Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Betono ir betono siūlių hidroizoliacija

Betono ir betono siūlių hidroizoliacija patikimomis bei patikrintomis medžiagomis – kristalinės hidroizoliacijos juostos, vandens nepraleidžiančios deformacinių siūlių juostos ir kitos hidroizoliavimo medžiagos.
Nuotraukos

2019.12.05.

Betono ir betono siūlių hidroizoliacija patikimomis bei patikrintomis medžiagomis – kristalinės hidroizoliacijos juostos, vandens nepraleidžiančios deformacinių siūlių juostos ir kitos hidroizoliavimo medžiagos.

Betono siūlių hidroizoliacija

Tiek technologinės betono siūlės (susidarančios dėl skirtingų betonavimo etapų) tiek konstrukcijų jungimosi siūlės yra silpna betono vieta, ypač jei veikiama kritulių ar kitos kilmės vandens bei drėgmės. Drėgmei sulaikyti egzistuoja įvairūs waterstopai, sandarinimo juostos, hidroizoliacinės juostos, hidrofilinės juostos ir kitokios priemonės.

Viena naujausių ir, kaip teigia gamintojai, labai efektyvi medžiaga yra AQUAFIN CJ5  - metalinė sandarinimo juosta, kurios paviršius padengtas kristalinių medžiagų danga. Paviršiaus dangoje esantys kristalai dėl vandens poveikio mikro tarpuose užauga ir visiškai uždaro kelią vandens pratekėjimui.

Juostos paviršių dengia medžiaga, sudaryta iš kristalų, kurie drėgnoje aplinkoje tarsi „užauga“ - išsiplečia, sudarydami vandeniui nelaidų barjerą. Šiuo principu grįsta kristalinė hidroizoliacija, kuri jau senokai naudojama kaip betono priedas. Kaip betono priedas kristalinė hidroizoliacija veikia betono viduje, yra ir teptinė kristalinė hidroizoliacija. O dabar - jau ir juostos pavidalo. Metalo pagrindo juosta atlaiko itin dideles apkrovas  (išbandyta 5 bar slėgiu). Juosta hidroizoliacijos įrengimui naudojama vidinėse betono konstrukcijų siūlėse, kurios bus veikiamos nuolatinio ar atsitiktinio vandens poveikio, gruntinio vandens.

Hidroizoliacinė juosta montuojama tarp armatūros prieš betono liejimą.

Kristalinės hidroizoliacijos plieno juosta gali būti naudojama tiek vertikaliai, tiek horizontaliai hidroizoliacijai, esant vandens slėgiui arba nesant. Iš abiejų pusių kristalais dengtas juostos paviršius dėl cheminės reakcijos labai greitai ir tvirtai sukimba su betonu ir sudaro vandeniui visiškai nelaidų barjerą. Juostą galima išlenkti, pasukti, apgaubti kampus ir pan., juostas galima jungti perdengiant vieną ant kitos ne mažiau kaip per 30 mm.  Juostos matmenys (storis, ilgis, plotis): 1,25 x 2000 x 150 mm. Kristalinės hidroizoliacinės juostos netinka deformacinėms siūlėms. Deformacinių siūlių hodroizoliavimui skirtos suvirinamos AQUAFIN-EJ juostos.

Deformacinių siūlių hidroizoliacija

Betonui, naudojamam agresyvioje, drėgnoje aplinkoje, hidroizoliacinių medžiagų gamintojai „Schomburg GmbH & Co KG"  turi įvairių hidrofobinių betono priedų, jie yra charakterizuoti anksčiau minėtame straipsnyje „Betono hidroizoliacija“.

Gamintojai pasirūpino ne tik paties betono, bet ir specifine jo siūlių hidroizoliacija. Kadangi dideliuose betono plotuose būtinos deformacinės siūlės, joms sandarinti tekdavo ieškoti įvairių sprendimų ir medžiagų. Dabar hidroizoliacinių medžiagų gamintojai surado patikimą būdą, kaip užsandarinti deformacines siūles ir statytojams jau gali pasiūlyti pilną tarpusavyje suderintą betono hidroizoliacijos sistemą –tie betono priedus, tiek jungiamąsias juostas deformacinėms siūlėms.

Iš plastifikuoto lankstaus polivinilchlorido (PVC-P)  pagamintos AQUAFIN-EJ deformacinės jungiamosios juostos skirtos būtent betoninių konstrukcijų deformacinių siūlių vidinei arba išorinei hidroizoliacijai, kai jas nuolat arba retsykiais veikia vandens slėgis.

Vidinės ir išorinės deformacinių siūlių hidroizoliacija su AQUAFIN-EJ juosta.

Vidinės jungiamosios juostos klojamos skersai deformacinės siūlės, atstumas iki betoninės konstrukcijos krašto turi būti ne mažiau kaip pusė jungiamosios juostos pločio. Išorinės jungiamosios juostos yra tvirtinamos prie išorinio betono konstrukcijos paviršiaus.

Paklotos juostos suvirinamos, jos turi būti įrengtos plokštumoje prie jungtinės ašies, tvirtinimas betonavimo metu neturi būti pažeistas, būtina išlaikyti atstumą iki armatūros  ≥ 20 mm.

Jungiamosios juostos turi būti visiškai uždarytos betone, betonuoti reikia nepaliekant ertmių ir tuštumų. Liejant betoną svarbu stebėti, kad jungiamųjų juostų nesiektų betono vibratorius.

Jungiamosios deformacinės hidroizoliuojančios juostos plotis – 32 cm, ilgis – 25 m.

