Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Dviaukštės lovos: kompaktiškos, žaismingos ir ypač patogios

Baldų specialistai išskiria esminius principus, kuriais reikėtų vadovautis renkantis lovą vaiko kambariui.
Nuotraukos

2018.12.10.

Dviaukštė lova yra vienas praktiškiausių vaikų kambario baldų. Tai – ne tik patogus, bet ir funkcionalus, stilingas miego baldas. Tačiau norint, kad ji atitiktų paskirtį, svarbus tinkamas dviaukštės lovos pritaikymas erdvėje. Baldų specialistai išskiria esminius principus, kuriais reikėtų vadovautis renkantis lovą vaiko kambariui.

Kompaktiškumas ir talpumas viename 

Kompaktiškumas – tai vienas esminių dviaukštės lovos privalumų. Šią savybę lemia kruopščiai apgalvotas baldo dizainas. Siaura ir aukšta lova leidžia sutaupyti papildomos vietos. Tokio tipo baldai ypatingai rekomenduojami įrengiant nedidelius, ankštus, siaurus kambarius.

Vertėtų paminėti ir talpumą, taip pat būdingą dviaukštėms lovoms. Kai kurių dviaukščių lovų apatinėje dalyje įmontuotos viena arba kelios daiktadėžės, kuriose galima talpinti vaikų patalynę ir kitus reikalingus daiktus. Sukti galvą dėl papildomos vietos nereikia ir todėl, kad kai kurios dviaukštės lovos turi specialiai joms pritaikytų lentynėlių.

Dizainas, derantis prie kambario interjero

Dviaukščių lovų dizainas gali atspindėti įvairius interjero stilius. Baldai yra puikiai pritaikyti mažiausiems – jie dekoruoti spalvingomis aplikacijomis. Taip pat yra ir subtilesnio dizaino lovų – jos vienspalvės, itin tinkamos paauglių kambariui. Žaismingą komplektaciją gali papildyti specialios kopėtėlės ar net čiuožykla. Taigi, tokius baldus lengva pritaikyti tiek tradiciniuose, tiek unikalaus interjero kambariuose.

Tikslūs matmenys

Nusprendus, kad dviaukštė lova – tinkamiausias variantas, nereikėtų apsiriboti vien patraukliausio dizaino pasirinkimu. Juk visi baldai skiriasi matmenimis. Tam, kad naujos dviaukštės lovos netektų keisti vos įsigijus, pirmiau išmatuokite baldui skirtą vietą kambaryje.

Matuojant vietą reikėtų atsižvelgti ne tik į plotį, bet ir aukštį. Tai ypatingai svarbu, jei vaikų kambarį įrenginėjate palėpėje arba patalpoje lubos tiesiog yra gana žemai. Net jei lova telpa, įsitikinkite, kad lieka pakankamai laisvos vietos – jei jos per mažai, vaikas keldamasis gali tiesiog atsitrenkti į lubas. Nepamirškite, kad kai kurios lovos turi kopėtėles ar čiuožyklą – nustatydami reikiamą plotį, palikite vietos ir šioms detalėms.

Nepriekaištingas saugumas

Renkantis bet kurį kambario baldą, būtina užtikrinti vaiko saugumą. Dairantis lovos vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar baldas turi apsauginius rėmus, kurie neleistų vaikams miego metu iškristi. Taip pat reikšmės turi ir baldo kampai. Statūs kampai kelia didelę riziką susižeisti. Tinkamiausios dviaukštės lovos vaikams yra tokios, kurių kampai užapvalinti. Svarbios ir minėtosios kopėčios, atlošas galvai.

Čiužinys

Reikėtų įsidėmėti, kad lova ne visuomet komplektuojama su čiužiniu. Renkantis čiužinį dviaukštei lovai reikėtų vadovautis keliais kriterijais. Visų pirma, čiužinys turėtų būti patogus ir ergonomiškas, tinkamo kietumo. Antra, jo dydis turėtų tikti idealiai – tarp lovos rėmo ir čiužinio kraštų negali likti jokių tarpų. Be to, čiužinys turėtų būti reikiamo aukščio – kitaip ant jo miegoti bus ir nepatogu, ir nesaugu.  

Papildomi aksesuarai

Jei norite sutaupyti kuo daugiau vietos, išsirinkti baldą, kuris bus maksimaliai patogus ir funkcionalus, nebijokite pasirinkti papildomų detalių. Pavyzdžiui, prie dviaukštės lovos montuojamos lentynėlės – ypatingai praktiškos, leidžiančios patogiai laikyti knygas, žaislus ar kitus miego zonoje svarbius daiktus. Be to, jos padeda sukurti vientisą kambario interjerą. Dėl panašios priežasties verta rinktis lovų modelius su nedideliais šviestuvais – jie užtikrina didesnį komfortą, padeda saugoti regą.

Nuo lovos tiesiogiai priklauso ne tik kambario erdvumas, bet ir vaikų miego kokybė, sveikata. Todėl šio baldo nereikėtų rinktis paskubomis. Atidžiai įvertinkite aptartus kriterijus ir palikite nedaug vietos kompromisams – šiandien dviaukščių lovų pasiūla itin plati, tad atrasti baldą, atitinkantį visus individualius poreikius tikrai nesunku.