Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Marinistinis interjeras – jūra namuose

Jei be ban­gų mū­šos ne­įsi­vaiz­duo­ja­te sa­vo poil­sio, ga­li­te jū­rą įsi­leis­ti ir į sa­vo na­mus.
Nuotraukos
Jū­ra ir smė­lis – be jų re­tai įsi­vaiz­duo­ja­me to­bu­lą va­sa­ros sa­vait­ga­lį ar­ba at­os­to­gas. Tai aki­vaiz­du karš­tą va­sa­ros penk­ta­die­nio po­pie­tę iš­vy­dus pa­jū­rio link nu­sid­rie­kian­čias au­to­mo­bi­lių vilks­ti­nes. Jei be ban­gų mū­šos ne­įsi­vaiz­duo­ja­te sa­vo poil­sio, ga­li­te jū­rą įsi­leis­ti ir į sa­vo na­mus.

Ren­ka­si vė­ses­nę ramybę

Jū­ri­nis, ki­taip va­di­na­mas ma­ri­nis­ti­nis, in­ter­je­ro sti­lius nė­ra itin daž­nai ap­tin­ka­mas lie­tu­vių na­muo­se, nors pa­sau­ly­je jis nė­ra nau­jie­na. Pir­mie­ji to­kio in­ter­je­ro sti­liaus na­mai at­si­ra­do dar XIX am­žiaus pa­bai­go­je, va­ka­rie­čiams vis daž­niau ėmus leis­tis į pa­žin­ti­nes ke­lio­nes lai­vais. Be to, ky­lant pra­gy­ve­ni­mo ly­giui, vis dau­giau di­des­nes pa­ja­mas gau­nan­čių žmo­nių ga­lė­jo sau leis­ti įsi­gy­ti so­dy­bas prie jū­ros. To­kiu bū­du ma­ri­nis­ti­nės in­ter­je­ro de­ta­lės na­tū­ra­liai at­ke­lia­vo į na­mų vi­dų.

„Lie­tu­viai, kaip Šiau­rės Eu­ro­pos gy­ven­to­jai, mėgs­ta na­tū­ra­lios gam­tos mo­ty­vus. Gal­būt ne­sa­me tiek įsi­jau­tę į eko­lo­gi­ją ir gam­tą kaip skan­di­na­vai, ta­čiau ne­abe­jo­ju, kad ši ten­den­ci­ja at­ei­ty­je bus vis la­biau pa­ste­bi­ma. Ma­ri­nis­ti­nis in­ter­je­ras at­pa­lai­duo­ja, o kar­tu ir in­tri­guo­ja, nes įvai­rūs lai­ve ap­tin­ka­mi ir į na­mų in­ter­je­rą at­ke­lia­vę jū­rei­viš­ko gy­ve­ni­mo at­ri­bu­tai sim­bo­li­zuo­ja ne tik be­kraš­čius van­de­ny­nus, bet ir ne­nuils­ta­mas žmo­gaus grum­ty­nes su gam­tos ga­ly­be“, - tei­gė in­ter­je­ro di­zai­ne­rė Mil­da Ak­se­lie­jū­nie­nė.

Anot pa­šne­ko­vės, ma­ri­nis­ti­nis in­ter­je­ras ga­li bū­ti įvai­rus. To­kio trokš­tan­tys na­mų šei­mi­nin­kai daž­niau­siai ren­ka­si mums įpras­tes­nę, vė­ses­nę jū­ros ra­my­bę, kur ka­ra­liau­ja mė­ly­nos, bal­tos, rau­do­nos ir ru­dos spal­vų mi­ši­niai. Ta­čiau M. Ak­se­lie­jū­nie­nė pri­si­mi­nė ir at­ve­jį, kai klien­tai no­rė­jo su­kur­ti kur kas eg­zo­tiš­kes­nį, Ka­ri­bų pi­ra­tų sti­liaus na­mų vi­dų. Tie­sa, to­kio pa­gei­da­vo pa­jū­rio vi­lo­je, o ne na­muo­se, ku­riuo­se nuo­lat gy­ve­na.

Puo­šme­nos ren­ka­mos pamažu

Ma­ri­nis­ti­nis in­ter­je­ro sti­lius ne­reiš­kia, jog kas­kart į na­mus įžen­gę tu­rė­tu­mė­te pa­si­jus­ti kaip įli­pę į lai­vą. Ki­čas, no­rint pa­brėž­ti iš­skir­ti­nį sko­nį ar fi­nan­si­nes ga­li­my­bes, tam­pa vis ma­žiau pri­im­ti­nas. In­ter­je­ro de­ta­lės tu­rė­tų na­tū­ra­liai su­si­lie­ti į bend­rą vi­su­mą. Ti­krai ne­bū­ti­na nu­ka­bi­nė­ti vi­sų sie­nų in­ka­rais, o sve­tai­nė­je virš ži­di­nio įkur­din­ti ryk­lio iš­kam­šos, kad na­muo­se bū­tų jun­ta­ma jū­rų dva­sia.