Pamatų, rūsių, grindų, parkingų hidroizoliacija

Naujai liejamo požeminio ir antžeminio betono konstrukcijoms hidroizoliuoti skirta  AQUAFIN-WM12 ruloninė danga – PVC membranos ir specialaus audinio danga, kuri yra itin tvirta, visiškai nelaidi vandeniui, vandens garams. Hidroizoliacinės plėvelės unikalumas ir nauda tas, kad ji labai tvirtai sukimba su betonu ir apsaugo konstrukciją nuo vandens, garų poveikio, galima naudoti požeminėse konstrukcijose, kur yra sąlytis su gruntu. Itin tinka vietose, kur yra aukštas gruntinis vanduo, molingas drėgnas gruntas.  Ši plėvelė užtikrina kombinuotą vandens ir vandens garų hidroizoliaciją, turi gerą sukibimą su betonu, užkerta kelią vandens skverbimuisi, atspari šalčiui, gali būti naudojama įšalo zonoje, atspari senėjimui, elastinga. 

Dėl patikimos hidroizoliacijos betono konstrukcija tampa atsparesne ir ilgaamžiškesne. Ne veltui ši hidroizoliacinė plėvelė vadinama „antrąja oda“.

AQUAFIN-WM12 membrana tinka pamatų, cokolių, rūsių, grindų pagrindo hidroizoliacijai, gali būti naudojama termoizoliacijos sluoksniui apsaugoti.

Plėvelė prieš betonavimą skaidriu paviršiumi klojama ant pagrindo arba ant klojinio paviršiaus, siūlės perdengiamos 5 cm pločiu ir suvirinamos arba suklijuojamos, klojiniuose tvirtinimui naudojama juosta. Ant suklijuotos plėvelės betoną lieti galima po 8 valandų, ant  plėvelės su suvirintomis siūlėmis – maždaug po 24 val.

AQUAFIN-WM12 hidroizoliacinė membrana po betono pagrindu.

Atliekant armavimą reikia stengtis nepažeisti plėvelės. Į paruoštą klojinį ar ant pagrindo pilama betono masė, ruloninė hidroizoliacinė plėvelė elastinga, atspari tempimui, tad nėra pavojaus, kad bus pažeista betonavimo metu.

SVARBU

Nesupainiokite plėvelės pusių – skaidria puse ji klojama ant paviršiaus, nuo kurio reikia apsaugoti, ant audinio paviršiaus liejamas betonas.

Betonuojant vertikalias plokštumas, plėvelė turi būti tinkamai pritvirtinta, lygi. Plėvelės storis – 1,2 mm, plotis – 1 m, viename rulone yra 20 metrų.

Tepama cementinė hidroizoliacija

Tepama bituminė hidroizoliacija jau praeities standartas, nes nėra tokia ilgaamžė, kaip naujos kartos mineralinė tepama hidroizoliacija.

AQUAFIN-RB400  - tepama cementinė hidroizoliacija jau trys dešimtmečiai yra viena iš populiariausių „Schomburg GmbH & Co KG" gaminių. Populiarumo paslaptis – universalumas, maža išeiga, greitas džiūvimas. Hidroizoliuojanti cementinė mastika gali būti naudojama tiek naujoje statyboje, tiek ant senų pagrindų, nereikalingas pagrindo gruntavimas (jei pagrindas nėra stipriai įgeriantis), gerai sukimba su pagrindu, tinka naudojimui viduje ir išorėje, greitai džiūsta, vadinasi, nereikia ilgai laukti, kol galima bus pradėti kitus darbus, patikimai apsaugo konstrukcijas nuo vandens ir drėgmės poveikio.

Cementinė mastika gali būti baigiamuoju pamatų, cokolių hidroizoliavimo sluoksniu, tinka sienų profiliams, iki 10  metrų gylio baseinams ar kitos paskirties vandens talpykloms, dušų, vonios kambarių hidroizoliacijai ir kt.

Tepama dviem sluoksniais, antras sluoksnis dengiamas tuomet, kai išdžiūsta pirmasis, maždaug po 3 valandų.

Dvikomponentė (miltelių ir suspensijos pavidalo) hidroizoliuojanti cementinė mastika universali, tinka beveik visiems statybiniams paviršiams, greitai džiūsta ir turi mažą išeigą: 4 mm sluoksniui reikalinga 2,4 kg/kv.m.

Dirbant su dvikomponente cementine mastika iš pradžių apie 50-60 proc. suspensijos supilama į atskirą švarų indą ir išmaišoma su milteliais iki vienalytės masės konsistencijos. Tuomet supilama likusi suspensija ir gerai išmaišoma, palaukiama 5 minutes kol išbrinks. Priklausomai nuo to, ar dengiama mentele ar purškimo aparatu, galima iki 1 proc. masės skiesti vandeniu.

Antras sluoksnis dengiamas tada, kai pirmasis visiškai išdžiūvęs, vidutiniškai po 3 valandų.

Naudojant lauke, po 3 valandų nuo užtepimo apdoroto paviršiaus nebereikia saugoti nuo lietaus ar kitokio vandens poveikio.  Cementinė mastika gerai užpildo visus betono plyšius, įtrūkimus, atspari druskingam vandeniui, sulfatams, šalčiui, UV poveikiui, nesensta ir nepraranda savo savybių.

„Schomburg GmbH & Co KG" -  Vokietijos įmonė, viena seniausių hidroizoliacinių medžiagų gamintojų Europoje. Ši įmonė savo veiklą pradėjo daugiau kaip prieš 80 metų nuo apsauginių medžiagų betono konstrukcijoms gamybos. Šiandien įmonė turi per 30 gamyklų ir apie 50 atstovybių visame pasaulyje. Lietuvje veikia kompanijos dukterinė UAB „SCHOMBURG Baltic“, kuri aptarnuoja visas tris Baltijos valstybes.