Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šiaulietė namus puošia širdžiai mielais restauruotais baldais

Šiaulietė Ieva Krivickienė kartu su vyru pagal specialybę nėra dizaineriai ar baldų restauratoriai, tačiau, kaip jie sako, vieną kartą pabandžius įgyvendinti iš pažiūros sudėtingą projektą, atsirado ir daugiau minčių
Nuotraukos

Šiaulietė Ieva Krivickienė kartu su vyru pagal specialybę nėra dizaineriai ar baldų restauratoriai, tačiau, kaip jie sako, vieną kartą pabandžius įgyvendinti iš pažiūros sudėtingą projektą, atsirado ir daugiau minčių. Dabar šiaulietės namus puošia net keletas naujam gyvenimui prikeltų baldų.

 – Kaip kilo mintis restauruoti senas kėdes? Papasakokite, iš kur jas gavote, ar daug laiko skyrėte jų atnaujinimui?
– Kėdes mano vyras pamatė pas mano tėtį ir jam iš karto kilo mintis jas perdaryti pagal mūsų skonį bei turėti jas namuose. Daugiausia laiko užtruko kėdžių šlifavimas. Kadangi teko jas šlifuoti rankomis naudojant šlifavimo popierių ir tik kartais pasinaudojant elektriniu šlifuokliu, kėdžių atnaujinimas tęsėsi  net du mėnesius. Tada didžiąją dalį savo laisvalaikio skyrėmė kėdėms. Galime tik pasidžiaugti, jog kieme turime garažą, antraip būtume neturėję patalpos kur dirbti tokius purvinus darbus. Taip pat džiaugiamės, jog turime draugų, kurie prijaučia mūsų mėgiamo interjero skoniui, tad mielai padėjo atnaujinant baldus. Reikėjo kėdes perdaryti iš pagrindų. Poroloną padovanojo draugas, taip pat draugas kėdes ir nudažė, nes patys neturėjome tam sąlygų bei priemonių. O po intensyvių ieškojimų audinį visgi radau dėvėtų rūbų parduotuvėje (buvo užuolaidos), tad nemažai sutaupėme – vietoje 30 eurų sumokėjome vos 3 eurus už audinį visoms kėdėms.

– Senoviniai baldai žavi ne visus jaunus žmones. Kokio stiliaus baldai jums labiausiai patinka?
– Aš ir mano vyras mėgstame senovinius baldus, tačiau ne tuos grubius, sunkius antikvarinius – jie per daug mistiški, atrodo, jog turi kažkokią paslaptį, be to per daug apsunkina namus. Mums labiau priimtinas lengvas bei šviesus interjeras, tad labiausiai patinka provanso, klasikos, retro stiliaus baldai ir detalės.

– Tai ne pirmas jūsų projektas. Kiek žinau, teko atnaujinti seną stalą ir vieną stalą sukonstruoti savomis rankomis. Papasakokite apie juos.
– Esame restauravę virtuvinį medinį stalą, nors šiuos atnaujinimo darbus ne patys atlikome.

Stalą gal prieš 25 metus pirko mano tėtis su mama. Stovėjo jis daug metų palėpėje nenaudojamas, niekam nereikalingas, tad dar prieš kuriant savo namus aš svajojau šį stalą atsinaujinti bei naudoti jį pagal paskirtį.  Patys  padedami draugų esame atnaujinę senovinį siuvimo mašinos staliuką, kuris buvo rastas vyro senelių senoje troboje. Stalviršį pirkome naują pagal savo skonį baldus gaminančioje įmonėje. Siuvimo mašinos kojas nušveitėme, kad neliktų rūdžių, o draugas jas nudažė. Dabar daugelis savo namuose turi užsilikusią senovinę siuvimo mašiną, tačiau dažniausiai aptinkama „Singer“  ar mažiau žinomo gamintojo, o mes džiaugiamės radę „Adler“ firmos siuvimo mašiną su ereliais ant kojų – manau tai šiam daiktui suteikia prabangos įspūdį.

