Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Dažniausiai pasitaikančios remonto klaidos

Tie, kas jau susidūrė, puikiai žino, kad remonto metu padarytų klaidų
Nuotraukos

Tie, kas jau susidūrė, puikiai žino, kad remonto metu padarytų klaidų taisymas kainuoja labai brangiai. Kartais dėl vienos mažos klaidelės tenka perdarinėti visą buto ar kambario interjerą.

Dizaineriams ir profesionaliems statybininkams kasmet tenka taisyti būstų savininkų padarytas klaidas. Taigi, kokias klaidas, profesionalų teigimu, dažniausiai daro būstus remontuojantys žmonės.

Bene didžiausia pastarųjų metų klaida – barų montavimas, taip siekiant atskirti virtuvės ir kambario zonas. Deja, labai dažnai ši idėja tik sugadina patalpą.

Taip pat nereiktų mėginti paprasčiausio balkono paversti darbo kabinetu su faksu ar spausdintuvu. Verčiau jau savo nešiojamą kompiuterį laikykite ant arbatos staliuko. Ir paprasčiau, ir pigiau.

Nerekomenduojama kuriantis lofte ar studijoje naudoti stacionarių pertvarų ar durų su ratukais. Nepatyrę dizaineriai taip sukuria ne studiją, o butą, nes studijoje, kaip ir lofte, turi jaustis erdvė.

Spalvų margumynas, taip mėgstamas kai kurių tautiečių, ganėtinai greitai nusibosta ir pradeda varginti. Būsto erdves vertėtų skirti ne spalvomis, o baldais.

Neretai pasitaiko būsto planavimo klaidų. Dar toli gražu ne visi supranta, kad planuojant vidines erdves, būtina jas tinkamai paskirstyti. Galvoti reikia ne tik apie patalpų išdėstymą, bet ir apie tinkamo dydžio durų parinkimą, erdvę prie langų užuolaidoms ir radiatoriams, tinkamą atstumą tarp santechnikos įrangos vonioje ir t.t.

Kartais žmonės sunkiai suvokia bendrą patalpos plotą ir padalina tarkim 100 m2 butą į daugybę mažų kamarėlių.

Tai ypač dažna klaida projektuojant studiją. Reiktų įsisąmoninti, kad studija – didelė vienalytė erdvė, turinti tos pačios spalvos sienas ir grindis. Nereikia kiekvienoje zonoje skirtingai dekoruoti ir langų. Jie turi vienyti bendrą erdvės interjerą.

Jeigu nenorite, kad būstas primintų sąvartyną, iš anksto apgalvokite, kur saugosite daiktus.

Dažnokai savininkai pamiršta, kad kambaryje turi būti visi gyvenimui reikalingi baldai. Tarkim, pastatę kambaryje vieną lovą, vėliau virkauja, kad jame neįmanoma gyventi.

Per didelis akcentų kiekis interjere tiesiog žudo harmoniją. Nedidelėje erdvėje akcentas išvis turėtų būti vienas. Tarkim, renkantis baldus, galima bendrą gamą papildyti išskirtiniu, vienetiniu darbu.

Daug klaidų pasitaiko kuriant klasikinio stiliaus interjerą. Paprastai sukuriami niūrūs ir slogūs interjerai. Norint klasikos, vertėtų pasirinkti minimalistinį stilių ir nepersistengti su spalvotomis plytelėmis.

Toli gražu ne visada Provanso stiliaus interjerai sukuria norimą atmosferą. Norint nustebinti svečius, reiktų rinktis klasikinius, dėmesį traukiančius baldus, o ne apstatyti kambarį senelės palikimu arba antrinėje rinkoje įsigytais baldais. Šiuo atveju puikiai tiks didelės, glazūra dekoruotos vazos arba iš gražaus metalo pagaminti laivai ir lėktuvai.

Pasitaiko atveju, kai negalvojama apie patalpos ergonomiką. Sofa kambaryje atrodys gražiau negu lova. Visgi reiktų nepamiršti, kad išskleidus sofą, vietos sumažėja, tad apstatant kambarį baldais tai reikia įvertinti ir baldus sustatyti taip, kad vietos liktų net išskleidus sofą.

Televizorius įkuriamas tiesiai prieš langą. To reiktų vengti, nes kitaip ekrane dažnai matysime žaidžiančius saulės zuikučius.

Planuojant virtuvę reikia numatyti visos įrangos vietą. Nerekomenduotina statyti šaldytuvo prie plytelės. Juos turėtų skirti bent 15 cm.

Prabangioms grindims dažnai naudojamos parketlentės. Visgi, prieš jas perkant, reiktų išsiaiškinti konkrečios medžiagos technines charakteristikas. Parketlentės labai jautriai reaguoja į išorės poveikį, dažnai braižosi, tad kartais vertėtų rinktis gerokai atsparesnį naujos kartos laminatą.

Dažnai remontuodami butą žmonės neapgalvotai pasirenka grindų plyteles. Nesvarbu, kurioje patalpoje planuojate kloti plyteles, rinkitės tokias, kurių paviršius net ir sušlapęs išlieka neslidus.

Dar viena būsto remonto klaida – daugiapakopių lubų, sunkiai suderinamų tarpusavyje ir perkrautų apšvietimo elementais, naudojimas. Tokios konstrukcijos gerokai sumažina lubų aukštį ir ne visada atrodo gražiai. Be to, papildomas apšvietimas reikalauja nemažai papildomų išlaidų.

Remontuodami būstą ir montuodami pertvaras, daugelis savininkų pamiršta, kad baigus apdailos darbus sienos storis gali gerokai padidėti. Jeigu būsto savininkas baldus ir santechniką užsakė neįvertinęs galimo sienos storio, tikėtina, kad vėliau jam teks keisti ir baldus, ir tą pačią santechniką.

Gipso kartono plokščių neverta naudoti drėgnose patalpose, nes jos lengvai prisigeria drėgmės, skeldėja ir t.t.

Jeigu planuojate gipso kartono plokštėmis planuojate uždengti lubas, reikia numatyti po 1 cm tarpelį nuo visų sienų. Tai ypač aktualu naujiems namams. Remontuojant kitus kambarius sienos vibruoja, tad plokštes priglaudus, jos gali suskeldėti.

Dažnai klaidų žmonės pridaro tiesdami elektros instaliaciją. Ypač atidžiai reikia rinkti rozečių vietas, įvertinti, kur bus baldai ir durys. Siekiant to išvengti, iš anksto numatykite kur ir kokie baldai stovės.

Negailėkite rozečių. Kuo jų daugiau ir kuo jos lengviau pasiekiamos, tuo paprasčiau.

Dažnai naujų būstų savininkai pamiršta apie kanalizacijos vamzdžių garso izoliaciją. Taip pat apie garso izoliaciją reiktų pagalvoti jeigu kambario siena išeina į lifto ar šiukšlių vamzdžio šachtą. Priešingu atveju galite pamiršti apie ramų miegą.

Neverta skubėti nuimti ar mažinti radiatorių, jeigu jie trukdo baldams. Atminkite, kad mūsų kraštuose žiemą būna šalta, rudenį – drėgna, tad šilumos per daug tikrai nebus.

Kartais toliau nuo bendro santechninio mazgo montuojami „gyvatukai“. To, jeigu „gyvatukas“ nėra elektrinis, daryti nereiktų, nes jis tiesiog neatliks savo funkcijos.

Kur klosite plyteles, spręskite būdami būste ir įsivaizduodami, kaip bus išdėstyti baldai ir santechnika. Išvengsite negražių sujungimų ir bereikalingų pjaustymų.

Vienos grindų dangos perėjimą į kitą geriausia paslėpti po slenksčiu. Taip sujungimas bus mažiau pastebimas, o grindys atrodys dailiau.

Neskubėkite lyginti grindų, kol nežinote, kokia bus jų danga. Reikalas tas, kad plytelių, parketo ir laminato storis skiriasi. Jeigu šito neįvertinsit, gali susidaryti gūbriai.

Jeigu nenorite, kad nuolat „šaudytų kamščiai“, sužinokite, kiek jūsų būstui skirta kilovatų. Jeigu planuojate įsirengti elektra šildomas grindis, reiktų pasirūpinti ir didesniu kilovatų skaičiumi.

Per didelis apšvietimo šaltinių skaičius vietoj laukiamo patogumo gali sukurti šviesos diskomfortą.

Netinkamai pakabinti šviestuvai gali trukdyti durelių atidarymui. Įvertinkite tai.

Prieš tiesdami laidus, būtinai nusibraižykite jų išdėstymo schemą. Priešingu atveju, kabindami lentynas ar kitas konstrukcijas, rizikuojate laidus pažeisti.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

 

Prim.lt