Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip paruošti vasarnamį šiltajam sezonui?

Šylantys orai skatina imtis darbų ne tik sode ar darže, bet ir pačiame vasarnamyje. Daugelis žmonių vasaros dienas susiplanuoja taip, kad kuo daugiau laiko galėtų praleisti gamtoje, gryname ore.
Nuotraukos

2018.05.10.

Šylantys orai skatina imtis darbų ne tik sode ar darže, bet ir pačiame vasarnamyje. Daugelis žmonių vasaros dienas susiplanuoja taip, kad kuo daugiau laiko galėtų praleisti gamtoje, gryname ore. Tačiau tam, kad viešnagė būtų jauki ir komfortiška, svarbu tinkamai paruošti vasarnamį. Sukūrėme „paruoštuką“, padėsiantį pasiruošti gyvenimui vasarnamyje greitai ir efektyviai.

Vasara sode: ko nepamiršti padaryti?

Galimybė atsiplėšti nuo miesto ritmo ir kelias vasaros savaites ar dar daugiau praleisti sode yra neįkainojama. Visgi dažnai vasarnamis neprilygsta komfortiškam butui mieste, tad norint čia patogiai įsikurti, gali tekti gerokai pasistengti. Į patarimų ir naudingų daiktų sąrašą įtraukta ne tik kondicionavimo sistema, bet ir tinkleliai nuo vabzdžių, lauko baldų paruošimas.

1.    Patikrinkite elektros sistemą

Elektra yra vienas iš esminių jaukumo ir komforto kriterijų. Patikrinkite, ar visose patalpose pasiekiama elektros energija, ar niekur nėra perdegusi lemputė. Kelios dienos be elektros prie žvakių šviesos gali būti jaukios ir malonios, tačiau savaitė veikiausiai taps pernelyg ilga ir varginanti.

2.    Nuplaukite ir surinkite lauko baldus

Vasaros metu vienu iš geriausių dalykų dažnai laikoma galimybė gerti rytinę kavą ir pusryčiauti gryname ore. Ištraukite paslėptus lauko baldus, surinkite juos ir nuplaukite ar išsiurbkite. Leiskite jiems išdžiūti natūraliai, saulės atokaitoje. Pastatykite švarius baldus terasoje ar Jums patogioje, jaukioje vietoje.

3.    Įrenkite tinklelius nuo vabzdžių

Tai – viena iš reikalingiausių priemonių šiltuoju sezonu. Tinkleliai nuo vabzdžių apsaugo namus ne tik nuo nuolat zvimbiančių uodų ir musių, bet ir nuo širšių, bičių, naktinių drugių. Šiltuoju sezonu dažnai norisi miegoti prie atviro lango, įleisti į patalpas kuo daugiau gryno oro, tad pasirūpinkite, kad poilsis būtų kuo ramesnis.

4.    Pasirūpinkite gėlynu

Šiltuoju metų laiku pražydusios gėlės džiugina daugelį vasarnamių savininkų. Nepamirškite pasirūpinti gėlėmis patalpose ir balkono loveliuose. Galite pamerkti jų kambariuose. Tegul gėlės puošia vasarnamį ir tampa puikiu sodo namelio interjero akcentu.

5.    Atnaujinkite užuolaidas

Pakeiskite senas užuolaidas. Per visą rudens, žiemos laikotarpį audinys kaupia dulkes, kitus nešvarumus, tad ruošiant vasarnamį atostogoms, siūlome jas atnaujinti – pakeisti naujomis ar bent išskalbti, išlyginti. Užuolaidos ne tik jaukiai išskaidys saulės šviesą po visą patalpą, bet ir leis atgaivinti interjerą, paruošti namelį naujam sezonui.

6.    Pakeiskite patalynę ir kitaip paruoškite miegojimo vietą

Komfortiškam gyvenimui vasarnamyje labai svarbus ne tik interjero detalės, bet ir tokie paprasti dalykai kaip lova. Atnaujinkite patalynę, išvalykite ir išsiurbkite lovos čiužinius. Juk kokybiškam poilsiui reikalingi ne tik ant langų sumontuoti tinkleliai nuo vabzdžių. Patogi poilsio vieta – taip pat vienas svarbiausių gero poilsio kriterijų.

7.    Patikrinkite kondicionavimo sistemą


Jeigu Jūsų vasarnamyje buvo sumontuota kondicionavimo sistema, jos patikrinimas prieš įsikeliant yra tiesiog būtinas. Ilgą laiką nenaudojama įranga gali netikėtai sugesti, užstrigti ir sukelti daugiau nesklandumų. Apsidrauskite nuo panašių situacijų – įsitikinkite puikia įrangos būkle iš anksto.

8.    Patikrinkite vandentiekio sistemą


Planuojant ilgesnį laikotarpį praleisti sodyboje, labai svarbu, kad čia taip pat be priekaištų veiktų vandentiekio sistema. Juk vanduo reikalingas ne tik higienai palaikyti, bet ir maistui ruošti. Pasirūpinkite, kad bėgtų švarus, geriamas vanduo. Jei taip nėra, įrenkite patikimus vandens filtrus.

Gyvenimas nutolus nuo miesto leidžia pailsėti nuo įprastos rutinos, miesto triukšmo, atsipalaiduoti rūpinantis aplinka ir skiriant daugiau laiko sau. Tegul poilsis vasarnamyje būna jaukus, komfortiškas, o svarbiausia – nekeliantis papildomų rūpesčių.