Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Namų pasaulis Medinės Ožkos metais

Medžio variacijų bei baltos ir juodos spalvų dermė kitąmet taps tik populiaresnė
Nuotraukos

Naujausias interjero tendencijas jau sausio mėnesį bus galima pamatyti įvairiuose madų kataloguose, internetinėse svetainėse bei parduotuvių vitrinose. Kokios interjero ir buitinės technikos mados ir toliau karaliaus ir kas keisis būsimais 2015-aisiais – Žaliosios Medinės Ožkos metais?

Amžinai gyvybingas medis

Natūralus medis ir vykusios jo imitacijos, spalvos bei raštai pastaruosius kelerius metus labai sėkmingai keroja baldų ir apdailos medžiagų gamintojų teritorijoje. Ypač ši tendencija būdinga pedantiškiausiai ekologija besirūpinančių europiečių dizaineriams ir gamintojams, juk medis neabejotinai geriausiai vienija sveiko ir gamtai nekenksmingo gyvenimo būdo idėjas.

„Kitų metų simbolis Žalioji Medinė Ožka yra puiki nuoroda į tai, kas pretenduoja tapti viso antrojo XXI amžiaus dešimtmečio mantra, – natūralų medį. Grįžimas prie medžio nėra atsitiktinis ar trumpalaikis, ši tendencija įsivyravo ilgam. Viena pagrindinių medžio populiarumo priežasčių yra jo universalumas, mat, pavyzdžiui, mediniai baldai tinka daugelio stilių ir spalvų interjerams. Jie puikiai derinasi prie dažytų ar baltai tinkuotų sienų, kurios atrodo kur kas natūraliau nei anksčiau išpopuliarėję, bet dabar mažiau dėmesio sulaukiantys tapetai. Į lietuvių namus kasmet atkeliauja daugiau Skandinavijos, savo estetine jausena Šiaurės šalių stilius mums labai artimas. Tad neabejoju, kad naujam interjerui 2015 metais bus būdingos šviesaus medžio detalių ir baltos spalvos variacijos“, - teigė interjero dizainų kūrėja Milda Akseliejūnienė.

Pasak pašnekovės, medis gerai dera ir su kitomis natūraliomis medžiagomis – juodomis ar tamsiai pilkomis spalvomis, žemės atspalviais, natūraliu akmeniu. Kas natūralu, tas niekada nesensta.

„Įgijusios modernių akcentų medinės grindys ir lubos – vėl stilingųjų priešakyje. Žinoma, daugelio lietuvių namuose prieš keliolika metų labai populiaraus buvusio „iškalimo“ lakuotomis lentutėmis nėra ko laikyti šedevru. Šiuolaikinei medinei apdailai imta naudoti po kelis medžio komponentus, o moderniai lubų apdailai dabar dažnai naudojamos baltos lentos, nes balta spalva praplečia patalpos erdvės įspūdį“, - tvirtino M. Akseliejūnienė.


Buitinės technikos gamintojai maistą namuose ruošti siūlo su polėkiu.

Populiarėja šešiakampės plytelės

Gamta ir jos spalvos visada buvo vienas pagrindinių aspektų, kuris įkvepia apdailai skirtų plytelių gamintojus. Veikiausiai jie ir kitąmet tobulins savo nagingumą, siekdami patenkinti kasmet augančią medžio imitacijos plytelių paklausą. Pasitelkus modernias inkjet apdorojimo technologijas yra kuriamos plytelės, kurios ir atrodo kaip medis, ir perteikia natūralaus medžio pojūtį. Metų naujovė ta, kad medžiui ne tik suteikiamas sendinimo efektas, bet jis kartu yra poliruojamas, tampa blizgus.

Šviesūs plytelių atspalviai, drąsūs kontrastai, rafinuotas ir kaimo (rustic) stilius, klasikinės formos ir originalių formų plytelės. Visa tai susipina ir yra šių metų tendencija. Gausus spalvų pasirinkimas, nuo mėlynų iki raudonų, švelniai žalsvų iki rausvų atspalvių.

Tačiau estetikos lenktynėse niekas populiarumu neprilygs nuo seno įsitvirtinusiai neutralių spalvų paletei. Interjero salonuose gausus pilkų, smėlio atspalvių pasirinkimas, nesvarbu, ar norėsite matinio, blizgaus, o gal net grublėto paviršiaus.

Viena svarbesnių naujovių, kurią pirkėjams pateikia vis gausesnis gamintojų būrys, – šešiakampės plytelės. Jas kitąmet bus galima rinktis iš dar gausesnio dydžių spektro ir spalvų gamos. Šešiakampės gali būti ir nedidelės plytelės sienoms ir ištisos mozaikos ar daugiau nei pusės metro skersmens grindų plytelės.

Naujųjų technologijų laimėjimai įnešė naujų vėjų į plytelių rinką. Plytelės tampa neįprastai didelės ir plonos, kai kurių storis tesiekia 3 milimetrus. Nors plytelių spalvų įvairovė labai gausi, pastaruosius keletą metų atsigręžta į klasikinį juodos ir baltos spalvų derinį. Šis derinys papildomas įvairiomis tekstūromis, optinio meno įkvėptais raštais ar 3D efektu.

Virtuvės virsta restoranais

Kokie namai be buitinės technikos? Norint apžvelgti naujausius technologijų perliukus, logiškiausia apsidairyti didžiausioje Europoje vartojamosios elektronikos parodoje „IFA 2014“. Berlyne vykusioje šiemetėje parodoje pro akis neprabėgo vienų labai giriami, o kitų atvirai pašiepiami lenkti aukščiausios raiškos televizoriai. Dydis televizorių pasaulyje šiuo metu yra viskas, tik išlieka klausimas, ar lenktas, o ne plokščias aparatas yra geresnis.

Bene didžiausią namams skirtą televizorių, pasižymintį milžinišku 105 colių (267 cm) Ultra HD (21:9 formato) ekranu, pristatė „Samsung“. Pietų Korėjos flagmanas nusprendė kompromisiškai pažvelgti į plokščio ir lenkto dilemą, mat šis televizorius lengvai keičia savo formą. O panoraminis ekranas užtikrina, kad savo svetainėje jausitės ne prasčiau nei kino salėje. Žinoma, prie išskirtinio televizoriaus tuomet nepakenktų įsigyti ir kokybišką garso sistemą.

Daugybė dėmesio skiriama ne tik svetainės, bet ir virtuvės įrangai. Žymiausi jos gamintojai aktyviai bendrauja su virtuvės šefais, maisto ruošimą pakylėjusiais iki meno formos, ir jų padedami kuria modernią virtuvės įrangą. Ši simbiozė pasižymi tuo, kad anksčiau buvusi tik profesionaliems restoranų virėjams skirta įranga vis dažniau atkeliauja į mėgėjų namus.

Puikus pavyzdys – „Chef Collection“ krosnis, kuri leidžia gaminti maistą, kaip tai daro profesionalai. Gurmaniškų garų technologija (būtent taip ją pristato gamintojas) naudoja ypač karštą garą, padedantį išgauti geriausią maisto tekstūrą ir skonį, kurie išryškėja kepant ir gruzdinant. Daugiau nei iki 100 laipsnių Celsijaus įkaitintas garas sparčiai ir tolygiai paskleidžiamas visoje konvekcinės krosnies erdvėje. Efektyviai sklindant karščiui ir drėgmei, akimirksniu gerėja gaminamo patiekalo kokybė.

Tuo tarpu inovatyvi „Chef Collection“ krosnies funkcija „virtuali saugi liepsna“ saugo nuo išsiblaškymo pernelyg į skonių pasaulį įsijautusius virėjus. Ši funkcija paprastai ir patogiai pateikia vaizdinę informaciją apie įjungtą kaitinimą ir jo intensyvumą. Kaitlentės paviršiuje įrengtas LED apšvietimas praneša apie kaistančią vietą, todėl naudotojas informuojamas apie įjungtą kaitvietę, taip pat užtikrinamas kruopštesnis maisto gaminimas.

Tiesa, kitų metų buitinės elektronikos rinkos naujovių ne visi lietuviai sulauks. Ir ne dėl to, kad prie šventinio stalo vienu sykiu sukišus trijų dienų porciją neatlaikys silpnesni skrandžiai. Rinkos tyrėjai teigia, kad po dviejų savaičių atkeliaujantis euras skatina gyventojus šį gruodį smarkiau išlaidauti. Tokią jų elgesio tendenciją pastebi ir didieji prekybos centrai.

Tyrimų duomenimis, tarp planuojamų įsigyti buitinės technikos pirkinių Lietuvos gyventojai dažniausiai mini naują kompiuterinę techniką. Ji pirmauja pusės apklaustųjų pirkinių sąrašo viršūnėje. Kiek mežiau lietuvių ketina pirkti naujus televizorius, o vienas iš aštuonių prie Kalėdų eglutės pastatytų naują šaldytuvą ar viryklę su orkaite.

