Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kas gi yra tie Biožidiniai?

Turbūt nėra dienos, kad neišgirstume apie vieną ar kitą naujovę ar išradimą, jų netrūksta ir šilumos gamybos bei gyvenamųjų patalpų šildymo srityje.
Nuotraukos

Turbūt nėra dienos, kad neišgirstume apie vieną ar kitą naujovę ar išradimą, jų netrūksta ir šilumos gamybos bei gyvenamųjų patalpų šildymo srityje.

Vieną iš modernių šildymo produktų – biožidinius (angl. – biofireplaces) – čia ir apžvelgsime.

Naujausios židinių technologijos siūlo plačią šildymo produktų gamą. Žymiausių Europos gamintojų lanksti gamybos sistema leidžia diegti inovacines sistemas ir įgyvendinti pažangius projektus.

Jų gaminamuose biožidiniuose naudojamas ekologiškas kuras – bioetanolis.
Bioetanolis – tai kuras, gaminamas iš natūralių produktų: medienos, kukurūzų, grūdų, ryžių atliekų biomasės. Biomasė gaunama fermentacijos ir distiliacijos būdu iš žemės ūkio produktų. Bioetanolis pasižymi neutralumu, nes neišskiria į aplinką tiek anglies dioksido, kiek jo išskiria deginama anglis, gazolis ar dujos. Labai mažą anglies dioksido kiekį pilnai absorbuoja augalai fotosintezei. Toks kuras nėra toksiškas nei žmogui, nei gamtai. Be to, jis yra ekologiškai konkurencingas.

Židiniai, kuriuose naudojamas ekologiškas kuras, yra labai efektyvūs, nes juos kūrenant neprarandama šiluma – viskas, kas sudega, 100% šildo aplinką.


Žinoma, tai nėra stacionarūs židiniai, jie neatlieka pagrindinės namų šildymo funkcijos. Paprastai jie yra integracinio, papildomo pobūdžio.

Biožidiniai turi gerą ypatybę – jiems nereikia dūmtraukio, todėl juos galima perkelti iš vienos vietos į kitą.


Biožidiniuose 1 litras bioetanolio gali generuoti nuo 1.5kW/h iki 4.8-5 kW/h ir veikti maždaug nuo 2.5 iki 5-6 valandų. Priklausomai nuo naudojamo modelio, jie gali apšildyti nuo 20 iki 50 m2 ploto.

Reikia paminėti, kad biožidiniai nėra pigūs dėl juose įdiegtų pažangių technologijų ir aukštos kokybės medžiagų. Tačiau jie yra praktiški, nes tiek pasižymi didžiule dizaino įvairove, tiek atitinka įvairius naudojimo poreikius. Dažnai tokie šildymo prietaisai naudojami kaip interjero akcentas, suteikiantis patalpai ne tik materialios, bet ir vizualinės šilumos.

Paminėtini prie sienos tvirtinami, pastatomi ir mobilieji (nešiojamieji) židiniai.
Biožidiniai dažniausiai būna ergonomiško dizaino, jie tobulai pritaikyti naudojimui. Kai kurie jų primena netgi televizoriaus formą.

Taigi, židinys šiuo atveju – tarsi ramybės ir meditacijos priemonė, galinti konkuruoti ir su televizoriumi. Vienas įdomesnių modelių – stale integruotas židinys, kuris pilnai atlieka savo, kaip stalo, funkciją ir turi ugnies sritį.

Nešiojamieji židiniai gali būti naudojami ne tik namuose, bet ir terasoje ar kieme.

Straipsnis parengtas remiantis: Daiva Ugnytė, žurnalas "Florianus".
LNŽDMA Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija

Biožidinių – tiek pastatomų, tiek pakabinamų bei montuojamų į nišas - ekspoziciją rasite pas mus, laukiame Jūsų!

 www.dasfa.lt