikaso“ daina „Mano lova“. Gaila, kad apie lovą terasti tik tokie žodžiai:
Aš būsiu meškiukas, tavo mažas meškiukas,
Ir prieš miegą tu galėsi glostyt šitą žaisliuką.
Nori būsiu kačiukas toks švelnus kaip kačiukas.
Ir neleisiu visą naktį miegot.
O mano lova, galėtų būti tavo lova.
Mano lova, tereikia vieno tavo noro.
Mano lova galėtų būti tavo lova.
Mano lova laukia laukia tavęs.
(...pragrojimas...)
O mano lova, galėtų būti tavo lova.
Mano lova, tereikia vieno tavo noro.
Mano lova galėtų būti tavo lova.
Mano lova laukia laukia tavęs.
Nors kaip ten bebūtų, tai tikrai geriau už kitos „Pikaso“ dainos, kuri vadinasi „Aj-ja-ja-jai“ žodžius: ...A-ja-ja-jai o-jo-joi A-ja-ja-jai o-jo-joi aj-aj A-ja-ja-jai o-jo-joi A-ja-ja-...
Su lova susietų anekdotų – begalė. Daugelis jų lenkia į nukrypimus kairėn. Štai vyras žmonos užtiktas lovoje su kita, aiškina: „Tai ne tai, ką tu galvoji.“ Bet net ir tokiu momentu vyras dar gali suktis iš padėties žmonos klausdamas: „Kuo tu labiau tiki: savo akimis, ar mano žodžiu?“
Eina gatve du pagyvenę vyriškiai ir prasilenkia su nuostabaus grožio mergina.
– O, kad taip anksčiau, – apgailestauja vienas, – kviesčiaus ją lovon ir visą naktį nesustodamas duočiau garo.
Kitas pritaria:
– Taip, ne tos moterys dabar.