Naujausias interjero tendencijas jau sausio mėnesį bus galima pamatyti įvairiuose madų kataloguose, internetinėse svetainėse bei parduotuvių vitrinose. Kokios interjero ir buitinės technikos mados ir toliau karaliaus ir kas keisis būsimais 2015-aisiais – Žaliosios Medinės Ožkos metais? Amžinai gyvybingas medis Natūralus medis ir vykusios jo imitacijos, spalvos bei raštai pastaruosius kelerius metus labai sėkmingai keroja baldų ir apdailos medžiagų gamintojų teritorijoje. Ypač ši tendencija būdinga pedantiškiausiai ekologija besirūpinančių europiečių dizaineriams ir gamintojams, juk medis neabejotinai geriausiai vienija sveiko ir gamtai nekenksmingo gyvenimo būdo idėjas. „Kitų metų simbolis Žalioji Medinė Ožka yra puiki nuoroda į tai, kas pretenduoja tapti viso antrojo XXI amžiaus dešimtmečio mantra, – natūralų medį. Grįžimas prie medžio nėra atsitiktinis ar trumpalaikis, ši tendencija įsivyravo ilgam. Viena pagrindinių medžio populiarumo priežasčių yra jo universalumas, mat, pavyzdžiui, mediniai baldai tinka daugelio stilių ir spalvų interjerams. Jie puikiai derinasi prie dažytų ar baltai tinkuotų sienų, kurios atrodo kur kas natūraliau nei anksčiau išpopuliarėję, bet dabar mažiau dėmesio sulaukiantys tapetai. Į lietuvių namus kasmet atkeliauja daugiau Skandinavijos, savo estetine jausena Šiaurės šalių stilius mums labai artimas. Tad neabejoju, kad naujam interjerui 2015 metais bus būdingos šviesaus medžio detalių ir baltos spalvos variacijos“, - teigė interjero dizainų kūrėja Milda Akseliejūnienė. Pasak pašnekovės, medis gerai dera ir su kitomis natūraliomis medžiagomis – juodomis ar tamsiai pilkomis spalvomis, žemės atspalviais, natūraliu akmeniu. Kas natūralu, tas niekada nesensta. „Įgijusios modernių akcentų medinės grindys ir lubos – vėl stilingųjų priešakyje. Žinoma, daugelio lietuvių namuose prieš keliolika metų labai populiaraus buvusio „iškalimo“ lakuotomis lentutėmis nėra ko laikyti šedevru. Šiuolaikinei medinei apdailai imta naudoti po kelis medžio komponentus, o moderniai lubų apdailai dabar dažnai naudojamos baltos lentos, nes balta spalva praplečia patalpos erdvės įspūdį“, - tvirtino M. Akseliejūnienė. [Buitinės technikos gamintojai maistą namuose ruošti siūlo su polėkiu.] Buitinės technikos gamintojai maistą namuose ruošti siūlo su polėkiu. Populiarėja šešiakampės plytelės Gamta ir jos spalvos visada buvo vienas pagrindinių aspektų, kuris įkvepia apdailai skirtų plytelių gamintojus. Veikiausiai jie ir kitąmet tobulins savo nagingumą, siekdami patenkinti kasmet augančią medžio imitacijos plytelių paklausą. Pasitelkus modernias inkjet apdorojimo technologijas yra kuriamos plytelės, kurios ir atrodo kaip medis, ir perteikia natūralaus medžio pojūtį. Metų naujovė ta, kad medžiui ne tik suteikiamas sendinimo efektas, bet jis kartu yra poliruojamas, tampa blizgus. Šviesūs plytelių atspalviai, drąsūs kontrastai, rafinuotas ir kaimo (rustic) stilius, klasikinės formos ir originalių formų plytelės. Visa tai susipina ir yra šių metų tendencija. Gausus spalvų pasirinkimas, nuo mėlynų iki raudonų, švelniai žalsvų iki rausvų atspalvių. Tačiau estetikos lenktynėse niekas populiarumu neprilygs nuo seno įsitvirtinusiai neutralių spalvų paletei. Interjero salonuose gausus pilkų, smėlio atspalvių pasirinkimas, nesvarbu, ar norėsite matinio, blizgaus, o gal net grublėto paviršiaus. Viena svarbesnių naujovių, kurią pirkėjams pateikia vis gausesnis gamintojų būrys, – šešiakampės plytelės. Jas kitąmet bus galima rinktis iš dar gausesnio dydžių spektro ir spalvų gamos. Šešiakampės gali būti ir nedidelės plytelės sienoms ir ištisos mozaikos ar daugiau nei pusės metro skersmens grindų plytelės. Naujųjų technologijų laimėjimai įnešė naujų vėjų į plytelių rinką. Plytelės tampa neįprastai didelės ir plonos, kai kurių storis tesiekia 3 milimetrus. Nors plytelių spalvų įvairovė labai gausi, pastaruosius keletą metų atsigręžta į klasikinį juodos ir baltos spalvų derinį. Šis derinys papildomas įvairiomis tekstūromis, optinio meno įkvėptais raštais ar 3D efektu. Virtuvės virsta restoranais Kokie namai be buitinės technikos? Norint apžvelgti naujausius technologijų perliukus, logiškiausia apsidairyti didžiausioje Europoje vartojamosios elektronikos parodoje „IFA 2014“. Berlyne vykusioje šiemetėje parodoje pro akis neprabėgo vienų labai giriami, o kitų atvirai pašiepiami lenkti aukščiausios raiškos televizoriai. Dydis televizorių pasaulyje šiuo metu yra viskas, tik išlieka klausimas, ar lenktas, o ne plokščias aparatas yra geresnis. Bene didžiausią namams skirtą televizorių, pasižymintį milžinišku 105 colių (267 cm) Ultra HD (21:9 formato) ekranu, pristatė „Samsung“. Pietų Korėjos flagmanas nusprendė kompromisiškai pažvelgti į plokščio ir lenkto dilemą, mat šis televizorius lengvai keičia savo formą. O panoraminis ekranas užtikrina, kad savo svetainėje jausitės ne prasčiau nei kino salėje. Žinoma, prie išskirtinio televizoriaus tuomet nepakenktų įsigyti ir kokybišką garso sistemą. Daugybė dėmesio skiriama ne tik svetainės, bet ir virtuvės įrangai. Žymiausi jos gamintojai aktyviai bendrauja su virtuvės šefais, maisto ruošimą pakylėjusiais iki meno formos, ir jų padedami kuria modernią virtuvės įrangą. Ši simbiozė pasižymi tuo, kad anksčiau buvusi tik profesionaliems restoranų virėjams skirta įranga vis dažniau atkeliauja į mėgėjų namus. Puikus pavyzdys – „Chef Collection“ krosnis, kuri leidžia gaminti maistą, kaip tai daro profesionalai. Gurmaniškų garų technologija (būtent taip ją pristato gamintojas) naudoja ypač karštą garą, padedantį išgauti geriausią maisto tekstūrą ir skonį, kurie išryškėja kepant ir gruzdinant. Daugiau nei iki 100 laipsnių Celsijaus įkaitintas garas sparčiai ir tolygiai paskleidžiamas visoje konvekcinės krosnies erdvėje. Efektyviai sklindant karščiui ir drėgmei, akimirksniu gerėja gaminamo patiekalo kokybė. Tuo tarpu inovatyvi „Chef Collection“ krosnies funkcija „virtuali saugi liepsna“ saugo nuo išsiblaškymo pernelyg į skonių pasaulį įsijautusius virėjus. Ši funkcija paprastai ir patogiai pateikia vaizdinę informaciją apie įjungtą kaitinimą ir jo intensyvumą. Kaitlentės paviršiuje įrengtas LED apšvietimas praneša apie kaistančią vietą, todėl naudotojas informuojamas apie įjungtą kaitvietę, taip pat užtikrinamas kruopštesnis maisto gaminimas. Tiesa, kitų metų buitinės elektronikos rinkos naujovių ne visi lietuviai sulauks. Ir ne dėl to, kad prie šventinio stalo vienu sykiu sukišus trijų dienų porciją neatlaikys silpnesni skrandžiai. Rinkos tyrėjai teigia, kad po dviejų savaičių atkeliaujantis euras skatina gyventojus šį gruodį smarkiau išlaidauti. Tokią jų elgesio tendenciją pastebi ir didieji prekybos centrai. Tyrimų duomenimis, tarp planuojamų įsigyti buitinės technikos pirkinių Lietuvos gyventojai dažniausiai mini naują kompiuterinę techniką. Ji pirmauja pusės apklaustųjų pirkinių sąrašo viršūnėje. Kiek mežiau lietuvių ketina pirkti naujus televizorius, o vienas iš aštuonių prie Kalėdų eglutės pastatytų naują šaldytuvą ar viryklę su orkaite.