Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip pasirinkti kokybiškas granules jūsų granuliniam katilui?

Žmonės dažnai net nesusimąsto, jog medienos granulių kokybė gali daryti tiesioginę įtaką ne tik šilumos išsiskyrimo efektyvumui, tačiau taip pat ir granulinio katilo ilgaamžiškumui.
Nuotraukos

2022.02.02.

Kokybė yra vienas iš pačių svarbiausių aspektų, kuomet yra kalbama apie medienos granules. Žmonės dažnai net nesusimąsto, jog medienos granulių kokybė gali daryti tiesioginę įtaką ne tik šilumos išsiskyrimo efektyvumui, tačiau taip pat ir granulinio katilo ilgaamžiškumui. Būtent dėl šios priežasties nekokybiškas granules perkantys bei savo granuliniame katile jas deginantys žmonės neretai susiduria su įvairiausiais sunkumais, tokiais kaip techniniai granulinio katilo gedimai, didesnis sudeginamų granulių kiekis ir dar daugiau. Pagrindinė priežastis, kuri dažniausiai lemia mažiau kokybiškų granulių pasirinkimą - granulių kaina. Rinkdamiesi pigesnes granules žmonės tiesiog siekia sutaupyti, tačiau tai tikrai ne visuomet būna teisingas sprendimas.

            Kiekvieną dieną vis populiaresniu šildymo sistemų pasirinkimu tampantys granuliniai katilai taip pat daro įtaką ir augančiai medienos granulių paklausai. Tuo tarpu šį biokurą gaminančios įmonės jaučia didėjantį granulių poreikį, todėl ieško galimybių, kurios padėtų didinti medienos granulių gamybos mastus. Tuomet dalis gamintojų pradeda granulių gamyboje naudoti ne tik medienos pjuvenas, tačiau taip pat ir kitas likusias antrines medienos žaliavas, kurios ir tampa pagrindine kokybės prastėjimo priežastimi. Nekokybiškas granules dažniausiai parduoda nelegalūs ar iš pirmo žvilgsnio įtartini prekybininkai. Taigi, norint užtikrinti savo turimos granulinės šildymo sistemos ilgaamžiškumą, yra rekomenduojama atidžiau pasirinkti medienos granulių pardavėją bei įsitikinti aukšta jo parduodamos produkcijos kokybe.

            Nors savybių, aiškiai nusakančių aukštą medienos granulių kokybę yra ne vienas, tačiau bene svarbiausia yra laikoma būtent jų sudėtis. Tai reiškia, jog itin aukštos kokybės medienos granulės yra gaminamos tik iš medžio. Trumpiau tariant, mediena turėtų sudaryti ne mažiau nei 100% visos medienos granulių sudėties. Kitas svarbus faktorius - jų kaloringumas. Šis rodiklis nurodo, kiek energijos išskiria tam tikras medienos granulių kiekis, kuomet jos yra deginamos. Nors vidutiniškai vienas kilogramas išskiria apie 17,5 MJ energijos, tačiau taip pat pasitaiko atvejų, kuomet šis skaičius viršija ir 19 MJ/kg. Akivaizdu, jog kuo yra didesnis medienos granulių išskiriamos energijos kiekis, tuo šildymo procesas yra efektyvesnis. Ypatingą reikšmę medienos granulių kokybės kontekste turi ir jų drėgnumas. Įprastai aukšta kokybe pasižyminčios granulės yra ypač sausos. Būtent mažą drėgmės kiekį savyje turinčios medienos granulės dega kur kas geriau, o tai taip pat daro tiesioginę įtaką bendram išgaunamos šilumos kiekiui. Pats kokybiškų medienos granulių gamybos procesas yra pradedamas kruopščiai atrenkant antrines medienos žaliavas, kurios įprastai lieka po įvairių medienos apdirbimo darbų. Netrukus atrinktos pjuvenos bei medienos dulkės yra išdžiovinamos bei specialios įrangos pagalba supresuojamos į granules.

            Ne paslaptis, jog įprastai kokybiška produkcija kainuoja šiek tiek daugiau nei tie produktai, kurie pasižymi kur kas žemesne kokybe. Šiuo atveju medienos granulės nėra jokia išimtis. Tai reiškia, jog aukštesnės kokybės granulės visuomet kainuos šiek tiek brangiau. Rinktis brangesnes, tačiau ženkliai kokybiškesnes granules yra būtina tuomet, kai yra galvojama ne tik apie šilumos gaminimo ir patalpų šildymo efektyvumą, tačiau taip pat ir turimo granulinio katilo ilgaamžiškumą. Žemos kokybės medienos granulės gali neigiamai veikti granulinio katilo techninę būklę bei išprovokuoti pačius įvairiausius šildymo sistemos gedimus. Granulinių šildymo sistemų specialistai pastebi, jog žmonės, kurie renkasi aukštesnės kokybės medienos granules kur kas ilgiau džiaugiasi ne tik visapusiškai tvarkingais granuliniais katilais, tačiau taip pat ir efektyviau išgaunama šiluma, kuri yra vienu iš pagrindinių reiškinių, užtikrinančių jaukumą ir komfortą bet kokiose patalpose.