Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Didelių langų bei vitrinų dengimas - dažna dilema

Įprastus langus galime uždengti kuo tik norime: užuolaidomis, žaliuzėmis, roletais, romanetėmis, bet ką pasirinkti ypač dideliems, vitrinų, balkonų ar terasų langams?
Nuotraukos

Įprastus langus galime uždengti kuo tik norime: užuolaidomis, žaliuzėmis, roletais, romanetėmis, bet ką pasirinkti ypač dideliems, vitrinų, balkonų ar terasų langams? Dažnai tai apsunkina ir interjero stilius, patalpų paskirtis, baldai ar pačio žmogaus neapsisprendimas. Profesionalai pataria nesiblaškyti ir didelius langus parduotuvėse, įmonėse ar gyvenamuosiuose namuose dengti šiuolaikiškomis sistemomis – markizėmis arba širmomis. Kuo pasižymi viena ir kita lango uždanga ir kada kurią rinktis?

Nebrangus, bet patogus pasirinkimas – markizės

Didelių langų uždengimui nuo saulės spindulių ar aplinkinių žvilgsnių galima montuoti markizes. Jos yra tarsi išskleidžiamas stogelis, kuris atitinkamam plotui sukuria pavėsį. Turbūt ne kartą teko matyti šiltuoju metų oru prie kavinių ar terasų išskleistas lauko markizes. Jų formų, medžiagų ir spalvų pasirinkimas dabar yra didžiulis, todėl pasirinkti žmogui galima tai, kas jam tinka ir labiausiai patinka.

Išorinėje pastato dalyje montuojamos lauko markizės tvirtinamos prie sienų. Mechaninio arba automatinio valdymo mechanizmo pagalba jas galima išskleisti arba suskleisti tada, kada reikia. Horizontalioje padėtyje tvirtai besilaikančios markizės nereikalauja jokių papildomų atramų. Tai yra patogu, be to sutaupoma pinigų, mat nereikia pirkti daug kainuojančių pertvarų, tvirtinimo elementų ir pan. Pats žmogus pasirenka, kada jas naudoti, o nuolat išskleista uždanga nesudaro pavėsio ir taip apsiniaukusią dieną.

Lauko markizės yra labai funkcionalios. Dėl jų dizaino ir formų jas galima tvirtinti prie komercinės paskirties statinių arba gyvenamųjų namų sienų. Nemažą plotą šalia pastato uždengiančios ir jo viduje palaikančios optimalią temperatūrą markizės dažniausiai montuojamos prie kavinių, lauko restoranų, terasų, balkonų sienų ar įmonių vidiniuose kiemuose. Jų valdymo mechanizmą galima įrengti ten, kur patogu žmogui: patalpoje, išorinėje pastato dalyje arba galima pasirinkti valdymo pultelį ir markizių išskleidimą reguliuoti iš bet kur.

Atskirai vertėtų aptarti markizių audinį. Jo variacijų dabar – daugybė. Tačiau svarbiausia yra tai, kad nuolat veikiant saulės šviesiai medžiaga neblunka. Dėl šios priežasties audinys išsaugo pirminę išvaizdą net po kelių metų. Paprasti, ryškiaspalviai saulės skėčiai praranda savo spalvingumą jau po pirmo vasaros sezono, o Lietuvoje ypač dažnai net šiltuoju metų sezonu iškrentantis lietus lemia tokių skėčių metalinių konstrukcijų rūdijimą. Viso to išvengti galima pasirinkus šiuolaikiškas lauko markizes, kurios atlaiko įvairius gamtos pokyčius. Jas visai nesudėtinga priderinti prie įvairių stilių pastatų.

Rytietiškas interjero akcentas – širmos

Vitrinų langams ypač tinka širmos. Nors kai kurie mano, kad toks elementas dera tik prie rytietiško ar meninio interjero, iš tiesų širmas galima montuoti ir moderniuose būstuose. Dabar širmų įvairovė yra gausi, todėl išsirinkti geriausią langų uždengimą dideliam langui nėra labai sunku. Širma – tai vertikalios audinio juostos, susistumiančios į vieną ištisą liniją (arba poziciją). Juostos, viena po kitos, gali nusislinkti į atitinkamą kraštą ar kitą vietą.

Pagrindinis širmų privalumas – iš roletinio audinio pagaminta lango uždanga, judanti įvairiomis kryptimis. Priklausomai nuo širmos mechanizmo, jas galima atitraukti į kairę, dešinę ar į atskiras puses. Be to, galima stumti ne visas iš karto, bet tik atskiras širmos dalis (tai patogu, kai reikia patekti į balkoną ar terasą, bet nenorima atitraukti visos lango uždangos). Mechanizmai širmoms gali būti elektriniai arba rankiniai. Saulės šviesa pro didelius langus į patalpą nepatenka: konstrukcija beveik idealiai atitinka sienos liniją, todėl nesusidaro tarpų tarp širmos ir sienos krašto, kambarys optimaliai apsaugomas nuo karščio ir pernelyg ryškios šviesos.

Nesvarbu, kokio didumo yra langai, širmų audinio plotį galima rinktis pagal konkrečius poreikius. Tad net jeigu reikia uždengti 5 metrų vitrinos langą, širma tam - puiki išeitis. Lange jos atrodo ypač elegantiškai, o interjerui suteikia jaukumo. Širmos tinkamos ne tik didelių langų uždengimui, bet ir erdvių atitvėrimui.