Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Medines grindis siūlo „įsimylėti“

At­lie­kant bu­to re­mon­tą sie­nas per­da­žy­ti ne­sun­ku, bal­dus ir­gi ga­li­ma at­nau­jin­ti, o pa­keis­ti grin­dis ne taip pa­pras­ta – tam rei­kia ne tik di­des­nių in­ves­ti­ci­jų, bet ir ne­ma­žai lai­ko.
Nuotraukos
At­lie­kant bu­to re­mon­tą sie­nas per­da­žy­ti ne­sun­ku, bal­dus ir­gi ga­li­ma at­nau­jin­ti, o pa­keis­ti grin­dis ne taip pa­pras­ta – tam rei­kia ne tik di­des­nių in­ves­ti­ci­jų, bet ir ne­ma­žai lai­ko. In­ter­je­ro di­zai­ne­rės Vik­to­ri­jos Em­de tei­gi­mu, pa­sta­ruo­ju me­tu ne­ma­ža da­lis nau­ja­ku­rių ar­ba ge­ne­ra­li­nį na­mų re­mon­tą da­ran­čių žmo­nių ren­ka­si lai­ko pa­ti­krin­tas me­di­nes grin­dis, nes jos dau­ge­liui aso­ci­juo­ja­si su ko­ky­be.

Ta­čiau, pa­sak spe­cia­lis­tės, vien ži­no­ji­mo, ko­kio ti­po grin­dys bus de­da­mos, ne­pa­kan­ka. Yra bent ke­li svar­būs as­pek­tai, ku­riuos rei­kia nu­ma­ty­ti dar prieš ren­kan­tis me­di­nes grin­dis.

„Me­di­nės grin­dys na­mų erd­vei su­tei­kia ši­lu­mos, jau­ku­mo. Na­tū­ra­lus me­dis tiek vi­zua­liai, tiek vaikš­tant ba­so­mis bū­na šil­tas net šal­tą die­ną, – var­di­jo pra­na­šu­mus di­zai­ne­rė V. Em­de. – Ku­riant in­ter­je­rą grin­dys tam­pa la­bai svar­bi jo da­lis, nes yra pa­grin­das, bal­dų, ak­se­sua­rų ir ki­tų de­ta­lių fo­nas. To­dėl bū­ti­na ap­gal­vo­ti me­die­nos ir jos par­uo­ši­mo ti­pą, spal­vą.“

Skirs­to į tris klases

Ne ma­žiau svar­būs ir tech­ni­niai as­pek­tai. Pir­miau­sia – ge­ro tie­kė­jo pa­si­rin­ki­mas, do­mė­ji­ma­sis grin­dų sa­vy­bė­mis.

„Kai ku­rie grin­dų dan­gų sa­lo­nai Lie­tu­vo­je tie­siog im­por­tuo­ja ga­mi­nius iš už­sie­nio ga­min­to­jų ir per­par­duo­da juos klien­tui daž­niau­siai net ne­iš­pa­ka­vę ir ne­įver­ti­nę rea­lios ko­ky­bės. Jei no­ri­te įsi­gy­ti ko­ky­biš­kas grin­dis, ne­pa­gai­lė­ki­te lai­ko tie­kė­jo pa­ieš­kai, – at­krei­pė dė­me­sį ran­kų dar­bo me­di­nes grin­dis ga­mi­nan­čios įmo­nės „Bo­num Wood“ ko­mer­ci­jos ir plė­tros va­do­vas Ry­tis Ne­ma­nis. – Jas rei­kė­tų rink­tis li­kus maž­daug 3 mė­ne­siams iki pla­nuo­ja­mos mon­ta­vi­mo da­tos. Tiek lai­ko pa­kaks, kad įsi­gy­tu­mė­te pa­tin­kan­čio at­spal­vio par­ket­len­tes ir iš­siaiš­kin­tu­mė­te vi­sus niuan­sus – nuo il­gaam­žiš­ku­mo iki prie­žiū­ros. Prieš už­si­sa­kant par­ket­len­tes pa­pras­tai siū­lo­me klien­tui ke­lias sa­vai­tes „pa­gy­ven­ti“ su jų pa­vyz­džiu ir „į­si­my­lė­ti“ ar­ba ki­tu at­ve­ju – keis­ti pa­si­rin­ki­mą.“

Di­die­ji me­di­nių grin­dų ga­min­to­jai skirs­to me­die­ną į 3 pa­grin­di­nes kla­ses (pra­de­dant že­miau­sia ir bai­giant aukš­čiau­sia): „Rus­tic“, „Clas­sic“, „Se­lect“. Kuo kla­sė aukš­tes­nė, tuo ga­lu­ti­nio ga­mi­nio iš­vaiz­da yra vie­no­des­nė, to­ly­ges­nė. To­kia me­die­na tu­ri ma­žiau spal­vų svy­ra­vi­mų, smul­kes­nes ša­kas. Tie­sa, jos ir kai­na di­des­nė.

Jei langai iki pat žemės, grindims tenka daug šviesos, todėl jos gali būti ir tamsesnės - tokiu atveju ne taip smarkiai „sugers“ erdvę.

