Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šarvuotosios durys nepasiduoda ir šalčiui

Saugiausios, be abejo, yra šarvuotosios durys. Renkantis buto duris dėl tokių durų neabejojama, bet individualių namų savininkai, rinkdamiesi lauko duris, dėl jų dvejoja.
Nuotraukos

Saugiausios, be abejo, yra šarvuotosios durys. Renkantis buto duris dėl tokių durų neabejojama, bet individualių namų savininkai, rinkdamiesi lauko duris, dėl jų dvejoja. Mat paplitusi nuomonė, kad šarvuotosios durys blogiau izoliuoja šilumą.

Pasak šarvuotąsias lauko duris siūlančių lietuvių gamintojų, tokiuose teiginiuose yra tik dalis tiesos, o šias duris renkasi gana nemažai racionalių pirkėjų.

Nebūtinai šaltas

„Lietuva yra viena tų šalių, kurioms ypač aktuali energijos ekonomija – tiek dėl geografinės padėties, tiek dėl visuomenėje įsisenėjusio šildymo kainų skaudulio. Žinoma, pigios šarvuotosios durys turi prastesnius šilumos izoliacijos parametrus. Todėl šarvuotųjų durų gamintojai pastaraisiais metais ištobulino produktus ir rinkai ėmė siūlyti būtent lauko sąlygoms pritaikytas šarvuotąsias duris. Į technologijas investavusių gamintojų kokybiškos šarvuotosios lauko durys šiandien atitinka net pasyviems namams keliamus reikalavimus“, – sakė šarvuotųjų durų gamybos įmonės tech. vadovas Joris Kaziukėnas.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad nuo šių metų lapkričio 1 dienos visi Lietuvoje statomi nauji pastatai privalės atitikti energinio naudingumo A klasę, o lauko įėjimo durų šilumos perdavimo koeficientas turės būti ne didesnis nei 1 W/m2K. Tokiems iššūkiams, J. Kaziukėno teigimu, šarvuotųjų durų gamintojai jau pasiruošę: dalis lauko sąlygoms sukurtų modelių pasižymi ir dar mažesniu šilumos perdavimu.

Štai vieno Lietuvos šarvuotųjų durų gamintojo sukurtos pasyvios durys „Termus“ pretenduoja net į šilčiausių šarvuotųjų durų pasaulyje titulą, mat pavyko pašalinti visus šilumos tiltelius. Šios durys, pasak gamintojo, atitinka pasyviems pastatams, A+ klasės ar A++ klasės pastatams keliamus reikalavimus, o šilumos perdavimo koeficientas siekia tik 0,65 W/m2K. Be to, šarvo durys yra sandarios ir jų konstrukcijos nereaguoja į temperatūros pokyčius.

Rūdija pigiausios

Mažiausiu šilumos laidumu įprastai pasižymi klijuotos medienos durys. Anot J. Kaziukėno, renkantis lauko duris privalu žiūrėti kompleksiškai.

„Jei skirstysime duris ne pagal tipą, o pagal kainą, kai kurių kitų ekonominės klasės durų techniškai pasiektos savybės gali būti geresnės nei šarvuotųjų durų. Tačiau prisiminkime dar vieną dalyką: šarvuotosios durys mažiausiai reaguoja į temperatūros svyravimus, drėgmę, tiesioginius saulės spindulius, todėl deklaruojamos savybės išliks nepakitusios visą eksploatacijos laiką“, – pažymėjo durų gamybos specialistas.

Jo teigimu, šarvuotųjų durų tvirta metalinė konstrukcija užtikrina durų stabilumą, todėl, skirtingai nei kitų tipų durys, techninės šarvo savybės, kaip šilumos ir garso izoliacija, vandens laidumas, mechaninis atsparumas, išlieka nepakitusios.

Šarvuotųjų lauko durų esminis skirtumas nuo vidaus šarvuotųjų durų yra tas, kad lauko durų varčios paviršius padengtas medžiagomis, atspariomis išoriniam klimato poveikiui – ryškiems temperatūros žiemą ir vasarą svyravimams – karščiui ir šalčiui, drėgmei, sniegui ir lietui. Kokybiškai pagamintų ir sumontuotų šarvuotųjų durų paviršiaus tai beveik nepaveikia.

„Pirkėjai mūsų dažnai klausia: ar durys nesurūdys? Faktas, kad dalis prekybininkų, ypač didžiųjų prekybos centrų, į Lietuvą yra atvežę nemažus kiekius pigiausių, bet tikrai prastos kokybės šarvuotųjų durų. Todėl žmonių dvejonės manęs nestebina. Tačiau galiu patikinti, kad savo vardą gerbiantys gamintojai naudoja tik lauko sąlygoms specialiai pritaikytą cinkuotą metalą. Taip pat dažnai gamintojai, siekdami išvengti bet kokios korozijos rizikos, metalinę konstrukciją iš lauko pusės visiškai padengia lauko sąlygoms atsparia apdailos plokšte. Tad kokybiškas šarvuotąsias lauko duris įsigiję lietuviai tikrai galės miegoti ramiai“, – pasakojo J. Kaziukėnas.

Papildoma apsauga

Durų saugumui didžiausią įtaką daro spynos mechanizmo sudėtingumas ir kokybė. Vis dėlto logika paprasta: saugiausios yra ir bus šarvuotosios durys, apsaugotos ištisiniu plieniniu lakštu, kuris yra po apdaila, taip pat sunku deformuoti metalinę šių durų staktą.

Geriau šilumą sulaikančiose duryse, tiek klijuotos medienos ar kompozitinėse, tiek ir pagamintose iš plieno šarvo, masyvios keliomis kryptimis rakinančios spynos dažniausiai konstruktyviai nėra numatytos, nes jos sukurtų papildomą šilumos tiltą. Todėl į jas dedamos mažesnės, paprastesnės spynos.

„Tokiu atveju plieno lakštas tampa papildoma apsauga. Aliuminio ar plastikines duris bus kur kas lengviau išlaužti, todėl išvydęs šarvą vagis tikrai dar kartą pagalvos, ar neverta ieškoti kitos vietos purviniems darbams“, – sakė J. Kaziukėnas.