Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Laboratorinių bandymų centras: augant apimtims, investuoja į darbuotojus ir techniką

Dabar centre dirba 40 kompetentingų žmonių, gebančių tinkamai atlikti jiems patikėtą darbą
Nuotraukos


Ilgametis UAB Laboratorinių bandymų centro vadovas Gediminas Kunčinas sako, kad šie metai įmonei yra pakankamai sudėtingi: „Šiemet bendrovei su savo partneriais pavyko laimėti daug viešųjų pirkimo konkursų. Dėl to esame patenkinti, tačiau darbų apimtys žymiai padidėjo, teko apmokyti ir priimti net 10 naujų specialistų. Dabar centre dirba 40 kompetentingų žmonių, gebančių tinkamai atlikti jiems patikėtą darbą.“

Numatoma plėtra: darbų apimtys didėja

Siekiant ir toliau sėkmingai plėstis bei didinti darbų apimtis, teko atnaujinti ir techniką: šiemet įmonė pirko ne tik naujų automobilių, bet ir nemažai naujos įrangos, kad galėtų tinkamai ir laiku atlikti darbus. Vien per šiuos metus buvo įsigyta bandymo įrangos beveik už 100 tūkst. eurų.

„Tai nemaža suma, tačiau investuoti būtina, kad užtikrintume laboratorijos darbų kokybę ir palaikytume gerą vardą. Centras įsigyja naujų prietaisų kasmet, nes norint akredituotis tam tikriems bandymams, pirmiausia reikia įsigyti prietaisų, tuomet apmokyti specialistus, atlikti palyginamuosius bandymus ir tik tada galima pateikti paraišką dėl akreditacijos“, – sako direktorius G. Kunčinas.

Paprastai Nacionalinio akreditacijos biuro ekspertų vizitai vyksta kas 1,5 metų, laboratorijos veikla nuolat stebima ir tikrinama. Kas penkerius metus vyksta perakreditavimas. Atsiradus tam tikroms neatitiktims, jas privaloma ištaisyti per tris mėnesius.

Darbuotojų kompetencijos stiprinamos mokantis ir pačiame LBC

G. Kunčino teigimu, darbas šioje bendrovėje tikrai nėra lengvas: „Kiekvienam darbuotojui tenka nemažai atsakomybių, todėl privalome pasirūpinti kiekvieno komandos nario kompetencija.“ Visi specialistai nuolat mokosi ir tobulėja – kitaip jie negalėtų savarankiškai atlikti reikalingų bandymų. Kiekvienas priimtas į darbą darbuotojas, net ir įgijęs aukštąjį išsilavinimą, dar turi papildomai mokytis LBC iki 500 akademinių valandų. Tik įsisavinus reikiamą informaciją ir pasisėmus patirties iš centre dirbančių specialistų, darbuotojui suteikiama teisė savarankiškai atlikti bandymus.

UAB Laboratorinių bandymų centro vadovas Gediminas Kunčinas 

„Mes atsakome už laboratorijos pateikiamus rezultatus, todėl darbuotojų mokymams skiriame daug dėmesio. Gera ir savo darbą išmananti komanda garantuoja sėkmingą įmonės veiklą ir plėtrą“, – teigia G. Kunčinas.

LBC specialistai aktyviai dalyvauja Standartų departamento prie Aplinkos ministerijos komitetų veikloje, Statybos produktų sertifikavimo centro koordinacinės tarybos, Aplinkos ministerijos Statybos komiteto, NAB statybos komiteto, karjerų, SIA statybos produktų bandymų laboratorijų asociacijų veikloje.

Dirba pagal ES standartus

Įmonė atvira naujovėms. Nuolat plečiama akreditavimo sritis – įsisavinami naujieji europiniai standartai. Direktoriaus teigimu, stovėti vietoje negalima – norint laimėti kuo daugiau viešųjų konkursų, svarbu būti užsitikrinus gerą įmonės vardą ir atitikti daugybę reikalavimų. Kokybiškas darbas yra labai svarbus konkuruojant su kitomis įmonėmis. Centro vadovas pabrėžia, kad konkursui laimėti gero darbo nepakanka: „Dažnai viešieji konkursai laimimi pasiūlant su realybe prasilenkiančias kainas. Laimėjusioms įmonėms tenka visais įmanomais būdais taupyti arba padengti išlaidas, pasitelkus kitų objektų pelną.“

Būtų žymiai geriau, pastebi G. Kunčinas, jeigu tokiems viešiesiems konkursams būtų iškelta daugiau reikalavimų. Maža kaina negali užtikrinti kokybiško darbo. Svarbu įvertinti ir įmonės patikimumą, gebėjimus atlikti konkrečius darbus.

