Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kad namai būtų jaukūs arba dėl ko atsiranda pelėsis

Kokios statybininkų klaidos vėliau tampa brangaus remonto priežastimi
Nuotraukos

Individualius namus besistatantys žmonėsi tikisi, kad jų statinys bus ne tik gražus, bet ir jaukus bei lengvai apšildomas.

 

„Deja, pastaruoju metu pasitaiko atveju, kai statybininkai, namą statydami pardavimui, ne visus darbus atlieka tinkamai“ – pastebi Artūras Girdžius, jau antrą dešimtį statybų rinkoje sėkmingai veikiančios įmonės „Imbrex“, vadovas. – „Žmonės, neturėdami statybinės srities žinių, perka tai, kas yra rinkoje ir ne visai sąžiningai statybininkai tuo naudojasi. Juolab, kad ne visas statybinis brokas iškart būna akivaizdus. Kai kurie trūkumai ar prastai atliktų darbų pasekmės pradeda „lįsti“ tik po keleto metų.“

„Pradėję savo veiklą kaip stogų remonto įmonė, per keletą metų sukaupėme nemažai patirties ir tik tada žengėme į naują įmonės veiklos etapą – individualių namų statybą, o sukaupta patirtis leidžia mums išvengti klaidų įrengiant stogus arba langus, nes langai ir stogas yra ne mažiau svarbūs negu sienos ar pamatai“ – pastebi pašnekovas – „Pagrindinė problema yra tame, kad kreivą sieną arba plyšį sienoje galima pastebėti iškart, tačiau netinkamai sumontuotas langas arba stogo danga, įrengta pažeidžiant technologinius reikalavimus, apie save primins tik po keleto metų. Nors nesąžiningų, besistengiančių tapyti klientų sąskaitą, statybininkų mažėja, bet jų vis dar pasitaiko ir tada mums tenka taisyti jų paliktą broką.“

„Paprastas pavyzdys – žmogus iš kokybiškų medžiagų statosi namą, įsigyja aukštos kokybės langus, tačiau langai yra sumontuojami netinkamai – pagailima hidro arba termo izoliacijos, paliekami taip vadinami „šalčio tiltai“, neužsandarinamos siūlės.

Angokraščio papildomas apšiltinimas ir sandarinimas

Tokius defektus nesunku paslėpti po dažų sluoksniu, tačiau laikui bėgant jie būtinai ims ir išlys. Atrodytų, kokybiškas langas, nebelaikys šilumos, pradės leisti šaltį, į neuždengtą sieną ims skverbtis drėgmė ir netrukus pasirodys nuolatinis drėgmės palydovas – žmogaus sveikatai kenksmingas pelėsis.

Angokraščio papildomas apšiltinimas ir sandarinimas

Ir tik tada, kai sienos aplink langą pradės pelyti, žmogus supras, kad įrengiant jo namą ne viskas buvo atlikta taip, kaip reikėjo. Beje, nustatyti ar langai sumontuoti teisingai galima beveik iškart – tereikia turėti termovizorių kuris aiškiai parodo, kurioje namo vietoje yra didžiausi šilumos nuostoliai. Tačiau paprastam žmogui tokios įrangos nelabai reikia, turi ją ir ne visi statybininkai, tad nenuostabu, kad pelėsis ima veistis ir palyginti naujuose namuose.

Angokraščio ruošimas tolesnei apdailai

Būtent todėl, norėdami apsaugoti savo užsakovus nuo galimų nemalonumų, pradinį langų montavimo etapą mes dar patikime langų gamintojui, tačiau baigiamuosius darbus atliekame patys ir viską pabaigę langų sandarumą patikriname termovizoriumi.