 

 

Kuo šva­res­nė – tuo brangesnė

Yra dar ke­li svar­būs as­pek­tai, ku­riuos, spe­cia­lis­tų ma­ny­mu, rei­kė­tų ži­no­ti ren­kan­tis me­di­nes grin­dis. Jų kai­ną le­mia ke­lios pa­pras­tos de­ta­lės: par­ket­len­čių plo­tis (kuo pla­tes­nė, tuo bran­ges­nė), pa­vir­šiaus ap­dir­bi­mas (pi­giau­sios yra šli­fuo­tos, ta­čiau ga­li bū­ti ir šu­kuo­tos, kai ma­to­mas ryš­kes­nis me­die­nos raš­tas, ar­ba ne­stan­dar­ti­nio pa­vir­šiaus, pa­vyz­džiui, ban­guo­tos – to­kios, be abe­jo, kai­nuo­ja dau­giau), ša­kų ir ba­la­nų kie­kis (kuo par­ket­len­tė šva­res­nė, tuo ji bran­ges­nė), spal­vos su­dė­tin­gu­mas (kuo įman­tres­nė spal­va, tuo dau­giau dar­bo jai iš­gau­ti rei­kia įdė­ti, o tai ke­lia kai­ną).

Pa­sak R. Ne­ma­nio, pa­pras­tai par­ket­len­tės su­da­ro vos 2–3 proc. bend­ros būs­to įsi­gi­ji­mo ir įren­gi­mo są­ma­tos, to­dėl jas ren­kan­tis var­gu ar ga­li­ma su­tau­py­ti ne­ma­žą su­mą pi­ni­gų. Spe­cia­lis­tas re­ko­men­duo­ja ge­riau pirk­ti ko­ky­biš­ką, il­gaam­žį pro­duk­tą iš pa­ti­ki­mų ran­kų ir džiaug­tis me­di­nė­mis grin­di­mis il­gus me­tus, o ne tau­py­ti ir po 5 me­tų dan­gą keis­ti.

Aly­va pa­deng­ti patogiau

Lie­tu­vo­je dėl sa­vo tvir­tu­mo, raš­to ir ki­tų sa­vy­bių po­pu­lia­riau­sios yra ąžuo­lo par­ket­len­tės, ta­čiau daug kas pri­klau­so ir nuo jų pa­vir­šiaus pa­den­gi­mo. Po­pu­lia­riau­si bū­dai – deng­ti na­tū­ra­lia aly­va su kie­tuo­ju vaš­ku ar­ba la­ku. Aly­va pa­deng­tas grin­dis rei­kia at­nau­jin­ti maž­daug kas 5 me­tus. Pro­ce­dū­ra ne­su­dė­tin­ga ir ne­bran­gi, lei­džia pa­slėp­ti įbrė­ži­mus ar ki­tus pa­vir­šiaus pa­žei­di­mus, grą­ži­na par­ket­len­tėms ori­gi­na­lią jų iš­vaiz­dą.

La­kuo­tos grin­dys lai­ko il­giau – iki 10 ar dau­giau me­tų. Ta­čiau no­rint jas at­nau­jin­ti, pri­va­lu nu­šli­fuo­ti la­ką iki pli­ko me­džio ir tik tuo­met deng­ti nau­ju sluoks­niu. Tai ge­ro­kai su­dė­tin­ges­nis ir bran­ges­nis dar­bas.

Vie­na spal­va vi­siems namams

In­ter­je­ro di­zai­ne­rė V. Em­de pa­ta­rė ren­kan­tis grin­dis ne­si­vai­ky­ti ma­dų ir la­biau at­siž­velg­ti į sa­vo po­rei­kius, na­mų spal­vas, pa­tal­pų iš­dės­ty­mą, sti­lių. Pa­sak jos, švie­ses­ni ir pil­kes­ni at­spal­viai di­di­na erd­vę, tam­ses­ni ir in­ten­sy­vūs – ma­ži­na. Svar­bu at­kreip­ti dė­me­sį ir į lan­gų dy­dį. Jei­gu lan­gai iki pat že­mės, grin­dims ten­ka daug švie­sos, to­dėl jos ga­li bū­ti ir tam­ses­nės spal­vos – to­kiu at­ve­ju ne taip smar­kiai „su­gers“ erd­vę.

Jei lan­gai ma­ži ar­ba yra šiau­ri­nė­je, tam­sio­jo­je pu­sė­je, di­zai­ne­rė siū­lo veng­ti tam­sių at­spal­vių – rie­šu­to, de­gin­tų, juo­dų – grin­dų. Tiems, ku­rie na­mie no­ri ra­my­bės, erd­vės jaus­mo, di­zai­ne­rė siū­lė rink­tis ne­in­ten­sy­vias spal­vas. Kad būs­tas at­ro­dy­tų itin na­tū­ra­liai, grin­dys tu­rė­tų bū­ti šu­kuo­tos. Ta­da me­die­nos raš­tas dar la­biau iš­ryš­kė­ja.

V. Em­de vie­no­da grin­dų dan­ga re­ko­men­da­vo klo­ti vi­sus na­mus, o sie­nų spal­vas, bal­dus ir ak­se­sua­rus rink­tis įvai­res­nius – taip bus iš­lai­ky­tas vien­ti­sas sti­lius. Tam ti­kro­se vie­to­se, pa­vyz­džiui, prieš­kam­ba­ry­je, vo­nio­je, vai­kų kam­ba­ry­je, me­di­nes grin­dis ga­li­ma keis­ti į ply­te­les, ki­li­mi­nę dan­gą ir pan.

Jei­gu no­ri­si įvai­ro­vės, siū­lo­ma „pa­žais­ti“ ir pa­čių grin­dų for­ma bei raš­tais. Pa­sta­ruo­ju me­tu itin at­gi­jo įdo­mes­nių raš­tų, pa­vyz­džiui, eg­lu­tės, grin­dys. Jos da­ro erd­vę iš­skir­ti­nę, de­ko­ra­ty­ves­nę.

Par­en­gė To­mas Fedaravičius