Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip apšiltinti plastikinius langus

Plastikiniai langai. Vos tiek jie pasirodė, visi džiaugiamės, kad dabar namuose bus šilčiau
Nuotraukos

Plastikiniai langai. Vos tik jie pasirodė, visi džiaugiamės, kad dabar namuose bus ir šilčiau, ir mikro klimatas bus geresnis. Deja, bet senus medinius langus pasikeitus naujais plastikiniais, namuose gali prasidėti problemos, kurių anksčiau nebuvo: gali kauptis kondensatas, rasoti langai ar net pradėti traukti skersvėjai. Kaip apšiltinti plastikinius langus, kad namuose tikrai būtų jauku?

 

Kas yra stiklo paketai? Tai – hermetiška kamera, kurioje yra oro. Jeigu langai pradėjo leisti šaltį, tai rodo, kad pažeistas kameros hermetiškumas, o stiklai atšoko nuo rėmo.

Tokiu atveju, jeigu langai garantiniai, galima kviesti meistrus, jeigu ne – problemą galima spręsti patiems. Stiklo paketą užsandarinti galima naudojant specialiai langams skirtą hermetiką. Kai šis sustings, patalpose vėl bus šilta.

Kartais būna, kad mikro klimatas sugenda dėl netinkamai sumontuoto stiklo paketo, todėl reikia patikrinti ar stiklas visur sandariai priglunda prie rėmo. Jeigu ne, problemą galima išspręsti naudojant tą patį hermetiką. Tiesa, šiuo atveju tinka ir poliuretaninis, ir silikoninis, ir kaučiukinis hermetikas. Silikoninis hermetikas kainuoja pigiausiai, tačiau jo negalėsite dažyti, tad renkantis jį iškart rinkitės reikiamo atspalvio. Poliuretaninis hermetikas kainuoja brangiau, tačiau jis patikimai užsandarina siūles, o vėliau jį galima dažyti. Brangiausias ir patikimiausias – kaučiukinis hermetikas. Jis naudojamas netgi valčių siūlų naudojimui.

Kodėl ant langų kaupiasi kondensatas?

Dažnai pasitaiko, kad sumontavus plastikinius langus ant jų pradeda kauptis anksčiau nematytas kondensatas. Reikalas tas, kad mediniai langai, gal ir ne taip gerai kaip plastikiniai sulaikydavo šaltį, tačiau per juos oras cirkuliavo. Plastikiniai langai yra visiškai hermetiški ir oro nepraleidžia. Kondensatą sudaro drėgmės perteklius ir oras, kurie kaupiasi ant šalčiausių patalpoje esančių paviršių. Kadangi šalčiausi patalpose, paprastai, būna langai, kondensatas kaupiasi būtent ant jų.

Kaip su juo kovoti? Visų pirma reguliariai reikia vėdinti patalpas. Antra – reikia sumažinti patalpų drėgnumą. Tai galima padaryti įsigijus drėgmės kaupiklius.

Yra ir tokia priemonė kaip ventiliacinis vožtuvas. Jį vertėtų užsisakyti iškart užsisakant langus, tačiau galima sumontuoti ir vėliau.

Pagrindinė tokio vožtuvo užduotis – sudaryti patalpose tinkamą, malonų klimatą. Jeigu patalpų oras tampa drėgnesnis negu reikia, vožtuvas automatiškai atsidaro. Kai oro drėgnumas normalizuojasi, užsidaro.

Šie keli, paprasti ir lengvai realizuojami patarimai, padės jums namuose išsaugoti šilumą, susikurti malonią, jaukią atmosferą ir visada turėti namus į kuriuos norisi grįžti.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt