Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Nuo pelėsio saugo tinkama pamatų "apranga"

Pa­sak eks­per­to, drėg­mė dau­giau­siai bė­dų pri­da­ro prie­mo­ly­je pa­sta­ty­tiems na­mams
Nuotraukos

Gy­ve­na­te pir­ma­me dau­gia­bu­čio aukš­te? Tuo­met ga­li bū­ti, kad pui­kiai ži­no­te, ką reiš­kia ru­de­nį iš rū­sio be­sisk­ver­bian­tis drėg­nas šal­tis ir na­muo­se be­si­kau­pian­tis pe­lė­sis. Anot spe­cia­lis­tų, šias prob­le­mas iš­spren­džia ko­ky­biš­kai at­lik­ta pa­ma­tų hid­roi­zo­lia­ci­ja ir šil­ti­ni­mas. 

Ap­šil­tin­ti tik rū­sio lu­bas nepakanka

Pa­sak bend­ro­vės „Saint-Go­bain sta­ty­bos ga­mi­niai“ pro­jek­tų va­do­vo Re­mi­gi­jaus Cie­siū­no, dar ne taip se­niai re­no­vuo­jant pa­sta­tus bu­vo ma­no­ma, kad be­si­kau­pian­čios drėg­mės prob­le­mai iš­spręs­ti pa­kaks tik sie­nų šil­ti­ni­mo. Ta­čiau rea­ly­bė ki­to­kia – ge­riau dar­bus iš kar­to at­lik­ti ko­ky­biš­kai ir iki ga­lo, nei pa­skui vis­ką per­da­ry­ti.

„Bu­vo ma­no­ma, kad ne­rei­kia ap­si­krau­ti pa­pil­do­mais dar­bais – kam at­ka­si­nė­ti ir šil­tin­ti pa­ma­tus, pa­skui tvar­ky­ti vi­są na­mo bu­vu­sią ap­lin­ką. Bu­vo ban­do­ma šil­tin­ti tik rū­sių lu­bas, vamz­dy­nus ir ši­lu­mi­nio maz­go sie­nas. Ta­čiau tai re­zul­ta­tų ne­da­vė, nes ap­šil­tin­ti ne­di­de­lių pri­va­čių rū­sių lu­bas yra ga­na su­dė­tin­ga. Ten­ka brau­tis į pri­va­čią nuo­sa­vy­bę, o kur dar rū­siuo­se iš­ve­džio­tos ko­mu­ni­ka­ci­jos, vamz­dy­nai. Vi­sa tai su­tvar­ky­ti nė­ra taip jau pa­pras­ta ir pi­gu“, – aiš­ki­no R. Cie­siū­nas.

Ta­čiau blo­giau­sia, kad net ir at­li­kus vi­sus šiuos dar­bus ga­lu­ti­nis re­zul­ta­tas vis tiek ga­na pra­stas – rū­siai ir to­liau stip­riai ša­lo, pra­dė­jo drėk­ti, įsi­me­tė pe­lė­sis, o pir­mo aukš­to bu­tai vis tiek li­ko vė­ses­ni, nes šal­tis per ne­ap­šil­tin­tą pa­ma­to sie­ną to­liau skver­bė­si į vir­šų. Vis dėl­to, pa­sak R. Cie­siū­no, na­mo pa­ma­tų hid­roi­zo­lia­ci­ja ir šil­ti­ni­mas tu­rė­tų bū­ti ak­tua­li ne tik pir­mo­jo aukš­to gy­ven­to­jams, nes nuo­lat šlam­pan­tys pa­sta­to pa­ma­tai ken­čia nuo ero­zi­jos, o tai ga­di­na vi­są pa­sta­tą.

Dar­bų pro­ce­sas nesudėtingas

Pa­sak eks­per­to, drėg­mė dau­giau­siai bė­dų pri­da­ro prie­mo­ly­je pa­sta­ty­tiems na­mams. Pa­sta­tai, sto­vin­tys ant ge­ro grun­to, pa­vyz­džiui, žvy­ro ar smė­lio, nuo to ken­čia kur kas ma­žiau.

„Jei grun­tas drėg­nas, o pa­ma­tų hid­roi­zo­lia­ci­ja bu­vo įreng­ta ne­tin­ka­mai, rū­siuo­se jau­čia­ma nuo­la­ti­nė drėg­mė, šal­tis, pe­lė­sio kva­pas. Tuo­met jau ten­ka pa­dir­bė­ti rim­čiau. Su­dė­tin­giau­sia, kad iš iš­orės ne­at­ka­sus pa­ma­tų la­bai su­nku nu­sta­ty­ti drėg­mės prie­žas­tis ir se­nos hid­roi­zo­lia­ci­jos būk­lę“, – aiš­ki­no R. Cie­siū­nas.

Vis dėl­to, pa­sak bend­ro­vės „Saint-Go­bain sta­ty­bos ga­mi­niai“ pro­jek­tų va­do­vo, pats pa­ma­tų hid­roi­zo­lia­ci­jos pro­ce­sas nė­ra su­dė­tin­gas ir na­mo gy­ven­to­jams ne­su­da­ro di­de­lių ne­pa­to­gu­mų. „Vi­si dar­bai, at­siž­vel­giant į jų apim­tį ir oro są­ly­gas, ga­li truk­ti 2–3 sa­vai­tes. Per tą lai­ką gy­ven­to­jams ga­li šiek tiek truk­dy­ti tik 3–5 me­trų apt­ver­tas ruo­žas ša­lia na­mo“, – sa­kė R. Cie­siū­nas.

Tau­py­mas ga­li kai­nuo­ti dar brangiau

Dau­gia­bu­čio na­mo pa­ma­tų hid­roi­zo­lia­ci­jos ir ap­šil­ti­ni­mo kai­na – apie 200 li­tų už kvad­ra­ti­nį me­trą, įskai­tant me­džia­gas ir meis­trų dar­bą bei ap­lin­kos at­sta­ty­mą. Anot R. Cie­siū­no, kar­tais šio­je vie­to­je sten­gia­ma­si pa­tau­py­ti, nau­do­ti pi­ges­nes me­džia­gas, ta­čiau ne­re­tai taip pri­da­ro­ma tik dar dau­giau bė­dos.

„Pras­tai at­lik­ti hid­roi­zo­lia­ci­niai ir pa­ma­ti­nės da­lies šil­ti­ni­mo dar­bai gre­sia drėg­me, rū­siuo­se be­si­kau­pian­čiu pe­lė­siu ir dar di­des­nė­mis iš­lai­do­mis, nes no­rint to­kį dar­bą pa­tai­sy­ti vėl rei­kia at­kas­ti pa­ma­tus ir vis­ką da­ry­ti iš nau­jo. Įvai­rūs ban­dy­mai pa­dė­tį tai­sy­ti iš vi­daus daž­niau­siai ne­bū­na sėk­min­gi“, – tvir­ti­no pa­šne­ko­vas.

Pa­sak jo, daž­nai pa­si­tai­ko, jog su­tau­py­ti ban­do­ma ren­kan­tis pa­ma­tų hid­roi­zo­lia­ci­jai vi­siš­kai ne­tin­ka­mas šil­ti­ni­mo me­džia­gas, pa­vyz­džiui, pi­gų po­lis­ti­re­ni­nį putp­las­tį ar plo­nas­luoks­nes skie­dik­li­nes mas­ti­kas. „Jei grun­tas ge­ras, ga­li­ma ap­siei­ti su pa­ly­gin­ti ne­bran­gio­mis bi­tu­mi­nė­mis hid­roi­zo­lia­ci­jo­mis, pa­vyz­džiui, „We­ber.tec 901“. Jei grun­tas pra­stes­nis, rei­kė­tų nau­do­ti ge­res­nes me­džia­gas – dvi­kom­po­nen­tę bi­tu­mi­nę hid­roi­zo­lia­ci­nę mas­ti­ką „We­ber.tec Su­perf­lex 10” ar­ba vien­kom­po­nen­tę “We­ber.tec 915”. Be­je, šios me­džia­gos, nors ir bi­tu­mi­nės, ta­čiau yra skie­džia­mos van­de­niu, to­dėl yra eko­lo­giš­kes­nės, ne­sklei­džia ne­ma­lo­naus bi­tu­mo kva­po“, – pa­ta­rė R. Cie­siū­nas.

Anot jo, ko­ky­biš­kai at­lik­ta pa­ma­tų hid­roi­zo­lia­ci­ja ir ap­šil­ti­ni­mas iš­lie­ka pa­ti­ki­mi apie 25 me­tus ir il­giau, o na­mo gy­ven­to­jams ne­be­rei­kia ken­tė­ti iš rū­sių be­sisk­ver­bian­čios drėg­mės ir ko­vo­ti su pe­lė­siu.


Info