Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip greitai savarankiškai atnaujinti būstą

Sutikime pavasarį atsinaujinę
Nuotraukos

Norint pakeisti būstą, nebūtina leistis į ilgai trunkančius ir brangius remontus. Yra kiti, paprastesni būdai, kurie leis per kelias dienas išpuošti ar pakeisti interjerą. Iš eilės pakalbėkime apie visas tas mažas gudrybes.

 

Klojame grindų dangą

Nėra prasmės laukti, kol grindų danga visiškai nusidėvės. Patys patieskite kiliminę dangą ir interjeras iškart pasikeis. Kiliminių dangų yra pačių įvairiausių spalvų, atspalvių, faktūros ir formų, tad galite pasirinkti tokią, kuri ne tik jums patiks, bet ir tiks prie bendro interjero.

Atspariausia ir minkščiausia yra iš nailono pagaminta kiliminė danga. Ji turėtų tarnauti 10 – 15 metų. Tiems, kas labiau mėgsta natūralias medžiagas, tiks danga iš sizalio.

Pardavėjai rekomenduoja prieš perkant grindų dangą labai tiksliai išmatuoti patalpą ir perkant grindų dangą įsigyti jos 10 proc. daugiau. Toks dangos kiekis leis ne tik tinkamai uždengti visus kampus ir nelygumus, bet ir turėti dangos „atsarginiam variantui“.

Būtina pasirūpinti ir pakloto po kilimine danga. Jis būtinas tam, kad sukurtų apsauginę amortizaciją ir išlygintų grindis. Jeigu kambaryje stovi sunkūs, masyvūs baldai, pagalvokite apie kiliminės dangos plyteles. Nebūtina jomis dengti visą grindų paviršių, tačiau probleminėse zonose tikslinga naudoti būtent jas.

Dekoruojame langus ir duris

Nusibodo turimos užuolaidos? Galvojate pirkti naujas? Neskubėkite. Gerokai įdomesnį interjerą galima sukurti išvis atsisakius užuolaidų. Vietoj jų pakabinkite žaliuzes arba roletus. Nustebsite, bet bute gerokai padaugės erdvės.

Nesunkiai galima atnaujinti ir tarp kambarių esančias duris, ypač – jei jos su stiklais. Jeigu stiklus apklijuosime elektrostatiniais piešinėliais, gausime gražią vitražo imitaciją. Taip greitai ir nesunkiai galima atnaujinti visas bute esančias duris.

Įtempiamos lubos

Jeigu viename iš kambarių lubos atrodo prastai, nebūtina jų balinti ar klijuoti tapetus. Tai užims labai daug laiko ir noras atsinaujinti peraugs į ilgai trunkantį ir brangiai kainuojantį remontą.

Gerokai paprasčiau ir greičiau užsisakyti įtempiamas lubas. Darbininkai jas pakabins per 3 – 4 valandas. Tai – gerokai greičiau ir pigiau, negu, tarkim gipso kartono lubų montavimas. Jums belieka pasirinkti medžiagas ir atspalvius. Tik nepamirškite išsiaiškinti ar jūsų pasirinkta medžiaga „neprakaituoja“ – ant kai kurie įtempiamų lubų modelių kondensuojasi drėgmė ir tai gali tapti nemalonia staigmena.

Puošiame svetainės sienas

Jeigu norite išvengti tapetų klijavimo ar sienų dažymo, naudokite dėmesį nukreipiančius manevrus. Labiausiai tam tinka pagrindinė, paradinė kambario siena. Kiek išeina, patraukite nuo jos visus baldus ir sukurkite tinkamą erdvę pagrindiniam akcentui. Tai gali būti foto tapetai, autorinė mozaika, savo rankomis sukurtas darbelis arba dekoratyviniai sienų elementai, primenantys senovines freskas.

Laikas atnaujinti baldus

Jeigu turimų baldų apmušalai nusitrynė, galima įsigyti naujus baldus, užsiimti rimta restauracija arba tiesiog pervilkti nusitrynusius apmušalus. Tai bus ne tik pigiausias, bet ir greičiausias variantas.

Išsimatuokite baldų paviršių ir keliaukite į artimiausią audinių parduotuvę. Nieko baisaus, jei įsigysite kiek per didelius apmušalus – iš jų galima sukurti dekoratyvines detales. Svarbiausia, kad tik jie nebūtų per maži, nes tada baldai gali tapti daugiaspalviais „chameleonais“. Kita vertus, kartais ir margaspalviai apmušalai atrodo visai linksmai. Be to, svarbiausia užduotis – greitai ir nebrangiai pakeisti kambario interjerą – bus realizuota.

Detalės

Tiek darbų nudirbta, o būstui vis tiek kažko trūksta? Įdėmiai apsidairykite – gal trūksta kažkokių mažmožių, detalių, kurios taps reikiamais akcentais? Tarkim ryškiaspalviai užtiesalai ar pagalvėlės, suteikiančios patalpai lengvumo ir žaismingumo. O gal kambariui trūksta paslaptingos, sulankstomos širmos, už kurios galima paslėpti nedžiuginančias interjero detales? Savo žavesio suteikia ir pakabinamos lempos bei pastatomi toršerai. Gyvumo bet kuriai patalpai suteikia ir kambarinės gėlės. Svarbiausia, kad visą tai nesunkiai jūs patys galite padaryti per kelias dienas ir pavasarį sutiksite atsinaujinusiame būste.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt