Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Gyvenimas šalia ąžuolo

Modernų namą jaunai šeimai projektavę „ATELJE 3D“ architektai Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius privalėjo atsižvelgti ne tik į šeimininkų pageidavimus, bet ir solidų sklypo senbuvį – šimtametį ąžuolą.
Nuotraukos

2018.06.06.

Modernų namą jaunai šeimai projektavę „ATELJE 3D“ architektai Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius privalėjo atsižvelgti ne tik į šeimininkų pageidavimus, bet ir solidų sklypo senbuvį – šimtametį ąžuolą.

Prakutusių miestiečių kvartalas

Šalia gatvės Kaune, Aukštuosiuose Šančiuose, iškilusį dviaukštį juosia aukšta tinkuota tvora, sauganti ten gyvenančių žmonių privatumą. Už jos – jaukus kiemelis su terasa, baseinu ir ąžuolu. Pastatą architektai priglaudė prie kaimyninių sklypų, o kiemą suplanavo taip, kad į jį patektų ryto saulės ir nekristų šešėlis.

Prieš pradėdami pasakoti apie darbus, architektai trumpam atsigręžia į šio miesto rajono istoriją. Jie pasakoja, kad šalia esantys Žemieji Šančiai kūrėsi aplink kareivines, čia buvusias nuo Napoleono laikų. Ir žodis šančiai esą kilęs iš prancūziško chantier (liet. ‘statybvietė’). XIX a. tai buvo garsus pramonės kvartalas, aplink kurį spietėsi iš lentų sukalti darbininkų nameliai, vadinti brazilkomis.

„Aukščiau Žemųjų Šančių įsikūrė prakutusių miestiečių gyvenvietė. Sklypai čia buvo erdvesni, apsupti senų medžių: ąžuolų, gluosnių. Tarp senų medžių ir šis sklypas“, – aiškina architektai.

PASTATO APDAILAI NUSPRĘSTA NAUDOTI DVI IŠ PIRMO ŽVILGSNIO AGRESYVIAI ATRODANČIAS MEDŽIAGAS: BETONĄ IR SKARDĄ.

Baseinas - terasa

Žemės sklypą čia įsigijęs kaunietis pageidavo modernaus namo. Architektai džiaugiasi, kad užsakovo ir projektuotojų požiūris beveik idealiai sutapo, o šeimininkai pasirinko drąsiausią projektą iš siūlytų.

Viename lygyje su veja esantis baseinas – viena iš šeimininkų keltų sąlygų. Pašnekovai prisimena abejoję, ar toks pageidavimas įgyvendinamas. Daugiausia dvejonių būta dėl saugumo, bet užsakovas įrodė, kad viskas įmanoma. Nenaudojamas baseinas užveriamas iš po terasos išvažiuojančiu dangčiu ir tarsi ją pratęsia. Taip apsaugomi ne tik vaikai, bet ir į kiemą galintys užklysti gyvūnai.


Aplink baseiną einanti terasa vienija pirmame aukšte esančią priepirčio zoną, svetainę, valgomąjį, darbo kabinetą ir šalia garažo įkurtą dirbtuvėlių zoną. Taip suformuojamas jaukus vidinis kiemelis.

Milimetrų tikslumu

Grafito spalvos skardos apdailą kūrusios bendrovės „Infantas“ vadovas Viktoras Citvaras sako, kad fasadas gamintas pagal specialų brėžinį. Siekiant nepriekaištingo vaizdo, namas buvo matuojamas milimetrų tikslumu, o skirtingo pločio detalės montuotos taip, kad būtų išgautas vientisas vertikalus raštas.

Bendrovės direktoriaus teigimu, dirbant su naujausiomis kompiuterinėmis skardos lankstymo staklėmis, pasiekti tokį precizišką rezultatą nėra sudėtinga.

Fasade slypi ir „nematoma“ lietaus nutekėjimo sistema. Įskardos segmentus įkomponuoti tamsiai pilki lietvamzdžiai visiškai įsilieja į bendrą apdailos raštą, sukurdami griežto vientisumo įspūdį.


Ilgaamžis efektas

Namo apdailai architektai pasirinko ilgaamžę 0,6 mm storio skardą „Ruuki 50 Plus“. Ženklas „Plus“ sufleruoja, kad jos paviršius matinis. Įdomu, kad kintant apšvietimui keičiasi ir fasado spalva: šviečiant saulei jis įgauna perlamutro blizgesį, šešėlyje tampa sodriai pilkas.

Techninėms skardos savybėms gamintojas suteikia 50 metų garantiją ir užtikrina, kad 20 metų ji atrodys taip pat estetiškai.


Daugiau informacijos apie skardos fasadus suteiks UAB
„Infantas“, Viktoras Citvaras, www.infantas.lt.

Draugiškas kaimynams

Pastato apdailai nuspręsta pasirinkti dvi iš pirmo žvilgsnio agresyviai atrodančias medžiagas: betoną ir
skardą. Juodos skardos apdailą pagyvina lankstinio raštas, sukuriantis nevienodo pločio lentomis apkalto fasado įspūdį. Betono apdaila – primiršta klasika.

„Po betonu yra šiltinamieji sluoksniai, o medžio klojinių raštas suteikia šilumos ir dekoratyvumo. Tai ilgaamžė medžiaga. Jeigu atsirastų samanėlių, jį lengva nuplauti, nors namui gal kaip tik suteiktų papildomo grožio“, – svarsto architektai.

Pirmo aukšto stogas galėtų būti naudojamas kaip terasa, tačiau turint tokį vidinį kiemą, architekto nuomone, jos tiesiog nebereikia. Antro aukšto stogas „gaudo“ saulės energiją – čia pastatytos saulės baterijos.

Nors namas modernus, jį projektavę architektai atsižvelgė ir į aplinką: nėra antresolės, galinčios užstoti kaimynams vaizdą. „Taip mes suprantame prisiderinimą prie aplinkos“, – teigia studijos „Atelje 3D“ komanda.

Rasa PANGONYTĖ
Leono GARBAČAUSKO fotografijos

www.infantas.lt