Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Infra pirtis, dieta, fizinis aktyvumas, tai būdas kaip nesirgti kraujagyslių ligomis

Nuotraukos

Kraujagyslių ligos yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių. Ar galima jų išvengti?Šios ligos dažnai atsiranda dėl suprastėjusios kraujagyslių funkcijos: kraujagyslės sustandėja, užkalkėja ir praranda elastingumą, taip pat sumažėja jų spindis. Sustandėjusios ir susiaurėjusios kraujagyslės yra viena pagrindinių padidėjusio kraujo spaudimo priežasčių. Sumažėjus kraujagyslių spindžiui suprastėja kraujotaka ir padidėja kraujo spaudimas. 

Tad labai svarbu kad kraujagyslės būtų “švarios”, o jei jau yra problemų tai kraujagyslių būklę tikrai galima pagerinti pakeitus gyvenimo būdą ir ypač mitybą.  Pateiksime keltą būdų kaip padėti kraujagyslėms.

Mažai riebalų turinti dieta 

Tai yra, kai iš riebalų gaunamos kalorijos neviršija 10%, kas būtų apie 20-25 g riebalų per dieną. Dauguma kalorijų gaunama iš angliavandenių: visų grūdų košės, bulvių, vaisių, daržovių, pupelių, lęšių. Atsisakoma visų aliejų, arba vartojama po labai nedaug. Čia dar patarčiau bent kuriam laikui atsisakyti gluteino (kviečiai, rugiai ir miežiai), nes jis gali skatinti uždegiminius procesus ir taip gali nepavykti pagerinti kraujagyslių būklės arba rezultatai bus mažiau sėkmingi. Geriau valgyti soras, grikius (tik geriau neskrudinti), avižas, rudus ryžius, bolivines balandas. Laikantis tokios dietos taip pat atsisakoma mėsos, pieno, kiaušinių, žuvies produktų.
Ir jei jums ar jūsų artimiesiems yra problemų su kraujo spaudimu ar užkalkėjusiom kraujagyslėm tai veganiška/augalinio maisto, mažai riebalų turinti, dieta turėtų būti pirmas gydymo metodas.

Infra raudonų spindulių sauna
Pirtis, ir ypač infraraudonųjų spindulių, gali pagerinti kraujagyslių endotelinio audinio būklę ir sumažinti aterosklerozę. Tai paaiškinama tuo, kad infraraudonieji spinduliai skatina azoto oksido gamybą organizme. NO atpalaiduoja kraujagysles ir taip sumažina kraujo spaudimą, pagerina kraujotaką. Viena studija tai pat parodė, kad infraraudonųjų spindulių terapiją gavę žmonės sumažino kraujo spaudimą vidutiniškai 4 mmHg.

Sportas
Dar svarbu fizinis aktyvumas, ir čia nereikia būti atletu, pakanka net greitai vaikščioti, bėgioti, važinėti dviračiu , taip pat gerai šokinėti ant batuto. Tyrimai rodo, kad norint pasiekti bent minimalų teigiamą poveikį reikia bent 150 min per savaitę, bet geriau 250 min.

Straipsnio kategorijos