Pirmas apdirbimas po lango montavimo (sandarinimas)

Tam, kad užsakovas būtų tikras, jau gaus tikrai kokybiškai pastatytą ir įrengtą namą, kuriame jaukiai ir šiltai gyvens tiek jis pats, tiek, tikėtina, jo vaikai, tiek ir jų vaikų vaikai.“

Kitas paruošimas prieš dažymą

„Tas pat pasakytina ir apie namų stogus“ – toliau pasakoja Artūras Girdžius – „Supirkti kokybiškas medžiagas – tai tik dalis darbo. Dar būtina jas tinkamai panaudoti. Įrengiant stogą ši sąlyga dar svarbesnė, negu įrengiant langus. Dvišlaičiame stoge būtina sumontuoti ne tik termoizoliaciją (pastaruoju metu tam dažniausiai naudojama akmens vata), bet ir papildomą apsaugą nuo vėjo, nes akmens vata vėja praleidžia. Nesumontavus apsaugos nuo vėjo arba ją sumontavus netinkamai, pradžiai į stogo, o vėliau ir į pastato konstrukcijas ima skverbtis drėgmė. Atitinkamai drėgmė į pastato konstrukciją gali patekti ir netinkamai įrengus lygų stogą. Pagailėjo statybininkai termoizoliacijos, neįrengė reikiamo nuolydžio vandeniui nutekėti, neuždengė hidroizoliacija stogo ir parapeto susijungimo vietos, ir problemos būsimam namų savininkui garantuotos – per tokias vietas pradeda skverbtis drėgmė ir šaltis. Netinkamai įrengus stogą temperatūrų skirtumas viename kambaryje gali siekti apie 20 laipsnių – prie durų, arčiau namo centro, bus + 20 C, o kampe, virš kurio – nekokybiškai įrengtas stogas – 0 C. Praktikoje esame matę ir tokių variantų, ir jų pasekmių – pelijantys ir šąlantys kampai, besikaupiantis kondensatas, iš vidaus ardomos sienų konstrukcijos. Gyvename tokioje zonoje, kur būna ir šilta, ir šalta. Per netinkamai įrengtą stogą į pastato sieną šiltuoju laikotarpiu skverbiasi drėgmė, kuri, užėjus šalčiams, sušąla ir pradeda ardyti sienos konstrukciją. Išeitis tokiu atveju, nors ir brangiai kainuojanti, bet viena – ardyti stogą, griauti pažeistą sieną ir „lipdyti“ namo kampą (dažniausiai tai būna būtent kampai) iš naujo. Brangus, ne tiek lėšų, kiek laiko ir nervų kainuojantis remontas. Ir tik todėl, kad prieš keletą metų, kažkas, statydamas namą, nepagalvojo apie žmones, kurie jame gyvens.“

„Nenorime, kad mūsų klientai mumis skųstųsi, todėl statydami namus, „apeiname“ visus kampus“ – tęsia pašnekovas – „Pamatai, sienos, langai, durys ir, galiausiai, stogas. Kiekviename etape darbai atliekami kruopščiai, laikantis technologinių reikalavimų, tikrinant sujungimų sandarumą, įvertinant jų būklę tiek vizualiai, tiek naudojant specialią techniką ir t.t. Lietuvoje dar tik buvo pradėta kalbėti apie pasyviuosius namus, dar nebuvo tinkamų sertifikatų, o mes savo klientams tokius, šiltus ir ilgaamžius namus, jau statėme. Negalvodami, kaip padaryti pigiau ar greičiau, negalvodami apie tai, kad namą statome pardavimui, o rūpindamiesi klientais kaip pačiais savimi. Turbūt todėl savo klientus matome ganėtinai retai – kokybiškai pastatytuose namuose nekyla jokių problemų, neprireikia garantinio remonto. Kita vertus, taip atsiranda proga susipažinti su naujais klientais, kadangi, vis rečiau, bet dar tenka taisyti statybininkų, stačiusių namus ne „sau“, o „pardavimui“ broką. Tiesa, pastarųjų mūsų rinkoje vis labiau mažėja, nes vis daugiau užsakovų supranta, kad statant namą verčiau iškart sumokėti kiek daugiau ir gauti kokybišką „produktą“, negu pigiai įsigijus abejotinos kokybės namą, vėliau jį papildomai remontuoti. Juk namus, dažniausiai, žmonės perka ne vieniems metams“ – baigia pokalbį Artūras Girdžius.

 

Prim.lt