Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ką daryti kai rasoja plastikiniai langai?

Praėjęs ir tebesitęsiantis medinių langų keitimo bumas įtikino daugelį – pasikeisti senus langus į naujus plastikinius tikrai buvo verta.
Nuotraukos
Praėjęs ir tebesitęsiantis medinių langų keitimo bumas įtikino daugelį – pasikeisti senus langus į naujus plastikinius tikrai buvo verta. Tiesa, su naujais langais atsirado ir naujų rūpesčių – nors senieji mediniai langai paprastai rasodavo retai, naujieji plastikiniai, menkai praleidžiantys garsą ir gerai sulaikantys šilumą, rasoja kur kas gausiau. Kodėl tai vyksta ir ką reikėtų daryti?

Visų pirma reikėtų prisiminti, kad rasoti plastikiniai langai nėra normali plastikinių langų būsena. Tiesa, besikaupianti drėgmė plastikinio lango konstrukcijos kokybei įtakos beveik neturi. Tačiau rasojantys langai natūraliai praleidžia mažiau šviesos, lemia prastesnį matomumą, be to, susikondensavęs vanduo pamažu slenka ir kaupiasi stiklo apačioje, o vėliau ir ant pačios palangės, tad ji yra nuolatos drėgna ir ją reikia nuolatos valyti.

Reikėtų suprasti to priežastis – stiklo paviršius rasoja tada, kai susidaro rasos taškas – temperatūra, prie kurios oras, daugiau nebegali priimti drėgmės. Kadangi langas sandarus, drėgmė neturi kaip išeiti ir kaupiasi ant paviršiaus. Šią drėgmę kaip tik ir reikėtų pašalinti į išorę.

Pirminė priežastis gali būti tiesiog pasikeitęs patalpos mikroklimatas – kadangi beveik absoliučiai kiekvienu atveju nauji kokybiški plastikiniai langai yra kur kas hermetiškesni nei senieji mediniai, jie prasčiau praleidžia orą ir todėl drėgmė, kuri išeidavo per senųjų langų mikroventiliacinius tarpus, pasikeitus sąlygoms kondensuojasi ant stiklo. Vis dėlto, dėl šios priežasties rasojantys langai nėra blogiausia, kas gali nutikti – neretai pasikeitus langus, dėl tos pačios priežasties atsiranda terpė vystytis grybinėms ligoms, ant sienų pradeda formuotis pelėsis.

Natūralu, jog visų pirma reikia pasistengti atstatyti pažeistą pusiausvyrą. Pakeitus senus langus naujais hermetiškais langais, kartu teks šiek tiek pakeisti savo senus įpročius. Paprasčiausias patarimas būtų patalpas nuolat vėdinti – taip perteklinė drėgmė galės laisvai išeiti. Vis dėlto šaltuoju metų laiku tai kiek problematiška – išleidžiama ne tik drėgmė, tačiau eikvojama šiluma, todėl ilgai laikyti praviro lango greičiausiai nenorėsite. Vis dėlto, yra paprastesnių šios problemos sprendimo būdų.

Vienas iš jų – išankstinis. Kai kurie langų gamintojai ir tiekėjai siūlo langus su specialiais vožtuvais – jie gerai atlieka mikroventiliaciją ir apsaugo langus nuo rasojimo. Lygiai tokią pačią funkciją atlieka galbūt kiek primirštos orlaidės – ir naujus plastikinius langus galima užsisakyti kartu su jomis.

Vis dėlto, jeigu jūsų langai neturi nė vieno iš minėtų komponentų, yra gana paprastas būdas mikroventiliacijai sudaryti – rankenos pasukimas, neatidarant lango, tačiau sukuriant mažą tarpelį per kurį patalpa ilgainiui galėtų vėdintis. Geriausia, jei rankena užfiksuojama tarpinėje padėtyje tarp vertikalios ir horizontalios – taip nerizikuojate, kad didesnis vėjo gūsis atidarys langą plačiau, nei norėtumėte.

Taip pat langai bus linkę rasoti senesnės statybos butuose, kur ventiliacija šiaip ar taip yra išsiderinusi – įvairūs ventiliaciniai kanalai ilgai laiką nebuvo valyti ir pats butas gali vėdintis netinkamai. Tokiu atveju patariama pagal galimybes mėginti pagerinti ventiliaciją patalpose. Natūralu, kad langai greičiau rasos tose vietose, kuriose ir drėgmės yra daugiau, tarkime, vonioje ar virtuvėje. Pastaruoju atveju gaminant galima naudoti gartraukį, vonioje įsirengti ištraukiamąją ventiliaciją, ar paprasčiausiai išsimaudžius kuriam laikui palikti atviras duris. Specialistai rekomenduoja virtuvės langus įrengti su dviejų kamerų stiklo paketais. Tada vidinis stiklas bus šiltesnis, ir kondensatas ant jo nesikaups.

Drėgmę ant stiklo gali eliminuoti radiatoriai ar kiti kaitinimo prietaisai, tačiau jeigu juos ir langą skiria palangė, taip apsunkindama šilto oro cirkuliaciją, ši priemonė gali nepadėti. Trumpesnė, radiatorių nedengianti ar dengianti ne daugiau nei pusę jų pločio palangė šiuo atveju galėtų būti gera išeitis.

Info