LBC bandymų kokybę ir atitikimus griežtiems reikalavimams kontroliuoja Nacionalinis akreditacijos biuras. Prietaisai, kuriais atliekami bandymai laboratorijoje, privalo atitikti Europos sąjungos standartus ir turi būti sistemingai kalibruojami. Dažniausiai perkama vokiška įranga, nes viena iš įmonės akcininkių yra laboratorinę įrangą gaminanti Vokietijos kompanija.

Rinkoje susikūrė gerą įvaizdį

UAB Laboratorinių bandymų centro vadovas G. Kunčinas primena įmonės istoriją: „Iš pradžių buvome maža įmonė ir veiklą pradėjome kaip Kelių, tiltų eksploatacijos tresto laboratorija. Čia dirbo tik trys darbuotojai. Įmonės veikloje ryškų pėdsaką paliko 1995 m., kuomet laboratorija buvo reorganizuota į SĮ „Kauno keliai“ filialą. Tais pačiais metais tuometinis žinybinis laboratorinių bandymų centras SĮ „Kauno keliai“ filialas tapo pirmąja akredituota statybinių medžiagų ir produkcijos bandymų laboratorija Lietuvoje. 2000 m. Kauno miesto taryba nusprendė laboratorijos veiklą reorganizuoti ir ji tapo bendrove Laboratorinių bandymų centras. Kiek daugiau nei prieš metus įmonė atšventė 50-ąjį jubiliejų.

„Ilgi metai darbo, tobulėjimo ir patirties leido įmonei plėstis bei užsitikrinti gerą vardą rinkoje. Šiuo metu galime pasidžiaugti, jog esame antra pagal dydį iš šalyje veikiančių akredituotų nepriklausomų laboratorijų kelių statybos srityje. Mums tai – didžiulis pasiekimas“, – sako G. Kunčinas.

Centre veikia penkios tarnybos

Laboratorinių bandymų centre sėkmingai veikia penkios tarnybos: Asfaltbetonio tyrimų, Kelio pagrindų tyrimų, Betono mišinių ir cemento tyrimų, Kelių statybos darbų techninės priežiūros tarnyba, Bandymų įrangos pardavimų ir serviso tarnyba. Čia atliekami asfaltbetonio, kelio pagrindų bei betono mišinių ir cemento tyrimai.

Taip pat bendrovė teikia kelių statybos darbų techninės priežiūros paslaugas bei parduoda bandymų įrangą ir atlieka jų servisą. LBC atliekami sertifikaciniai bandymai pagal LR Aplinkos ministerijos patvirtintą privalomųjų rodiklių sąrašą.

Bendrovė yra nepriklausoma laboratorija, atliekanti cemento sertifikacinius bandymus ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Suomijos sertifikavimo centrams. LBC vykdo kelių statybos darbų ir pastatų renovavimo techninę priežiūrą. Bendrovės techninės priežiūros tarnyboje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys ilgametę patirtį. Didelių, stambių statinių techninę priežiūrą LBC paprastai vykdo su partneriais: UAB „Saugvila“, AB „Problematika“, VGTU kelių tyrimo instituto laboratorija.

Pagrindinis tikslas – tapti labiau matomiems Europoje

Kuo platesnė laboratorijos akreditacija – tuo daugiau galimybių teikti įvairesnių paslaugų. Visi kovoja dėl konkursų, konkuruoja, todėl laboratorija privalo gebėti atlikti kuo daugiau bandymų. G. Kunčinas atskleidžia ir kitą įmonės tikslą – tapti notifikuota laboratorija. Tapęs notifikuota įmone, LBC gautų europinį kodą, bandomiems objektams galėtų išduoti sertifikatus (šiuo metu pagal laboratorijos parengtus protokolus sertifikatus išduoda sertifikavimo centrai) ir taptų labiau matomi Europoje.

 

Info