Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Keraminės plytelės visiems atvejams

Plytelės tradiciškai naudojamos grindų dangai kloti patalpose, kuriose kaupiasi daugiau drėgmės, – vonioje ar virtuvėje. Regis, jau viskas žinoma apie šiuos įprastus apdailos elementus, bet...
Nuotraukos

Plytelės tradiciškai naudojamos grindų dangai kloti patalpose, kuriose kaupiasi daugiau drėgmės, – vonioje ar virtuvėje. Regis, jau viskas žinoma apie šiuos įprastus apdailos elementus, bet dabar, kaip pažymi interjero dizaineriai, plytelių įvairovė tokia, kad jomis skoningai galima išklijuoti bet kurios namų erdvės sienas ar grindis. Taigi vienas kitas praktiškas patarimas nenueis veltui.

Prieš imantis būsto apdailos pirmiausia kyla toks klausimas: kuo keraminės plytelės skiriasi nuo akmens masės plytelių ir kurios jų praktiškesnės?

Žiemą svarbu nepaslysti

Pasak interjero dizainerės Vilijos Lydžiuvienės, visos plytelės yra keraminės, tačiau vadinamosios akmens masės plytelės gaminamos iš baltojo molio masės. Nuo keraminių plytelių jos skiriasi įgeriamo vandens kiekiu, o tai lemia geresnį atsparumą šalčiui. „Iš esmės šios plytelės visai nesugeria drėgmės, nepasiduoda nei šalčiui, nei vandeniui. Jos nedyla ir yra išties atsparios įvairiam mechaniniam poveikiui, todėl paprastai naudojamos išorinėse patalpose – balkonuose ar terasose“, – aiškino V. Lydžiuvienė.

Jei norima plytelėmis dengti vietą prie įėjimo į namus, būtina įvertinti ir tai, kad žiemą pašalus atsistoti ant jomis išklijuotų laiptų, vedančių į patalpą, ar eiti šlapiomis visuomeninių patalpų grindimis, išklotomis keraminėmis plytelėmis, gana pavojinga. Tad renkantis plyteles šioms zonoms reikėtų atkreipti dėmesį ir į jų slidumo duomenis, kitaip teks slidinėti ir rizikuoti traumomis.

Dizainerės teigimu, akmens masės plytelės, kaip ir įprastos keraminės, taip pat gali būti padengtos glazūra, tačiau jos, skirtingai nei glazūruotos keraminės plytelės, ne itin populiarios. Mat sunku gauti tokią stiprią ir atsparią glazūrą kaip pati akmens masė. Šios plytelės dažniau yra poliruojamos, bet dėl to jos kainuoja gerokai brangiau negu įprastos.

Populiarėja rytietiški motyvai

Interjero salonuose šiuo metu siūloma didžiulė tonų ir vaizdų įvairovė – nuo apibrūžinto paviršiaus imitacijų, kurios suteikia plytelėms sendinto paviršiaus įvaizdį, iki premium klasės gaminių – realių meninių darbų reprodukcijų ir avangardo. Pagal išvaizdą apdailos plytelės santykinai dalijamos į dvi dideles grupes – klasikines ir modernias.

„Klasika visuomet išlieka aktuali, kad ir kokie pūstų madų vėjų. Klasikinių plytelių visada galima nusipirkti, jos naudojamos gana dažnai. Tokios plytelės komponuojamos iš dviejų fonų, kurie papildomi piešiniais. Dominuoja skirtingų medžiagų imitacijos: nuo medžio iki kartono. Be to, gamintojai siūlo ir nelygių kraštų plyteles. Tokiomis sukuriama meniškai netvarkinga siūlė, suteikianti retro pojūtį“, – gamintojų triuką atskleidė V. Lydžiuvienė.

Pastaruoju metu, kaip pabrėžė pašnekovė, populiarus tampa etninis stilius, plačiai naudojami rytietiški – iš Kinijos, Japonijos – atkeliavę motyvai.

Kur neverta taupyti

Prieš rinkdamiesi plyteles kruopščiai apskaičiuokite, kiek jų reikės norimam plotui padengti. Universali taisyklė teigia, jog plytelių derėtų įsigyti 10 proc. daugiau negu yra pats paviršiaus plotas.

„Klojant plyteles pasitaiko, kad kai kurios jų sulūžta, tam tikrą dalį greičiausiai teks supjaustyti gabalais. Parduotuvėse pirkėjų patogumui siūlomas kompiuterizuotas plytelių kiekio apskaičiavimas. Tokiu atveju reikia nurodyti patalpos planą ir plotą. Taip galima tiksliai apskaičiuoti plytelių kiekį ir pamatyti jų klojimo schemą. Klientai dažniausiai atvyksta į prekybos vietą patys apskaičiavę, kiek kvadratų plytelių jiems reikės“, – kalbėjo V. Lydžiuvienė.

Jei plyteles ketinate kloti patys ir nenorite patikėti šio darbo meistrui, teks pasitelkti mokykloje įgytas geometrijos žinias ir keletą praktiškų patarimų. Visų pirma, jei patalpa jau buvo išklijuota plytelėmis, senąsias būtina pašalinti.

„Imkite dvi virvutes ir nutieskite jas tarp priešingų sienų vidurio. Taip susikertančiomis linijomis padalysite patalpą į keturias dalis. Pagal dvi nutiestas linijas išdėliokite dvi eiles plytelių, kiekvienos gale palikdami tarpą nuo sienos pjautinėms plytelėms. Kai kuriais atvejais jums gali tekti paieškoti tinkamos plytelių padėties ir pastumti nutiestas linijas, kad tilptų didesnė dalis plytelės. Patogiau, kai plytelių prie sienų nereikia pjaustyti iš kelių pusių“, – dėstė meistras Valdas Bikelis.

Kai randate tinkamą plytelių išdėstymą, palei dvi gretimas patalpos sienas prikalkite tiesias medines lentas, žyminčias pjautinių plytelių vietą. Lentų kraštai turėtų liestis su plytelėmis, kurias jau išdėliojote. Pagal šias lentas klokite plytelės – taip pavyks išlaikyti jų geometrinę tvarką. Tuomet sudėkite dvi eiles plytelių pagal prikaltas lentas ir įsitikinkite, kad jos tinkamai sueina į savo vietas statmenai išdėstytų plytelių atžvilgiu. Logiškiausia, pasak V. Bikelio, pradėti kloti kampe, esančiame toliausiai nuo durų, laikantis nutiestų linijų.

„Tolygiam atstumui tarp plytelių išgauti naudokite plastikines tarpines. Linijos nustatyta kryptimi iš virvelių susikirtimo vidurio judėkite sienų link. Tuomet iš tarpų pašalinkite klijų perteklių ir leiskite plytelėms džiūti maždaug 24 valandas arba tiek, kiek rekomenduoja klijų mišinio gamintojas. Tuomet pašalinkite tarpines ir anksčiau prikaltas lentas“, – negailėjo patarimų meistras.

Paskutinis darbas – supjaustyti ir sukloti pjautines plyteles. Jas lengviausia padalyti naudojant rankines arba diskines plytelių pjovimo stakles.