Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Nekilnojamasis turtas ir paskola lietuviams jau tapo sinonimais

Ar lietuviams tikrai reikia skolintis, norint įsigyti nuosavą būstą?
Nuotraukos

Lietuviams vis svarbiau, kad nekilnojamas turtas būtų jų asmeninė nuosavybė. Lyginant 2016 metų pirmąjį pusmetį su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, galima pastebėti, kad daugiau nei 10 proc. augo butų, namų bei sklypų įsigijimo skaičius. Gilinantis į praėjusių metų statistiką, taip pat galima atrasti, kad panašiai augo ir būsto paskolų skaičius. Ar tai sutapimas, ar lietuviams tikrai reikia skolintis, norint įsigyti nuosavą būstą?

Kiek kainuoja nuosavas būstas?

Kaip ir daugumoje sektorių, taip ir nekilnojamo turto, kainos kol kas tik auga. Jas veikia ne tik infliacija, bet ir įvairūs kiti veiksniai, pavyzdžiui, miestas (didmiesčiuose nekilnojamas turtas pinigine išraiška vertinamas kur kas labiau negu kaimo vietovėse), rajonas, statybos tipas, būsto tipas, vykdoma apdaila. Stebint 2016 m. lapkričio duomenis, galima matyti, kad nekilnojamasis turtas brango, tiesa – ne visų tipų. Labiausiai brango:

  • naujos statybos butai su daline apdaila;
  • renovuoti butai.

Taigi, galima manyti, kad šiuo metu kaina auga tik tiems būstams, kurie yra nauji arba renovuojami. Kita vertus, prie to didele dalimi prisideda ir vietovė, kur norima pirkti arba statyti namus, butus. Žemės sklypo kaina yra dar vienas svarbus veiksnys nekilnojamo turto rinkoje.

Į ką atsižvelgti renkantis būstą?

Pasirinkti tinkamą gyvenamąją vietą – gana sudėtingas sprendimas. Dažnai jis užtrunka nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, kol randamas tobulas variantas. Spręsdami, kur turėtumėte gyventi, būtinai apsvarstykite šiuos veiksnius:

  • Vieta. Nekilnojamas turtas negali būti statomas bet kur – tam reikalingi leidimai. Vietos patogumas taip pat turi didelę įtaką: brangesni bus centre ir arčiau centro, o pigesni – kiek toliau, tačiau daugiau išleisite transportui.
  • Apdaila. Prieš pirkdami turėtumėte patikrinti, ar Jums patogiau pirkti jau suremontuotą ir parengtą gyventi būstą, ar geriau patiems atlikti remontą. Tvarkant būsto vidų savo jėgomis, dažnai prireikia papildomų pinigų.
  • Būsto tipas. Kaina taip pat labai priklauso nuo to, ar Jūs pirksite butą, namą, ar sklypą.
  • Infliacija. Kaip ir kitų prekių ar paslaugų, taip ir nekilnojamo turto rinką veikia nuolatinė infliacija. Dėl jos kinta kainos.
  • Palūkanų norma. Pastebėta, kad kuo palūkanų norma yra mažesnė, tuo dažniau asmenys pasirenka pirkti naujus namus. Tai galima aiškinti tuo, kad, norint įsigyti nekilnojamą turtą ar atlikti jo remontą, dažnai reikalingos ilgalaikės paskolos ar greitieji kreditai. Būtent todėl smogus finansinei krizei 2008 m., būsto kainos taip pat daug išaugo.

Ką daryti radus svajonių būstą?

Jau nusprendėte, kur norite kraustytis? Neskubėkite pasirašyti dokumentų! Pirmiausia, patikrinkite, ar Jūsų finansinė situacija leidžia ne tik įsigyti būstą, bet ir jį suremontuoti. Dažnas tokiu atveju pasirenka parduoti dabartinį būstą. Tačiau, ką daryti tiems, kurie gyvena nuomojame bute ar name?

Kadangi nekilnojamas turtas yra brangus, buvo sukurta įvairių finansinių priemonių, siekiant padėti visiems, svajojantiems apie savo namus. Visų pirma, išeitimi šiems asmenims, tapo būsto paskolos. Kai kurios nekilnojamo turto svetainės iš karto turi ir paskolų skaičiuoklę, leidžiančią pamatyti, kokią sumą turėsite grąžinti. Suradus sumą, bet pritrūkus tam tikros dalies gali padėti greitieji kreditai. Kadangi jų suma gana nedidelė, o grąžinti reikia per kelias savaites, skubiam remontui tokie pinigai – praverčia. Tai dažnai naudinga nusipirkus būstą su daline apdaila.

Lietuvoje pastebimas tiek nekilnojamo turto kainų, tiek paskolų būstui skaičiaus augimas. Ganėtinai aišku, kad abu dalykai yra susiję. Nuosavas būstas gali atrodyti kaip nepasiekiamas tikslas, tačiau teisingai pasinaudodami finansine pagalba, jis gali būti Jūsų.