Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ateities tvarių ir išmontuojamų pastatų prototipas – olandų „Building D(emountable)“ pastatas

Nuotraukos

2020.04.20.

Olandų architektūrinio projektavimo įmonė „Architectenbureau Cepezed“ Nyderlandų Delfto mieste 2019 metais suprojektavo keturių aukštų, 968 kv.m. biurų pastatą, kurį prireikus galima tiesiog perkelti į kitą vietą. Galutinis rezultatas – elegantiškas, tvarus, hibridinės struktūros išmontuojamas „Building D(emountable)“ pastatas, kuriame plieno konstrukcija derinama su mediniais elementais ir stikliniu fasadu. 

Nyderlandai yra užsibrėžę iki 2050 metų visas statybas paversti tvariomis, tad šis pastatas – neblogas modernių ateities hibridinių pastatų, statomų iš surenkamų elementų, prototipas. Pastatas pastatytas naudojant „Kerto® LVL“ sluoksniuotą lukšto medieną (angl. Laminated veneer lumber), taigi, projektas ne tik ekologiškas ir tvarus, bet dar ir paprastai montuojamas bei transportuojamas. 

„IMd“ statybos inžinierė Elise van Westenbrugge-Bilardie pasakojo, kad „Building D(emountable)“ statytojų tikslas buvo padaryti pastatą kuo lengvesnį, jam naudojant mažas, lengvai transportuojamas dalis, kurias būtų galima lengvai nuvežti į statybų vietą ir ten jas sujungti. 


„Mums buvo pamėtėta idėja pastato konstrukcijai panaudoti medinius elementus. Pastato jungtys buvo suprojektuotos taip, kad jas prireikus būtų galima išmontuoti. Medinių elementų naudojimas reiškia ir tai, kad, jei norėtume, visą statybų procesą galėtume kardinaliai ir labai lengvai keisti. Pavyzdžiui, tiesiog išardyti pastatą ir perstatyti jį kur nors kitur“ - aiškina inžinierė Elise van Westenbrugge-Bilardie. 

Lengvus medžio elementus buvo ne tik itin lengva transportuoti siauromis Delfto miesto gatvelėmis, bet ir labai greitai surinkti. 

„Mane sužavėjo surinkimo greitis – visa pastato struktūra buvo surinkta tik per tris savaites. „Kerto LVL“ sluoksniuotos lukšto medienos elementai buvo praktiški ir puikiai tiko surenkamųjų, pramoninių statybų metodams. Tikrai norime naudoti juos dar kartą“ – sakė žinomas olandų architektas Jan Pesman.