„Ma­ri­nis­ti­nio sti­liaus na­muo­se la­bai svar­bų vaid­me­nį at­lie­ka tin­ka­mai par­ink­ti teks­ti­lės ga­mi­niai – jū­rei­viš­kų dry­žių ti­krai ne­ga­li­ma veng­ti. Tin­ka iš šiurkš­čios, ta­čiau ne­sun­kios me­džia­gos pa­ga­min­ti ki­li­mė­liai, užuo­lai­dos, bal­dų už­tie­sa­lai. Jie tu­rė­tų su­teik­ti leng­vu­mo įspū­dį, užuo­lai­dos ar ki­ti pa­ka­bi­na­mi au­dek­lai pri­min­tų bu­res, juk skrie­ja­me per ban­gas. Ry­tuo­se pa­mėg­toms su­nkioms in­ter­je­ro de­ta­lėms jū­ri­nio sti­liaus na­muo­se – ne vie­ta“, - aiš­ki­no M. Ak­se­lie­jū­nie­nė.

Ji at­krei­pė dė­me­sį, kad iš­skir­ti­nių ma­ri­nis­ti­nių in­ter­je­ro ak­cen­tais – lai­vo vai­ra­ra­čiais, ori­gi­na­liais se­no­vi­niais ka­pi­to­no žiū­ro­nais, kom­pa­sais, ba­ro­me­trais Lie­tu­vo­je pre­kiau­jan­čių tra­di­ci­nių ir elek­tro­ni­nių par­duo­tu­vių nė­ra, to­dėl to­kias in­ter­je­ro puo­šme­nas ten­ka rink­ti per pa­vie­nius skel­bi­mus ar­ba lan­kan­tis sen­daik­čių par­duo­tu­vė­se. Jei daž­nai ke­liau­ja­te, to­kių daik­tų ga­li­ma ras­ti Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos, Pra­ncū­zi­jos, Olan­di­jos ar Pie­tų Eu­ro­pos vals­ty­bių pa­jū­rio mies­tuo­se vyks­tan­čiuo­se va­di­na­muo­siuo­se blu­sų tur­guo­se. Ga­li­ma, nors daž­niau­siai - ne­pi­giai, ori­gi­na­lių ak­cen­tų par­si­siųs­ti iš spe­cia­li­zuo­tų, už­sie­nie­tiš­kų in­ter­ne­to par­duo­tu­vių.

Kuo dau­giau šviesos

In­ter­je­ro di­zai­ne­rė pa­žy­mė­jo, kad sie­kiant tin­ka­mai at­skleis­ti in­ter­je­ro de­ta­les bū­ti­na de­rin­ti spal­vas. La­bai svar­bu ir ko­ky­biš­kas apš­vie­ti­mas. Ma­ri­nis­ti­nio in­ter­je­ro na­muo­se sie­nas ge­riau­sia da­žy­ti bal­tai. Jei­gu bal­ta spal­va aso­ci­juo­ja­si su li­go­ni­nės pa­la­ta, ga­li­ma rink­tis ir mels­vus at­spal­vius, vis dėl­to klien­tams di­zai­ne­rė re­ko­men­duo­ja ap­sis­to­ti prie bal­tos.

„Tai ypač svar­bu, jei grin­dys ir lu­bos yra iš tam­saus me­džio ar jo im­ita­ci­jos, nes švie­sa ge­riau­siai at­sis­pin­di nuo bal­tų sie­nų ir nu­švies­da­ma kam­ba­rį da­ro jį erd­ves­nį. Jei­gu lu­bos ir grin­dys yra iš švie­saus me­džio ar „sau­lės nu­gai­rin­tos“ jo im­ita­ci­jos, ant sie­nų ga­li­ma žais­ti ir su mels­vais at­spal­viais. Taip pat vie­nas bend­ras pa­ta­ri­mas, ku­rį daž­nai duo­du ne tik ma­ri­nis­ti­nio, bet ir ki­to­kio sti­liaus na­mų šei­mi­nin­kams: įsi­leis­ki­te į na­mus kuo dau­giau na­tū­ra­lios švie­sos. Ži­no­ma, šiais lai­kais yra įvai­riau­sių apš­vie­ti­mo spren­di­mų. Bet nie­kas (tai pri­pa­žįs­ta ir psi­cho­lo­gai) la­biau ne­už­ti­kri­na leng­vu­mo na­mie, o ne sle­gian­čio su­nku­mo, kaip į jų vi­dų iš lau­ko pa­ten­kan­ti na­tū­ra­li švie­sa“, - ti­ki­no M. Ak­se­lie­jū­nie­nė.

Di­zai­ne­rės tei­gi­mu, ne­bū­ti­na jū­ri­nį sti­lių kur­ti nau­do­jant tik me­dį ir dro­bes, pui­kiai tiks ir me­ta­lo ga­mi­niai. Sa­vi­tą sti­lių pa­dės su­kur­ti lai­vuo­se nau­do­ja­mos vir­vės, su­riš­tos jū­rei­viš­kais maz­gais. Prie jų iš­ra­din­gai ga­li­ma pri­tvir­tin­ti užuo­lai­das, o sve­tai­nė­je net pa­ka­bin­ti ha­ma­ką - bus pa­to­gu il­sė­tis ar skai­ty­ti kny­gą.

Lai­vo bu­te­ly­je stebuklas

Dar vie­na po­pu­lia­ri ir daug ką ža­vin­ti puo­šme­na, ku­rią pui­kiai ga­li­ma pa­nau­do­ti gra­ži­nant jū­ri­nio sti­liaus in­ter­je­rą – lai­vai bu­te­ly­je. Pa­tys bran­giau­si mo­de­liai pre­ci­ziš­kai at­kar­to­ja žy­mių is­to­ri­nių lai­vų de­ta­les. Jei jums ne­bū­ti­na idea­liai tiks­li rep­li­ka, ga­li­te ban­dy­ti pa­si­ga­min­ti to­kį ste­buk­lą ir pa­tys. Bū­ti­na prieš tai ap­si­šar­vuo­ti kan­try­be, nes pro­ce­sas trun­ka ne vie­ną die­ną.

Bu­te­liuo­se įtai­sy­tų lai­vų pa­slap­tis yra ta, kad lai­vo kor­pu­sas ga­mi­na­mas at­ski­rai nuo stie­bo bei bu­rių. Jos vė­liau pri­mon­tuo­ja­mos ir pa­gul­dy­tos kor­pu­so įlei­džia­mos į bu­te­lį. Ta­da prie bu­rių pri­riš­to­mis vir­vu­tė­mis jos pa­ke­lia­mos – taip gims­ta lai­vo bu­te­ly­je ste­buk­las.

To­kie lai­vai itin mėgs­ta­mi ne tik gy­ve­na­mo­jo būs­to in­ter­je­re, bet ir vers­lo biu­ruo­se. Kaip pa­brė­žia fengšui pro­pa­guo­to­jai, lai­vas yra pui­kus in­ter­je­ro ak­cen­tas, nes pri­trau­kia sėk­mę tvar­kant da­ly­ki­nius bei pi­ni­gi­nius rei­ka­lus. Re­ko­men­duo­ja­ma sta­ty­ti lai­vą ne­to­li biu­ro pa­tal­pos lan­go ar­ba du­rų. Ta pa­ti tai­syk­lė ga­lio­ja ir gy­ve­na­mie­siems na­mams. Itin svar­bu, kad lai­vo prie­kis bū­tų at­suk­tas į pa­tal­pos vi­dų. Prieš­in­gu at­ve­ju ti­ki­ma, kad jis tur­tus iš­neš.

Iš jū­ros – į namus

Jei lai­vai bu­te­liuo­se ne­vi­lio­ja, na­mų vi­dui skir­tų ak­se­sua­rų ga­li­te ban­dy­ti ieš­ko­ti tie­siog il­sė­da­mie­si pa­jū­ry­je. Kriauk­lės, jū­rų žvaigž­dės, van­dens nu­glu­din­ti ak­me­nys ar­ba gin­ta­ras kuo pui­kiau­siai tin­ka ku­riant ma­ri­nis­ti­nio sti­liaus in­ter­je­rą. Pa­plū­di­my­je pri­si­rin­ki­te įvai­rių ak­me­nu­kų ir su­dė­ki­te juos į va­zą ar­ba stik­li­nį in­dą. Ven­ki­te nu­da­žy­tų ar iš­pieš­tų kriauk­lių – na­tū­ra­lios kur kas mie­les­nės akiai nei dirb­ti­nės.

Daik­tams su­si­dė­ti ga­li­te nau­do­ti lo­bių skry­nią ar­ba pa­pras­tus krep­še­lius iš vy­te­lių, o sie­ną tin­ka pa­puoš­ti kriauk­lė­mis de­ko­ruo­tu veid­ro­džiu. Taip pat tiks se­ni pie­ši­niai ar fo­tog­ra­fi­jos, ku­rio­se vaiz­duo­ja­mi švy­tu­riai, pa­kran­tė, lai­ve­liai, val­tys, jei rin­ko­tės eg­zo­tiš­kes­nį jū­ri­nį in­ter­je­rą – smė­lė­tų pa­plū­di­mų, virš ku­rių lin­guo­ja grakš­čios pa­lmės, nuo­trau­kos.

Ne­val­do­ma jū­ros sti­chi­ja su­tei­kia to­kių ne­pa­kar­to­ja­mų įspū­džių, ko­kių ki­tur ne­tu­ri­me pro­gos pa­tir­ti. Tad nie­ko nuo­sta­baus, kad na­muo­se sie­kia­me at­kur­ti jū­ros te­mą, iš ku­rios ga­li­ma pa­si­sem­ti dau­gy­bę in­tri­guo­ja­mų ir sti­lin­gų idė­jų in­ter­je­rui de­ko­ruo­ti. Jū­ros mo­ty­vai būs­tui de­ko­ruo­ti – tai ne ma­dos už­gai­da: jie ne­sens­ta, na­mams su­tei­kia har­mo­ni­jos, pa­de­da iš­sau­go­ti in­ter­je­ro vien­ti­su­mą, ne­nug­ramz­di­na į nuo­bo­džią mo­no­to­ni­ją.

www.lzinios.lt