Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

6 patarimai, kaip išsirinkti sofą, kuri būtų patogi ir puoštų namus

Tinkamai parinkti baldai suteikia namams jaukumo, stiliaus ir komforto.
Nuotraukos

2017.10.22

Minkštieji svetainės baldai yra viena pagrindinių šiuolaikinio būsto interjero detalių. Tinkamai parinkti jie suteikia namams jaukumo, stiliaus ir komforto. Deja, dažnai nutinka taip, kad sofą namų šeimininkai renkasi ne galvodami apie savo ar šeimos poreikius, o svarstydami apie atvejį, kai kartą per penketą metų į svečius atvažiuos nelabai mėgstama teta ir reikės sugalvoti, kur ją apnakvindinti.

Genami šios minties, žmonės neretai paaukoja savo svajones ir išsirenka ne stilingą ir patogų baldą, o senamadišką gremėzdą, kuris niekada nebus nei tobulai gražus, nei labai komfortiškas. Kristina Kreivienė, baldų ir interjero salono „Ease“ kūrybos vadovė, įsitikinusi, jau atėjo laikas keisti tokią tvarką. Kelis svarbius patarimus, kurie gali padėti išsirinkti pačią tinkamiausią sofą, interjero žinovė davė antrojo „Ease“ salono atidarymo renginyje.

1. Sofą-lovą ar tikrą sofą?

„Labai gerai pagalvokite, ar jums tikrai reikalinga sofa, turinti išskleidimo mechanizmą. Prieš nuspręsdami suskaičiuokite, kiek kartų anksčiau kas nors miegojo jūsų svetainėje. Jeigu tam užteko vienos rankos pirštų, nedvejodami rinkitės tikrą sofą.

Jeigu pirmojo argumento nepakanka, bus labai pravartu žinoti štai ką – sofa-lova niekada nebus tokia minkšta ir patogi kaip sofa. Išskleidimo mechanizmas reiškia, kad baldas bus kietesnis, į jį tikrai negalėsite nerūpestingai įgriūti. Be to, tikėtina, kad dėl sofoje-lovoje esančių papildomų detalių baldas po kurio laiko ims girgždėti.

Na, o jeigu dar stinga argumentų, kodėl tikra sofa yra geriau, prisiminkite, kad sofa-lova niekada nebus interjero puošmena. Ji neturės lenktų porankių ar juo labiau pastaruoju metu itin madingų dailių lengvų kojelių, būdingų skandinaviško tipo baldams.“

2. Sofos dydis

„Būtina, kad žmonės žinotų ir įsisąmonintų – didžiuliai minkštieji baldai jau tampa atgyvena. Jie ne tik atrodo griozdiškai ir visai ne elegantiškai, bet dar reikalauja ir didelės erdvės namuose. Gerai pagalvojus, per dideli baldai būste, kurio plotas nesiekia ir 100 kvadratinių metrų, yra vienas baisiausių dalykų. Tai ne tik nužudo bet kokią interjero mintį, tačiau dar ir mažina gyvenimo kokybę. Apie tai greičiausiai vis primins mėlynės ant kojų, kurias vieną po kitos dalys nedaug praeiti vietos palikęs didžiulis baldas.

Interjero dizaino specialistai didelių gabaritų minkštųjų baldų gerbėjams, kurie kitaip neįsivaizduoja savo namų, pataria rinktis ne didžiulę sofą, o modulinius baldus. Juos galima sudėlioti pagal poreikius ir norus, kartu neapkraunant svetainės erdvės ir ją išnaudojant efektyviai.“

3. Spalvos: populiariausiųjų penketukas

„Interjero kūrėjai sutaria tik vienu klausimu – smėlio spalvos odinė sofa labiau tinka biurui, o ne svetainei.

Kokios spalvos sofą pasirinkti kiekvieniems namams, priklauso nuo sienų, grindų, kitų baldų spalvos, užuolaidų audinio. Visos situacijos yra unikalios ir reikalauja vis kitokių kūrybinių sprendimų.

Tarp madingiausių šiais metais sofų spalvų – tamsiai mėlynas velvetas, įvairiais raštais marginti juodai balti audiniai, visos pastelinės ir žemės spalvos. Neprašausi, jei pasirinksi ir itin ryškią, bet su interjeru puikiai derančią sofą.

Tiesa, baldų gamintojai pastebi, kad lietuviai ryškių spalvų vengia. Juos padrąsinti gali viena paprasta taisyklė – reikia galvoti apie namų erdvę. Paklausti savęs, ar ji yra nuosaiki ir net neutrali, ar joje stinga ryškesnės detalės? Jei taip – kodėl ja negalėtų būti, pavyzdžiui, geltona sofa, kuri suteiktų kambariui šiltumo ir jaukumo.“

4. Gobelenas – tai ne vien jo spalva

„Baltos spalvos sofos dėl praktinių priežasčių atsisakantiems pirkėjams yra gerų žinių: jau sukurti dėmėms atsparūs gobelenai. Be to, sparčiai populiarėja nuvelkami audiniai, kuriuos galima sumesti į skalbimo mašiną. Esama ir neblunkančių, nealergizuojančių, naminių gyvūnų įdrėskimų nebijančių audinių. Rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau svarbiausia, kad sofos gobelenas būtų kokybiškas, siūlės – tvirtos, o audinys toks, kad prisilietus apimtų gerumas ir atsipalaidavimas.“

5. Plunksnos ar porolonas?

„Vienos sofos pasižymi savybe „atsistatyti“ į pradinę formą, žmogui pakilus nuo jų, kitos,  priešingai – išlaiko sėdėjimo metu susidariusią formą. Abu sofų tipai turi savų pliusų ir minusų. Pirmuoju atveju sofos kamšalas, greičiausiai, bus poroloninis. Dėl to sofa bus šiek tiek kietesnė, tačiau ji ilgą laiką išlaikys pradinę savo formą. Antruoju atveju kalbama apie vadinamojo „gilaus sėdėjimo“ sofas, pripildytas plunksnų arba pūkų. Pastarosios tikrai bus patogesnės, jei norėsis į jas nerūpestingai griūti ir maloniai susmegti. Tiesa, su jomis teks „dirbti“ ir jas retkarčiais pakedenti, kad sugrįžtų pradinė baldo forma.

Žinoma, prieš įsigyjant baldą būtinai reikia pasitikslinti, ar kas nors iš namiškių nėra alergiškas plunksnoms ar pūkams.“

6. Reikia neskubėti ir galvoti apie save

„Baldų pardavėjai pastebi, kad rinkdamiesi sofą žmonės retai tam skiria pakankamai laiko ir dėmesio. Dažniausiai baldo įvertinimas apsiriboja trumpu pasėdėjimu ir pašokčiojimu ant sofos. Neretai net neišbandomos galimos alternatyvos.

Renkantis sofą, reikia neskubėti ir neatmesti galimybės, kad jūsų namų interjere geriausiai „suskambės“ visai kitokio stiliaus baldas, nei įsivaizdavote iš pat pradžių. Tikrinant galimus variantus patartina ant jų ne tik pasėdėti. Priimti geriausią sprendimą pavyks, jei prisiminsite, kaipgi mėgstate sėdėti ar drybsoti ant tokių baldų. Galbūt patogiausia poza – būti pusiau gulomis, susikėlus kojas, o gal atvirkščiai – ant sofos tik sėdite?

Nepakenks, jei atsižvelgsite ir į sofos gylį. Tai ypač aktualu aukštiems žmonėms, kurie geriausiai jaučiasi gana gilioje sofoje, turinčioje aukštus porankius.

Galiausiai, būtina įsitikinti, ar sofa yra ne per aukšta arba ne per žema. Tai galima suprasti bandant atsistoti nuo jos. Jei toks veiksmas vyksta sklandžiai ir be didelių pastangų, bingo – radote tinkamiausią variantą. Lieka tik įvertinti, ar tenkina sofos atlošas. Vieniems patinka galvą atremti į jį, tad atlošas turi būti aukštas, o kiti nori, kad atlošas būtų žemas ir nekrintantis į akis.

Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama. Didele dalimi – tai tiesa ir renkantis baldus. Kai kurių taisyklių vertėtų paisyti, tačiau iš esmės reikia tiesiog įsiklausyti į savo norus, prisiminti įpročius bei objektyviai įvertinti būsto ypatybes. Jei pavyks suderinti šiuos aspektus – savo namus papuošite ilgai džiuginsiančiu baldu.“

Straipsnio kategorijos