Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip įrengti jaukią ir šiltą palėpę?

Šiandien palėpės išgyvena savotišką renesansą. Apjungę vaizduotę ir būsto stilistų patirtį, šią dulkėtą namų kertelę galite paversti modernia, funkcionalia erdve, o galbūt – net naujaisiais savo namais.
Nuotraukos

2018.11.16.

Palėpė visuomet buvo būsto dalis, apipinta įvairiausiais stereotipais – tai vieta, kaupianti nostalgiją keliančius prisiminimus ir senus buities rakandus. Tačiau šiandien palėpės išgyvena savotišką renesansą. Apjungę vaizduotę ir būsto stilistų patirtį, šią dulkėtą namų kertelę galite paversti modernia, funkcionalia erdve, o galbūt – net naujaisiais savo namais. Roletai stogo langams, tinkami baldai, apšvietimas – vos keli dalykai, kuriems suplanuoti verta paskirti laiko. Pateiksime keletą patarimų, į ką atkreipti dėmesį norint įsirengti palėpę, kuri atitiktų visus Jūsų lūkesčius.

Palėpė, kokios iš tiesų norite

Tam, kad planuodami ar įrenginėdami palėpę išvengtumėte bereikalingų rūpesčių, sutaupytumėte laiko ir pinigų, rekomenduojame atsižvelgti į tam tikrus aspektus.

Pirmasis įspūdis

Kaip žinia, jis ne visada gali būti lemtingu renkantis palėpę kaip būstą, tačiau atsižvelgti į jį – pravartu. Būtina atidžiai įvertinti palėpės kaip statinio kokybę ir jos potencialą. Įsitikinkite, ar langų skaičius yra pakankamas, atkreipkite dėmesį į jų išdėstymą. Iš anksto pagalvokite, kokie roletai stogo langams gali būti tinkamiausi.

Dar didesnę reikšmę turi tai, ar įrengta tinkama šildymo sistema, užtikrinanti pakankamą erdvės apšiltinimą ir galimybė pakelti stogą. Stogo aukštis ir nuokrypis – ko gero, kertiniai palėpės faktoriai, nulemsiantys baldų pasirinkimą ir erdvės pojūtį. Juk būtų nemalonu, jei būnant palėpėje apniktų klaustrofobija ar, staiga pabudę iš miego, trenktumėtės galva į lubų siją.

Pasirinkite paskirtį

Labai svarbu yra apmąstyti, kam naudosite palėpę ir kas joje gyvens. Tokiu atveju galėsite pritaikyti ją išskirtinai gyventojų poreikiams. Atskira erdvė kino seansams, miegamasis, virtuvė, vaiko ar poilsio kambarys – pasirinkimų gausa gali nustebinti. Paskyrę palėpei tikslią funkciją, galėsite pradėti planuoti erdvę, sudaryti preliminarų planą: kaip galėtų atrodyti įrengta patalpa, kur turėtų būti įrengtas apšvietimas, kištukiniai elektros lizdai. Nepamirškite, jog erdvėje svarbiausia jaustis komfortiškai, judėti laisvai.

Langai – ne tik į gamtą

Dideli stoglangiai – vienas labiausiai žavinčių palėpės aspektų. Jie gana nedidelę erdvę pripildo šviesos gausa, sukuria jaukią, svajingą atmosferą. Tačiau tokie langai gali ir kelti diskomfortą. Roletai stogo langams užtikrins, kad itin kaitrūs saulės spinduliai nevargintų, patalpa karštą vasaros dieną pernelyg neįkaistų. Žiemą specialūs roletai neleis šilumai lengvai pasišalinti, o šalčiui – patekti į vidų. Tokiu būdu bus išspręstos kondicionavimo problemos, sutaupysite šildymo kaštams.

Galite išsirinkti roletus, kurie užsifiksuoja reikiamoje padėtyje kabliukais. Be to, ritininių užuolaidų audinys gali susisukti ant veleno lango viršuje arba būti paslėptas po aliuminiu dangteliu. Jei nenorite tokios sistemos, vertėtų atkreipti dėmesį į roletus, užfiksuojamus specialiomis kreipiančiosiomis ir visiškai uždengiamus kasetės.

Tinkami baldai – taip pat stiprus jaukumo veiksnys

Neįmanoma norimo interjero sukurti be tinkamų baldų. Palėpė – netipinių matmenų patalpa, tad tikėtina, jog dalį baldų reikės gaminti specialiai pagal poreikius. Norėdami sutaupyti kiek įmanoma daugiau vietos, rinkitės daugiafunkcius baldus ir nestandartinius sprendimus. Pavyzdžiui, po platforma verta įrengti ištiesiamą lovą, kuri, ištraukus ją iki pusės, galėtų atlikti ir sofos funkciją.

Leiskite sau eksperimentuoti, nes palėpė gali būti ta erdvė, kuriai pritaikysite daiktus ar aksesuarus, vietos nerandančius kitokio tipo patalpose. Drąsiau naudokite ryškesnes spalvas ir įvairias dekoro detales. Stilingi roletai stogo langams, pasižymintys pasirenkamų audinių gausa bei plačia spalvine gama, palėpei taip pat gali suteikti papildomo jaukumo, žavesio. Jei norite dar daugiau savitumo pastaroji priemonė taip pat tiks – galite, pavyzdžiui, palėpę papuošti unikalaus dizaino fotoroletais.

Kaip ir daugelis dalykų, palėpė nėra tinkama absoliučiai kiekvienam. Tai – skonio ir poreikio klausimas. Vis dėlto jeigu Jūsų galvoje vis kirba mintis, kaip šią vietą paversti gyvenama ar išskirtine, puikių idėjų yra tikrai nemažai. Svarbiausia – būti kūrybiškiems ir lankstiems.