Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Dažome duris. Pasidaryk pats

Dažniausiai duris dažome tada, kai patalpose jau baigti visi kiti darbai.
Nuotraukos

Dažniausiai duris dažome tada, kai patalpose jau baigti visi kiti darbai. Jeigu jums namuose beliko nudažyti duris, reikia tam atitinkamai pasirengti. Visų pirma uždengti baldus, sienas ir grindis, kad jų neišteptumėte dažais.

 

Ruošiamės darbams

Norint duris nudažyti tvarkingai ir kokybiškai, reikia iš anksto tinkamai paruošti paviršių. Iš pradžių nuo durų nuimkite galinčią trukdyti furnitūrą. Jeigu duryse yra stiklo intarpų, juos reiktų užklijuoti apsaugine juostele. Dažnai žmonės duris pradeda dažyti nenuėmę jų nuo vyrių. Specialistai tam nepritaria ir rekomenduoja duris nuimti, paguldyti ant tvirtos atramos ir dažyti horizontalioje padėtyje esančias duris.

Jeigu durys anksčiau buvo dažytos, reikia kruopščiai nuvalyti senus dažus. Naudokite tam specialius tirpiklius. Dėmesio: užtepus tirpiklio seni dažai turėtų pradėti putoti, tad svarbu tuojau pat nuvalyti juos gremžtuku. Nuvalius senus dažus durų paviršių reiktų dar kartą apdoroti tirpikliu.

Toliau reikia išlyginti dažomą paviršių ir pašalinti smulkius defektus, kurie gali trukdyti busimiems dažymo darbams. Geriausia medieną apdoroti smulkiu švitriniu popieriumi. Taip nesunkiai pašalinsit visus likusius smulkius nelygumus. Jeigu yra stambesnių paviršiaus pažeidimų, juos reiktų užglaistyti naudojant specialų, medienai skirtą glaistą, o tada apdoroti specialiu akriliniu hermetiku.


Durų dažymo procesas

Priklausomai nuo medžiagos iš kurios pagamintos durys ir esančios papildomos apdailos, specialistai naudoja skirtingus dažymo metodus. Lygų paviršių galima dažyti naudojant nedidelius teptukus su smulkiais šereliais arba poroloninius volelius.

Dažyti duris pradėkite nuo slenksčių ir apvadų. Negalima leisti, kad dažai patektų ant durų rėmų. Dažyti reikia nepertraukiamais judesiais nuo durų viršaus į apačią.

Kitas žingsnis – vidurinės durų dalies dažymas. Jis taip pat atliekamas vertikaliais potėpiais iš viršaus į apačią. Taip pat dažomos šoninės durų pusės.

Paskutinis dažymo etapas – kampai. Ta durų briauna, kuri atidarius žiūri į kambarį, turi būti dažoma ta pačia spalva kaip ir visos durys. Viršutinę ir apatinę briaunas, papildomai, reikia padengti laku. Tai apsaugos duris nuo drėgmės ir pailgins jų tarnavimo laiką.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt