Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kam naudinga infraraudonųjų spindulių pirtis?

Kadangi žmonės, pasišildę pirtelėje atlieka judesius laisviau su didesne amplitude, su mažesniais skausmais, todėl tai yra labai naudingas pacientams, kuriems reikalinga reabilitacija.
Nuotraukos

Kadangi žmonės, pasišildę pirtelėje atlieka judesius laisviau su didesne amplitude, su mažesniais skausmais, todėl tai yra labai naudingas pacientams, kuriems reikalinga reabilitacija. Pirtis puikiai tiks tiems, kurie gali patys iki jos ateiti, taigi praktiškai visiems žmonėms, net turintiems rimtų sveikatos sutrikimų.

Dėl pirties naudingumo yra ypač svarbu, kad būtų išlaikomos žemiau pateiktos penkios sąlygos:

  •     Pakankamai nedidelė temperatūra, nes jei labai aukšta gali turėti neigiamą poveikį.
  •     Turi būti pakankama drėgmė pirtyje, nes sausas oras greitai išdžiovina gleivinę ir kartais gali pakenkti kvėpavimo takams.
  •     Pirtyje turi būti užtikrinta gera ventiliacija. Tiek oro teikiamoji, tiek ištraukiamoji.
  •     Reikia limituoti buvimo trukmę. Pirtyje būti ne ilgiau nei 10min.
  •     Buvimo pirtyje seansų neturėtų būti daugiau kaip 3.

Jeigu visus reikalavimus išlaikome, tokia pirtis yra sveika. Netgi tiems, kurių kraujospūdis yra padidėjęs, kažkada yra turėję kardio infarktą ar lėtinių ligų.

Pirtis pagerina odos kraujotaką, mikrocirkuliaciją, taip pat pagerina širdies darbą. Paskatina prakaito išsiskyrimą, su prakaitu išsiskiria labai daug žalingų medžiagų, kurios neišsiskiria su šlapimu, seilėmis. Imunitetas stiprėja reguliariai vaikštant į pirtį. Nueiti į pirtį rekomenduojama bent kartą į savaitę.

Infraraudonųjų spindulių pirtyje yra šilumos šaltiniai, tai kaitinimo elementai, kurie skleidžia 4.5 -5.5 mikronų ilgio infraraudonųjų spindulių bangas, kurios į kūną įsiskverbia iki 6 centimetrų. Tokiu būdu šildomi raumenys, sąnariai, kaulai bei vidaus organai. Infraraudonųjų spindulių privalumas prieš kitas pirtis, kad šiluma įsiskverbia į giliau esančius organus labai greitai. Nustatyta, jog pakėlus temperatūrą vienu laipsniu, kraujotaka pagerėja net iki 30 procentų. Taigi, privalumaas, toks, kad sušilimo procesas yra gerokai greitesnis nei kitose pirtyse, nes ilgas prakaitavimas žmogų išvargina.

Pašildžius raumenį infraraudonaisiais spinduliais jis atsiplaiduoja, jis pasidaro gerokai elastingesnis, taip pat, jei yra sąnarių problemos, tarikme negalima sulenkti, tai pašildžius infra spinduliais, pakyla temperatūra ir judesio amplitude padidėja. Tai labai naudinga reabiliuojamiems pacientams taikant kinezeterapiją.

Infraraudonųjų spindulių pirtys yra įvairių dydžių nuo didelių kampinių, skirtų 6 žmonėms, stačiakampių 4 žmonėms iki dvivietės pirties. Pastarosios šiuo metu labai populiarėja, nes yra kompaktiškos ir užima labai mažai vietos. Jas galima pastatyti daugiabutyje, radus laisvą kampą kambaryje. Kadangi pirtis įšyla per 10min. elektros sąnaudos yra minimalios. Naudojantis pirtimi pora kartų per savaitę, mėnesinės sunaudojamos elektros kaštai būtų iki 4 eurų per mėnesį.

Daugiau informacijos rasite: www.infrapirtis.lt