Viešėdami Barselonoje pastebėjome gana dažnai naudojamas paletes parduotuvių, kavinių interjeruose, tada toptelėjo mintis ir namie pasigaminti kažką panašaus. Lietuvoje tuo metu neteko matyti nieko panašaus, tad grįžę pradėjome dirbti prie savo projekto. Mąstėme imti tikrą paletę ir ją naujinti, tačiau jos pasirodė per daug grubios, tad įsigijome medinių lentelių, varžtų, vinių bei pritaikėme ratukus. Tiesą pasakius, tai buvo greičiausiai suręstas baldas – tereikėjo sukalti lenteles, kad įgautų paletės išvaizdą. Tuomet uždėjome ratukus ir naudojome kaip žurnalinį  kavos staliuką. Sulaukėme priekaištų, jog mūsų staliukas turi tarpus ir svečiams būdavo baisu dėti puodelius ant jo, tad nutarėme uždėti stiklą, kurį užsakėme pagal savo stalo matmenis, ir tuo pačiu stalą nudažėme balta spalva, kad labiau tiktų prie mūsų naujų namų interjero. Taip pat pakeitėme ratukus, tad  užklydę draugai suabejojo, jog tai tas pats staliukas.
Savo mažyliui gavome dovanų supamą arkliuką iš sesers, kurį, pasirodo, naudojo dar keturi vaikai, tad jį šiek tiek „palopijom“ bei nudažėme taip pat balta spalva, kad derėtų prie interjero.

– Jūsų namuose vyrauja balta spalva. Kaip ją pasirinkote, atradote, prisijaukinote?
– Mūsų namuose sienos nėra visiškai baltos, tačiau baldus bei interjero detales dažnai renkamės baltos spalvos. Šios spalvos baldai mums atrodo lengvi, optiškai didina erdvę. Tai neerzinanti bei neatsibostanti spalva, kuri visuomet dera prie visko bei, mano manymu, atrodo net kiek prabangiai.

– Pasidalinkite patirtimi ir sakykite, ar lengva senus baldus prikelti naujam gyvenimui. O gal geriau įsigyti paprastesnius, pigesnius, bet naujus baldus?
– Ne visada lengva atnaujinti senus baldus, nes kai kurie būna per daug „sugriuvę“ ir reikia iš esmės keisti tam tikrus fragmentus, detales, o tai nemažai kainuoja. Visada pasvarstome, ar verta atnaujinti vieną ar kitą baldą bei apgalvojame, ar nebus lengviau ir pigiau įsigyti tokį patį naują.

– Gal yra naujų planų ką nors restauruoti ar iš naujo konstruoti?
– Kol kas daug planų neturime. Tačiau jau laukia savo eilės vienas nedidelis staliukas, kuris šveičiamas ir greitu metu bus baltas. Manau, pasitaikius progai ir atradus kažką įdomesnio, mielai vėl imtumėmės restauravimo darbų.

– Kokie patarimai būtų norintiems atnaujinti už priimtiną kainą brangius širdžiai baldus?
– Atnaujinant baldus reikia atidžiai išnagrinėti, ar įmanoma ir ar verta tai daryti, apskaičiuoti būsimas išlaidas, įvertinti pajėgumą bei laiko sąnaudas, net verta būtų pasitarti su artimaisiais ar draugais, nes dažnai pirma mintis pasirodo būna ne tokia tobula, kai viską permąstai ar kai kas nors duoda kitų minčių.

– Kokios žinios ar įrankiai reikalingi ruošiantis atnaujinti baldus?
– Mes žinių apie baldų atnaujinimą neturėjome jokių, tad kreipėmės į draugus, naudojomės „google“ paieška, kad po truputį susidarytumėme vaizdą kaip kas daroma. Na jeigu ir nėra viskas lygiai padaryta – sakome, jog ir nereikia, kad taip būtų, nes tai juk rankų darbas! Svarbu patiems mielas pats procesas, o tikslios linijos ar potėpiai tikrai nebūtini. Turint elementarius įrankius, kaip plaktukas, suktukas, atsuktuvas, pjūklas, papildomos reikiamos detalės ir gera nuotaika – štai ko reikia, kad darbas puikiai eitųsi.

– Kas padėjo kūrybiniame procese. Iš kur sėmėtės minčių?
– Mintys apie baldų galutinį rezultatą dažniausiai tiesiog gimdavo galvoje, galbūt kažkur kažką panašaus esame matę, dažnai vartydavome interjero žurnalus bei bandydavome sudėlioti, kaip mūsų baldas turi atrodyti.

– Ar daiktai mielesni, kai juos puošiate, kuriate savomis rankomis?
– Be abejo, daiktai, kuriuos patys kuriame, konstruojame ar naujiname yra mielesni bei brangesni mums patiems, juolab, kad kai kurie iš jų kažkada priklausė mūsų tėvams ir protėviams, tad tai tarsi gyvas atsiminimas mūsų namuose.

01 12 2016 18

Kėdžių atnaujinimui prireikė net dviejų mėnesių kruopštaus darbo ir minimalių priemonių bei išlaidų.  

01 12 2016 06

Ievos namuose stovi atnaujintas senovinis siuvimo mašinos staliukas, kuris buvo rastas vyro senelių senoje troboje.

01 12 2016 03

Atnaujintas virtuvinis medinis stalas, kuris buvo pirktas šiaulietės tėvų prieš 25 metus.