Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Darome laiptus į antrą aukštą

Vis dažniau statydami nuosavą namą, savininkai renkasi kelių aukštų pastatą
Nuotraukos

Vis dažniau statydami nuosavą namą, savininkai renkasi kelių aukštų pastatą. Taip net ir nedideliame žemės sklype galima turėti erdvų būstą. Aišku, kad norint patekti į antrą (ir kitus, jei bus) aukštą bus reikalingi laiptai.

 

Vienas variantų – įsigyti laiptus parduotuvėje. Deja, toks sprendimas turi tam tikrų minusų:

Didelė kaina

Galimas laiptų išmatavimų ir namų erdvės neatitikimas, kurį teks papildomai kompensuoti

Galimybė įsigyti nekokybišką gaminį.

Pagalbos galima kreiptis į profesionalus, tačiau reikia žinoti, kad jie darbų metu gali nepastebėti kai kurių smulkių defektų, vėliau turėsiančių lemiamos reikšmės laiptų ilgaamžiškumui. Taigi verta pagalvoti apie galimybę laiptus pasigaminti patiems. Juolab, kad toks sprendimas turi keletą aiškių pliusų:

Gausite norimą rezultatą

Taupysite ne tik lėšas, bet ir nervus

Pačių pagaminti laiptai taps pasididžiavimo objektu

Jeigu trūksta lėšų, galima rinktis pigesnes medžiagas. Tarkim, vietoj medienos naudoti MDP plokštes, kurias vėliau galima dažyti ir lakuoti.

Renkamės medžiagas

Laiptai į antrą aukštą gali būti mūriniai, apklijuoti plytelėmis, metaliniai (jei turite suvirinimo aparatą) arba mediniai. Pastarasis variantas praktiškiausias ir patogiausias. Medinė konstrukcija pasižymi mažu svoriu, lengvai montuojama ir gražiai atrodo be papildomos apdailos.

Laiptų konstrukcija

Jeigu turimų patalpų aukštis – 2,8 m., galima rinktis arba tiesias konstrukcijas, arba pasuktas 25 proc. Laiptų maršas gaminamas 80 cm ilgio. Toks variantas leis praktiškai išnaudoti po laiptais susidariusią erdvę.

Jeigu patalpos mažesnės, galima rinktis sraigtinius laiptus, tačiau ši konstrukcija turi tam tikrų trūkumų:

Labai staigus pakilimas/nusileidimas

Mažas laiptų plotis.

Sraigtinių laiptų montavimui reiks maždaug 3 m2 laisvos erdvės ir daug darbo.

Dar vienas galimas variantas – laiptai sumontuoti išnaudojant sieną. Tiesa, tokiu atveju reikia numatyti du maršus ir posūkį. Taip laiptai taps maksimaliai kompaktiški ir patogūs.

Tiesių laiptų montavimas

Laiptų išmatavimų paskaičiavimas. Išmatuokite koks atstumas yra nuo pirmo iki antro aukšto grindų. Taip sužinosite būsimos konstrukcijos aukštį. Laiptus turi skirti 18 – 20 cm tarpas. Padalinę gautą aukštį iš laiptų aukščio, gausite preliminarų reikiamų pakopų skaičių.

Dydžių projekcija ant grindų paviršiaus. Norint suprojektuoti tinkamą konstrukciją, reikia apsispęsti dėl pakopos pločio. Paprastai jis siekia apie 30 cm. Vėliau jų skaičių reikia padauginti iš jų pločio ir gausite projekcijos dydį.

Laiptų elementų gamyba. Norint pagaminti laikančiąją laiptų konstrukciją, jums reiks 14x16 storio sijos, pakopoms – 4 cm storio lentų, jeigu laiptai bus uždari, popakopėms galima naudoti 2,5 cm storio lentas. Pakopos ilgį pasirinksite pagal savo galimybes, bet kuo ji ilgesnė, tuo geriau.

Preliminarus matavimas. Jeigu preliminariai matuojant detales, viskas tiko, nušlifuokite kiekvieną elementą ir pradėkite rinkti konstrukciją. Norint įtvirtinti detales savo vietose, visus sujungimus sutepkite staliaus ar medžio klijais ir sutvirtinkite medvaržčiais.

Pabaigus montuoti konstrukciją, nuvalykite dulkes, laiptus nutepkite gruntu, o kai jis išdžius – nulakuokite.

Medienos pasirinkimo kriterijai

Perkant paruoštą medieną reikia įvertinti tokius momentus, kaip:

Paviršius neturi turėti tamsių dėmių

Paviršius negali būti skilęs, nuskeltas ar atšerpetojęs.

Iki 1 cm skersmens šakelės galimos tik tada, jeigu iš medienos bus gaminamos pakopos ir papakopės. Atkreipkite dėmesį ir į drėgmę. Didelis lentos svoris rodo, kad jos verčiau nepirkti.

Tikėtina, kad jeigu tai darysite pirmą kartą, tam tikrų sunkumų kils, tačiau jūsų noras ir siekis tikrai leis pasiekti norimą rezultatą.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt