Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ką reikia žinoti renkantis plieninę stogo dangą?

Blogiausia, kai renkantis stogo dangą žiūrima vien į dangos kvadratinio metro kainą ...
Nuotraukos

Kokia klaida dažniausiai daroma renkantis stogą?

Blogiausia, kai renkantis stogo dangą žiūrima vien į dangos kvadratinio metro kainą. Dažnas atvejis, kai nesąžiningi prekeiviai tyčia sumažina kvadratinio metro kainą, bet padidina būtinų priedų kainas. Tokiu atveju pirkėjas apgaunamas ir dėl kainos, ir dėl kokybės. Siekiant to išvengti, visuomet reikia reikalauti detalios sąmatos, kurioje atskiromis eilutėmis būtų surašyta kiekvienos prekės ar paslaugos kaina. Be to, lyginant kainas patartina skaičiuoti, kiek kainuos visas stogo įrengimas, ir įvertinti visas išlaidas: pradedant reikalinga medine konstrukcija, stogo danga su visais priedais ir tvirtinimo detalėmis, lietaus nuvedimo sistema, stogo saugos elementais ir baigiant darbų kaina.

Kiek gali kainuoti plieninė stogo danga 150 kv. m namo stogui?

Jei stogas nėra labai sudėtingas, vien stogo dangos lakštų kaina, atsižvelgiant į jos kokybę, būtų tik apie 3-5 tūkst. litų, tačiau pridėjus visus kitus būtinus priedus suma išauga iki 8-12 tūkst. litų. Taigi pasirinkus brangiausią dangą sumokama tik 2-3 tūkst. litų brangiau, bet viso stogo gera išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantija padidėja kone dvigubai.   

Kokia garantija suteikiama "Ruukki" stogo dangai?

Nuo lakštų polimerinio padengimo medžiagos priklauso viso stogo ilgaamžiškumas. Kuo kokybiškesne medžiaga padengta, tuo ilgiau stogas išlaikys ryškią spalvą ir sandarumą. "Ruukki" siūlo rinktis iš trijų variantų:

- 10 metų estetinių savybių garantija ir 30 metų techninių savybių garantija suteikiama, kai plieninės stogo dangos lakštai padengti poliesteriu (populiariausias Lietuvoje padengimas);

- 15 metų estetinių savybių garantija ir 40 metų techninių savybių garantija suteikiama, kai plieninės stogo dangos lakštai padengti "Purex" polimerine danga;- 20 metų estetinių savybių garantija ir 50 metų techninių savybių garantija suteikiama, kai plieninės stogo dangos lakštai padengti "Ruukki" sukurta "Pural" danga. 

Kas dar labai svarbu kalbant apie plienines stogo dangas?

Pagal galiojančius standartus labai svarbu žiūrėti, kad plieno lakštai iš abiejų pusių būtų padengti pakankamo storio cinko sluoksniu, t. y. ne mažiau nei 275 g/kv. metrą. Stogo dangoms turi būti naudojamas specialios markės tvirtas plienas. Rinkoje yra pardavėjų, siūlančių pigesnes plienines stogo dangas, pagamintas iš kiniškos ar kitokios stogams nepritaikytos žaliavos. Todėl visuomet patartina reikalauti garantinės knygelės ir produkto kokybę įrodančių dokumentų. "Ruukki" turi savo metalo liejyklų Suomijoje, tad kontroliuoja visą stogo lakštų gamybos procesą. Metalo lakštai pagaminami, supjaustomi "Ruukki" gamyklose pagal kiekvieno stogo matmenis ir tik tada pristatomi į Lietuvą.

Kokių taisyklių reikia laikytis klojant plieninę stogo dangą?

Montuojant dangą svarbu jos nepažeisti mechaniškai. Jokiu būdu negalima net šalia stogo dangos naudoti abrazyvinių metalo pjovimo diskelių, nes taip galima nudeginti, pažeisti antikorozinį sluoksnį. Lakštams pjaustyti skirti specialūs įrankiai. Profesionalūs stogdengiai žino, kad būtina avėti batus minkštais padais, atsargiai nuvalyti metalo drožles ir t. t. Geriausia visada prieš imantis darbų pasiskaityti gamintojo pateikiamas montavimo instrukcijas: juk jos nemokamos, o jose pateikiami patarimai labai vertingi.

Daugybę patarimų renkantis stogą, stogo įrengimo instrukcijas galima rasti ir interneto svetainėje www.ruukkistogas.lt.

Mantas Grigaliūnas,
"Ruukki Lietuva" rinkodaros vadovas