Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Įtempiamos lubos – pliusai ir minusai.

Šis apdailos būdas tampa vis populiaresnis ir dažniau pasirenkamas atsinaujinant ar įrenginėjant būstą. Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti visus įtempiamų lubų pliusus bei minusus.
Nuotraukos

2017.10.31

Šis apdailos būdas tampa vis populiaresnis ir dažniau pasirenkamas atsinaujinant ar įrenginėjant būstą. Šios lubos ypatingai greitai montuojamos, nereikalauja papildomo paruošimo bei svarbiausia atrodo labai gražiai! Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti visus įtempiamų lubų pliusus bei minusus.

Įtempiamų lubų privalumai

Medžiagos, iš kurių gaminamos įtempiamos lubos  – PVC plėvelė arba audinys. Kadangi šių medžiagų techninės savybės šiek tiek skiriasi, jų pliusai ir minusai taip pat nežymiai skirsis.

Saugumas ir ekologiškumas

Atsižvelgiant į tai, kad Europoje būstai pilnai įrengiami tokio tipo lubomis, jos nesuteikia jokio pašalinio poveikio žmogaus sveikatai. Europos Sąjungoje tokie dalykai griežtai kontroliuojami. Plėvelė pagaminta iš polivinilchlorido. Iš šios medžiagos šiomis dienomis gaminami dauguma žaislų vaikams. Vis dėl to įsigydami įtempiamas lubas, patikrinkite ar gamintojo sertifikatas atitinka Europos Sąjungos standartus. Šiais laikais labai paprasta įsigyti kinietišką klastotę. Ir tai yra pagrindinė problema, kodėl šių lubų privalumai virsta trūkumais.

Priimtina kaina

Iš pradžių, kuomet tik pasirodė šio tipo lubos, mūsų rinkoje kaina buvo iš ties nemaža. Laikui bėgant, vis daugėjo gamintojų, atitinkamai krito kainos. Šiuo metu lygindami gipso lubų bei įtempiamų lubų kainą, mes gauname būtent įtempiamų lubų mažesnę samatą. Kadangi joms, apart profilių ir plėvelės, papildomai jokių medžiagų daugiau nereikia, o gipso luboms, apart gipso plokščių su profiliais, reikalingi ir dažai su glaistu.

BET: bandydami sutaupyti, nepakliūkite į nesąžiningų pardavėjų gudrybes. Kartais jie privilioja klientus naudodami ypatingai prastos kokybės plėvelę skelbdami akcijas ar nuolaidas. Iš tiesų Jūs gaunate žemiausios kokybės gaminį už atitinkamą kainą. Todėl, jei produktas ypatingai pigus, atidžiai patikrinkite jį arba tiesiog apeikite jų pasiūlymą.

Drėgmė ne kliūtis įtempiamoms luboms

Jeigu vonios kambaryje prasta ventiliacija, tuomet nei dažai, nei tapetai ilgai netarnaus. Gipsokartono lubas reikės dažnai atnaujinti, skirtingai nei PVC lubas, kurios visiškai nebijo drėgmės. Netgi užliejus kaimynams keliais kibirais vandens iš viršaus, plėvelė puikiai atlaikys ir išpylus vandenį atrodys kaip nauja. Tiesa, šis privalumas netaikomas įtempiamoms luboms iš audinio.

Lengva priežiūra

Papildomos priežiūros (pvz: dažymas, glaistymas) Jums nereikės artimiausius 15 metų. Pakanka reguliariai nuvalyti lubų paviršių drėgnu, minkštu skudurėliu. Atsiras dėmė – valykite su plovikliu. PVC luboms galima naudoti ir langų valiklį, tik ne tą kurio sudėtyje yra spirito.

Leidžia paslėpti trūkumus bei nelygumus

Elektros instaliacija, signalizacija, ventiliacija, gaisro detektoriai – visa tai galima paslėpti virš ištemptos lubų plokštumos. Ne mažiau svarbu tai, jog esamam ir pradiniam lubų paviršiui nereikia jokio papildomo paruošimo. Jos gali būti padengtos senais dažais, dailylentėmis, ar net paminkštinimais, įtempiamoms luboms tai nesvarbu. Papildomai esant poreikiui galima apšiltinti esamas lubas arba sumontuoti garso izoliaciją, kurios nebus matomos įtempus plėvelę.

Asortimento ir dizainų pasirinkimo įvairovė

Peržiūrinėjant įtempiamų lubų nuotraukas arba katalogus gali užgniaužti kvapą. Tiek daug spalvų ir atspalvių, tekstūrų tipų, formų. Nuostabiai atrodo „žvaigžėtas dangus“, kuriame naktį šviečia nedidelės lemputės tarsi žvaigždės, o lubų paviršiuje matosi kosmosas bei planetos. Satininis arba blizgus paviršius pukiai tiks mėgstantiems išskirtinumą.

Montavimas patalpai ne ilgiau penkių valandų

Taip greitai nepavyktų sumontuoti jokių kitų lubų. Jeigu lubos įtempiamos vienu lygiu, tuomet užteks ir trijų valandų vienam kambariui. Atkreipkime dėmesį ir į tai, jog nebus jokių šiukšlių ir statybinių atliekų po montavimo. Jas galima sumontuoti kambaryje, kuriame jau atliktas remontas, suklijuoti tapetai ir išdažytos sienos. Svarbiausia palikti iki vieno metro laisvą perimetrą aplink sienas, kuriuo galėtų patogiai judėti meistras. Tačiau, vis dėl to montuojant lubas, geriau pašalinkite brangius bei minkštus baldus dėl naudojamo šildytuvo montavimo metu.

Įtempiamų lubų trūkumai

Deja yra nesunku pradurti PVC plėvelę su aštriu daiktu. Kambariuose, kuriuose sumontuotos įtempiamos lubos, reikėtų būti atsargesniems pernešinėjant aukštesnius baldus. Vaikai taip pat neturėtų naudoti žaislinių šautuvų su šratukais arba aukštai mėtyti daktus aštriais kampais.

Visiškas sandarumas

Ši savybė iš vienos pusės yra kaip pliusas. Būtent dėl šios priežasties sandarumas gali išgelbėti kambarį nuo užliejimo. Tačiau dauguma mano, jog visos kambario vietos (įskaitant ir lubas) turėtų kvėpuoti. Natūralu, jog su PVC plėvele tai neįmanoma. Kas liečia medžiagines lubas, jos puikiai praleidžia orą ir lubos „kvėpuoja“.

Siūlės

Siūlė sujungianti šias lubas nėra labai pastebima, ypač jeigu plėvelė aukštos kokybės. Tačiau kambariuose iki trijų su puse metrų pločio siūlių Jūs nepamatysite. Siūlės daromos kambariuose, kurių plotis didesnes nei trys su puse metro. Šio nedidelio minuso buvimas priklausys nuo Jūsų patalpos bei naudojamos plėvelės.

Papildomas kvapas

Naujos ką tik sumontuotos lubos gali turėti nedidelį kvapą (kaip ir kvepia nauja striukė ar nauja batų pora). Tačiau kvapas kelių dienų bėgyje turi visiškai dingti. Jeigu kvapas nedingsta ilgesnį laiką, tai jau gali būti ženklas jog panaudota nekokybiška plėvelė. Kaip ir rašėme anksčiau, įsigydami lubas reikalaukite pardavėjo sertifikatų.