Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Interjero dizaino tendencijos iš parodų „Heimtextil “ ir „Domotex“: 2019-aisiais dėmesį kaustys eskeipizmas

Šiais metais viena didžiausių tekstilės parodų Europoje „Heimtextil“ lankytojus pasitiko keliaujant Utopijos link bei svarstant miego dilemas.
Nuotraukos

2019.01.28.

Šiais metais viena didžiausių tekstilės parodų Europoje „Heimtextil“ lankytojus pasitiko keliaujant Utopijos link bei svarstant miego dilemas. Šios dvi svarbiausios kryptys buvo labiausiai aptarinėjamos įvairiuose parodos forumuose, diskusijose bei atsispindėjo naujausiose gamintojų kolekcijose.

Apie Frankfurte prie Maino vykusią parodą pasakoja Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius, pristatydamas tiek naujausias tendencijas, tiek jau eilę metų netylančias diskusijas apie tvarų, gamtai draugišką dizainą.

„Noras pabėgti“ – taip trumpai buvo galima apibūdinti vyraujančias tendencijas parodos „Heimtextil“ metu. Pristatomos tendencijos šiemet apibūdino pasaulį, kuriame gyvename siekdami jau kitokių standartų – bandydami išsilaisvinti nuo sudėtingo gyvenimo būdo, trokšdami gilesnių santykių, pildydami dvasinius poreikius ir ieškodami būtyje prasmės.

Noras bent trumpam atsiriboti nuo supančio pasaulio interjere atvaizduojamas įvairiais lygmenimis. Dažnai projektuojant gyvenamąsias edves į interjerą integruojami atostogų ar kitų malonių momentų metu sutikti elementai. Tai gali būti poilsio namelio prie ežero dizaino elementai, tokie kaip didelis dėmesys natūralioms medžiagoms, pavyzdžiui medienos tekstūra, foto paveikslai, vaizduojantys kiekvienam individualiai malonius vaizdus ar net vieta erdvėje, kurioje pakabinamas hamakas. Tai – skirtingi ir individualūs elementai, tačiau juos jungiančioji grandis yra – pabėgimas nuo kasdieninės įtemptos rutinos.

Tekstilė

 „Kiekvienas gamintojas ar kolekcijų kūrėjas turi savo stilių, kurį ne taip lengvai meta dėl tendencijų ar madų. Jei prancūzų firmų audiniai pasižymi didžiuliu išradingumu, anglų audiniai – tradiciniais raštais, olandų – drąsių spalvų ir raštų gausa, tai belgų kolekcijos ramiomis žemės spalvomis ir išraiškingomis faktūromis”,– teigė interjero salono „Dubingiai“ atstovė Vilma Leščinskienė.

Šių metų Heimtextil parodoje audinių ekspozicijos bylojo apie saikingumą, natūralumą. Didelis dėmesys skirtas vienspalvių audinių ekspozicijoms. Vyraujanti spalvinė gama rami: žemės spalvų, įpinta ir pastelinių žalsvos bei koralų spalvų.

Pasak pašnekovės, lengvumas, natūralumas, net šiek tiek asketiškas interjeras vis dar aktualus. Tačiau naujausiose kolekcijose aiškiai matomos ir tropikų augalų bei gyvūnų motyvai, aiškios nuotaikingos spalvos.

“Medžiagiškumas, faktūrų įvairovė, audinio kritimas – svarbūs akcentai audinių madose. Tai išpildo pagrindinę interjero medžiagų funkciją – sukurti tokią erdvę, kurioje žmogus jaustųsi harmoningai ir saugiai”, – teigė Vilma.

Pasak Vilmos, kiekvienais metais parodos tampa vis labiau specializuotos ne tik pagal produktus, bet ir tematiškai. Jei kelių praėjusių metų kolekcijose buvo nemažai blizgesio, tai 2019 metų tendencija – tikrai matiški audiniai.

Kilimai

Jei ankstesniais metais tekstūros tendencijose vyravo ilgesnio plauko kilimai, tai nauji metai atnešė naują kryptį. Naujose, parodoje „Domotex“ pristatytose kolekcijose vyrauja lengvumas ir natūralumas . Plonesni kilimai įvardinami kaip šių metų tendencija. Pasak specializuoto interjero salono  atstovės Rimos Rutalienės tokios užuomazgos jaučiamos jau keletą metų iš eilės.

„Kalbant apie dizaino naujoves, galima įvardinti, jog vyrauja vintažinio dizaino sprendimai. Sendintos medžiagos efektas padabinamas klasikiniais, Art Deco ar grafiniais motyvais. Nors kilimų pagrindas išlieka toks pats – žemės spalvos, labai aiškiai atsiranda naujos dekoro elementų spalvos: pelenų rožės, butelio žalios ir, be abejo, šių metų spalva – natūralaus koralo“,– teigė Rima, pridurdama, jog populiarios išlieka ir tradicinės dekoro spalvos – aukso, turkio ir vandens.

Šių metų kilimai pasipuošia floristiniais motyvais. Ryškiausia tendencija – lapai. „Nemažai naujausių kolekcijų pasitinka su karpytų lapų motyvais, pavyzdžiui, palmių. Kaip ir vintažinė grafika, lapų motyvai taip pat sendinami“, – teigė pašnekovė, pridurdama, kad viena stabili tendencija, jog dizaine išlieka paprastumas su žemės spalvomis.

Kalbėdama apie kilimų medžiagiškumą pašnekovė išskyrė vis naujai sukuriamus sintetinius pluoštus, kurie dažniausiai randami naujausių kolekcijų gaminiuose. Poliesteris maišomas su polipropileno pluoštu leidžia sukurti subtiliai žvilgantį paviršiaus efektą. Mėgstantys natūralumą tarp naujausių gaminių ras bambuką, viskozę ar tencelio pluoštus ir vilną.

Per tekstūras – gyvenimo prasmės link

Šiemet, kaip niekada anksčiau pristatant tendencijas, daugiausiai buvo kalbama apie gyvenimo būdą, kuris kiekvienam padiktuoja individualius sprendimus. Svarbiausias akcentas – žmogus ir jo savitas atsipalaidavimo suvokimas, per kurio prizmę ir kuriami interjero sprendimai.

Tendencija „Utopijos link“ brėžia maršrutus, kad pateiktų sprendimus, kurie pasitarnautų kiekvienam, judančiam savos modernios utopijos link. Tiems, kurie ieško galimybių trumpam ištrūkti nuo virtualaus pasaulio, kad vėl prisijungtų prie gamtos, buvo pristatytas „Gyvenimo atsijungus nuo tinklo“ (ang. Go off-grid) maršrutas. Gyvenimas atsijungus nuo tinklo reikalauja daug planavimo – pirmiausiai tai atsinaujinančios energijos šaltinių įdiegimas. Dažniausiai įdiegus šias sistemas reikia peržiūrėti daiktus, vartojančius energiją ir pasilikti tik būtiniausius, Šis gyvenimo stilius iš esmės – revizija, supratimas, kas žmogui yra būtina, o be ko galima ir apsieiti. Geriausias tokio gyvenimo būdo draugas – saulė, todėl planuojant patalpų išplanavimą, energijos šaltinius ir interjero dizaino sprendimus reikia planuoti jog į patalpas patektų kuo daugiau saulės spindulių.

Norinčius pamiršti kasdienybės pasaulį ir pasinerti į virtualųjį kvietė „Pabėgti iš realybės“ (ang. Escape Reality). Tiems, kurie geriausiai jaučiasi grynose, minimalistinėse patalpose – buvo pristatytos „Siekiamos užuovėjos“ (ang. Seek Sanctuary) vizija. Žaismingumą vertinantiems žmonėms buvo pasiūlyta to nebijoti ir savo poreikį perkeliant į namų interjerą (angl. Pursue play).

„Kiekviena iš temų demonstravo skirtingas dizaino iniciatyvas ir projektus. Pavyzdžiui, „Pursue play“ bandė patenkinti optimizmo ir kūrybiškumo poreikį žaidžiant, kadangi tokiais chaotiškais ir nestabiliais laikais būtent žaisdami randame prasmę. Todėl drąsūs ir įžūlūs produktai, interjero ir mados sprendimai švelninami lengvu humoru. Spalvų paletė absoliučiai siurrealistinė, žaidimas su paviršiais, tekstūromis skatina būti iniciatyviems ir kurti savas istorijas“, – pasakoja N. Urbonavičius, pridurdamas, jog mėgstančius prabangą, parodoje skatino ja ir mėgautis (Embrace Indulgence) todėl parodos erdves apsupo grožiu ir prabanga.

Parodoje nemažai buvo kalbama ir apie šių metų spalvą, kuri šiais metais yra natūralių koralų. Ši spalva puikiai dera prie brėžiamų gyvenimo tendencijų – grįžimo į gamtą. Metų spalvos motyvus buvo galima išvysti įvairiuose namų interjero elementų paviršiuose.

Miegame per mažai

Ne be reikalo pastaruoju metu miegas tampa viena iš aktualiausių gyvenimo būdo temų po mitybos ir sporto. Nepaisant mūsų augančių žinių, daugybė studijų bei tyrimų rodo, jog miegame kaip niekada blogai.

„Miego kokybės gerinimui šiandien turime daugybę išmaniųjų prietaisų – išmaniąsias pagalves, triukšmą mažinančius aukštųjų technologijų ausų kištukus ir miego stebėtojus, ir jie visi sukurti tam, kad pašalintų blogus miego įpročius ir paskatintų vystytis geruosius“, – parodos tendencijas ir pagrindines temas liudija Nerijus Urbonavičius.

Viena iš mums neįprastų, bet labai įdomių naujovių – „Sleeperoo“ miego kapsulė, kuri leidžia patogiai miegoti įvairiausiose, net mažiausiai įprastose vietose, pavyzdžiui, muziejuje, bunkeryje ar Baltijos jūros prieplaukoje. Kaip pasakoja Nerijus, kapsulė leidžia naktį egzotiškoje vietoje suderinti su puikia miego kokybe. „Sleepero“ kapsulės naudotojas miega ant 1,60 m pločio ir 2 m ilgio čiužinio ir gali gėrėtis vaizdu pro tris didelius panoraminius langus ar virš savęs matomu (pageidautina žvaigždėtu) dangumi.

Ekologija miegamąjame

Anot NIC atstovo, kartu su ateinančiomis technologinėmis naujovėmis pamažu į miegamąjį grįžta natūralios medžiagos, gaminiai, sukurti iš tvariai pagamintos tekstilės, vis svarbesne tampa ekologijos filosofija – gamtos apsauga ir gyvūnų gerovė.

„Praeityje tokie kriterijai kaip svoris, drėgmės pašalinimas ir užpildai, vaidino išskirtinį vaidmenį renkantis patalynę. Šiandien vartotojai daug didesnę reikšmę teikia sertifikatams ir antspaudams, įrodantiems, jog, pavyzdžiui, nebuvo pešami gyvi paukščiai.