Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Susikurk jaukų prieškambarį

Tik įžengus į namą ar butą pirmiausia mes išvystame prieškambarį. Juk nuo jo priklauso, kokį įspūdį susidarys svečiai apie jūsų namus.
Nuotraukos

Patogus prieškambaris – labai svarbi jaukaus namo ar buto interjero dalis. Tik įžengus į namą ar butą pirmiausia mes išvystame prieškambarį. Juk nuo jo priklauso, kokį įspūdį susidarys svečiai apie jūsų namus. Taip pat tai pagrindinė namų erdvė, kurioje jūs pasitinkate rytą, nuo jo priklauso jūsų nuotaika, kai grįžtate į namus po darbo.

    Gaila, tačiau dažnuose namuose mes matome prieškambarius užgriozdintus didelėmis spintomis, apkrautus įvairiais daiktais (dažnai net nenaudojamais).

    Didžiausia problema ta, kad prieškambaris dažniausiai būna gana nedidelė patalpa aplink kurią daug kampų ir durų. Nepaisant to, kad ši patalpa ne pati idealiausia gražiam ir jaukiam interjerui, tačiau parinkus tinkamas medžiagas, baldus bei apšvietimą, įmanoma padaryti, kad ši būsto ar namo dalis taptų stilinga ir patogi.

Štai čia keletas idėjų bei patarimų, kaip tai padaryti:

Apdailos medžiagos

    Medžiagos naudojamos prieškambario intejerui turėtų būti ir funkcionalios ir estetiškos, kaip ir naudojant kitose namų patalpose. Manau didžiausią dėmesį renkantis medžiagas prieškambariui reikėtų atkreipti į grindis, jų dangą. Juk tik čia jos labiausiai braižosi, purvinasi ir dėvisi.Taip pat nuo jų priklauso kitų greta esančių patalpų švara. Lengviausia valyti ir prižiūrėti būtų linoleumo ar plytelių grindis.

    Taip pat įdomi idėja prieškambario sienoms. Pasitelkite skirtingas medžiagas jų padengimui. Tai gali būtų tapetai, struktūriniai dažai, sienų apmušimui skirti audiniai, lentelės, apdailinės plytos ar akmuo ir daug kitų medžiagų. Žinoma geriausia būtų, jog danga gerai valytųsi. Juk šioje patalpoje daug ramstomąsi, liečiamasi su įvairių audinių rūbais, ir aštriais daiktais ( užtrauktukai, saktys ir kt.). Greta prieškambario esančias duris siūlyčiau pagal galimybes dengti ta pačia medžiaga, bet jei to nepavyks, bent jau panašia spalva. Taip jos tuomet nekris taip į akis ir erdvė atrodys vientisesnė bei vizualiai erdvesnė.

    Tapetai šiltų atspalvių bei su vertikaliomis juostomis einančiu raštu gali vizualiai paaukštinti lubas. Tokį patį įspūdį gali suteikti ir lubose įtaisytas veidrodis ar tiesiog baltai išdažytos lubos. Tačiau jei jums aniptol nereikia lubų aukštinti, nes jos ir taip neproporcingai per aukštos, tuomet būtų galima įrengti pakabinamas lubas (jas tiesiog nuleidžiant, pasitelkus į pagalbą tam tikras medžiagas).

    Kadangi dažniausiai prieškambario zona būna tamsi, todėl jo interjerui reikėtų rinktis šviesias spalvas bei šviesius tonus.

Prieškambario baldai

    Yra du prieštaringi norai įrengiant prieškambarį savo namuose. Kiekvienas iš Jūsų norite tokioje erdvėje išnaudoti kiekvieną esantį centimetrą, bet tuo pačiu ir norisi, jog ši erdvė būtų neperkrauta baldais ir kitais rakandais. Kaip suderinti abu šiuos norus ir įsirengti jaukų bei patogų prieškambarį? Pasvarstykime, kas turėtų būti prieškambaryje.

    Didžiausias ir svarbiausias baldas žinomas rūbų spinta. Kadangi ji turi būti subtili ir funkcionali, tad geriausia būtų ją statyti slankiojančiomis durimis. Na o jau prie jos galima komplektuoti papildomą stovą-pakabą rūbams ar galvos apdangalams. Tačiau šis atviras sprendimas nėra toks estetiškas. Manau rūbams ir kitiems dėvimiems daiktams pakanka ir uždaros spintos. Tokioje spintoje, apatinėje jos dalyje puikiai įsitaiso talpi batų dėžė.

    Tam, kad veidrodžio nekabinti ant sienos, siūlyčiau jį įdėti į slankiojančių durų vieną arba kelias dalis. Tuomet matysite save visu ūgiu. Šis būdas padeda sutaupyti vietą ir padidina erdvę.

   Manau visiems patogu autis batus prisėdus ant minkštasuolio ar kokios kėdutės. Tad prieškambaryje puiku įrengti tokią vietelę. Jei prieškambaryje tikrai labai mažai vietos, puiki idėja būtų pritvirtinti atlenkiamą nuo sienos kėdutę.

    Apšvietimas taip pat labai svarbus prieškambaryje. Dažnai butuose tokioje erdvėje nebūna langų, būna tik tamsi patalpa. Tad renkantis šviestuvus prieškambaryje reikėtų pagalvoti apie jų kiekį, skleidžiamą šviesos sklaidą ir didį. Visa tai suderinus ir parinkus pagal savo erdvę, gausime jaukią, šviesią patalpą. Tam kad gerai matytumėte save veidrodyje, šviestuvą gerai būtų įrenti atskirai ir prie veidrodžio. Spintoje įrengtas apšvietimas, taip pat labai gera idėja.

Mielos smulkmenos

    Nuotaikingi paveikslai, jų reprodukcijos ar nuotraukos puikus akcentas prieškambariui. Taip pat prieškambariui tinkantis atributas – Laikrodis. Jį geriausia kabinti ant sienos, tačiau ne prie pat durų, kažkur atokesniame prieškambario kampe.

    Taip pat prieškambaryje labai gražu gėlės. Jas reikėtų rinktis iš tų, kurios labiau mėgsta pavėsį ir kurioms nėra būtini tiesioginiai salės spinduliai. Prieškambariui puikiai tiks: filodendrus, araukarijas, sanseverijas, paparčius, japoninę fatsiją ir t.t.

www.menoerdve.lt