Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Keli patarimai, kaip rinktis plastikinius langus

Internete ir visur kitur gausu informacijos apie langų duomenis, kainas, netgi pristatomi plastikiniai langai kainu skaiciuokle, tačiau vis tiek sunku išsirinkti tinkamiausią variantą.
Nuotraukos

Internete ir visur kitur gausu informacijos apie langų duomenis, kainas, netgi pristatomi plastikiniai langai kainu skaiciuokle, tačiau vis tiek sunku išsirinkti tinkamiausią variantą.

Plastikiniai langai kainos atžvilgiu būna įvairiausi. Vienas langas kainuojantis kelis šimtus eurų, gali neatitikti kito, kainuojančio tiek pat, bet esančio žymiai geresnės kokybės. Pavyzdžiui mediniai langai kaina ženkliai skiriasi nuo plastikinių, tačiau pateikiama lyginamoji tokių langų informacija. Patarsime ir palengvinsime jums šį galvos skausmą, kad plastikiniai langai netaptų amžiaus problema.

Svarbiausi kriterijai į kuriuos privalu atsižvelgti:

  • Stiklo paketas – minimalaus šilumos laidumo garantas;
  • Apkaustai – saugumas nuo ilgapirščių, varstymo komfortabilumas;
  • Profilis ir plieno armuotė – tai patvirtina, jog langų sistemos yra kokybiškos, tvirtas plieno profilis apsaugos nuo susikraipymo bei įvairių kliuvimų.

Plastikiniai langai ir jų problemos, apie kurias būtina žinoti:

  • Rasojimas. Viena pagrindinių stiklų rasojimo priežasčių – langai labai hermetiški ir sandarūs, nepraleidžia oro. Be to, daugiabučiuose ir daugelyje individualių namų nepaisoma vėdinimo problemos. Pagal higienos reikalavimus, patalpose, kur būna žmonių, oras turi pasikeisti ~ 5 kartus per valandą, virtuvėje ~ 12 kartų per valandą, tualete ~ 9 kartus per valandą. Perkant langus reikia būtinai teirautis orlaidžių. Jei langas be orlaidės, rekomenduojama iškart plačiai atidaryti langus, o atviros lauko durys  sudarytų skersvėjį. Po keliolikos sekundžių oras pasikeičia, tačiau patalpų sienos neatšąla, ir šilumos nuostoliai būna mažesni. Langai su orlaidėmis nėra daug brangesni, tačiau langų gamintojai, baimindamiesi netekti klientų, kartais apie orlaides visai neužsimena.
  • Teisingas langų sistemos montavimas. Nepakanka užpildyti tarpą tarp lango ir sienos montažinėmis putomis. Su tokiomis pačiomis problemomis susiduriama, kai montuojamos lauko durys. Būtina iš vidinės ir išorinės lango pusės tvirtinti hidroizoliacinę medžiagą. Svarbu, kad ilgesnė palangė neužstotų radiatoriaus – priešingu atveju šiluma sunkiau pasiekia apatinę lango dalį, todėl ant stiklo kaupiasi kondensatas.
  • Apkaustai – varstymas ir lango ilgaamžiškumas. Užsisakant langus būtinai klauskite, ar yra apsauga ir kokio ji lygio, kokie apkaustai įdėti. Apatiniuose namo aukštuose būtinai reikėtų rinktis langus su nuo įsilaužimo apsaugančia furnitūra. Dažniausiai per langus įsilaužiama ne daužant stiklus, bet iškeliant laužtuvu lango varčią fiksuojančias detales iš rėme esančių griovelių. Taip vadinamieji „grybukai“ apsaugos nuo tokio gana paprasto lango atidarymo.
  • Varčios kėlimo mechanizmas. Būtinai reikia teirautis, ar langas turi varčios kėlimo mechanizmą – tai svarbus elementas. Plastikiniai langai uždaroje pozicijoje laikosi ant vyrių ir ant varčios mechanizmo. Jei varčios mechanizmo nėra, tuomet langas pradeda pjauti rėmo apačią. Be to, jeigu langas yra apatinio atidarymo padėtyje, jis laikosi vien tik ant viršutinių vyrių. Jeigu langas 110×150 cm dydžio – jėga veikianti vyrius gana didelė. Papildomai statomi varčios mechanizmai, kurie montuojami per lango rėmo vidurį.
  • Perskaitykite sutartį. Perkant langus labai svarbu atkreipti dėmesį į sutartį. Pirkėjas ją pasirašo beveik nežiūrėdamas, koks jos turinys. Sutartyje dažniausiai būna parašyta, kiek ir kada sumokėti bei kas bus, jeigu pirkėjas sumokės ne laiku.

Taigi, plastikiniai langai ir žinoma jų pasirinkimas turi daug niuansų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Pasirinkti gerus plastikinius langus iš visos siūlomos šių gaminių gausos tikrai nelengva. Tačiau tikimės, kad šie patarimai bent apdraus nuo blogiausių langų pirkimo.