Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Obliuotų tašų vasarnamis – pirkti ar statyti pačiam?

Kokį namelį rinktis sodui ar sodybai – medinį, plytinį ar karkasinį? Kiek tai kainuos? Pirkti ar statyti pačiam?
Nuotraukos

Kokį namelį rinktis sodui ar sodybai – medinį, plytinį ar karkasinį? Kiek tai kainuos? Pirkti ar statyti pačiam? Klausimai su kurias gal ir ne kasdien, tačiau dažnokai susiduria mūsų tautiečiai, nusprendę įsigyti arba pasistatyti vasarnamius ar namelius prie ežero.


Apie vieną iš galimų sprendimo variantų – obliuotų tašų namelius – mūsų skaitytojams pasakoja „UAB Madisonas“ specialistas Žilvinas.

Pasak Žilvino, neabejotinas medinių namelių, pirčių ar pavėsinių privalumas yra tame, kad juos galima... pasistatyti pačiam.

„Ypač kai kalbame apie obliuotų tašų vasarnamį.“ – patikslina pašnekovas – „Visgi reikia turėti omenyje, kad dėl namelio detalių ilgio ir svorio patogiau dirbti ne vienam, o dviese ar net tryse. Reikalas tas, kad vienas metras namelio sienojaus sveria apie 4 kg. Jeigu, pavyzdžiui, bus statomas nedidelis, iki 10m2, sodo namelis ar panašių išmatavimų pavėsinė, juos pastatyti gali ir vienas asmuo. Imantis rimtesnių statybų – didesnio 20 – 30 m2 vasarnamio turėtų dirbti 2 - 3 žmonių komanda. Darniai dirbant ir žinant, kas yra daroma, tokį namelį savo jėgomis galima pastatyti per 2 – 3 vasaros savaitgalius“.

„Planuojant dar didesnius projektus, tarkim vasarnamius nuo 60 m2, jau reiktų realiai įvertinti savo galimybes“ – pastebi Žilvinas. – „Kai tokį pastatą stato įgudusių žmonių komanda, vainiką galima kelti jau po dviejų dienų intensyvaus darbo. Kita vertus, statant pirmą kartą, be patirties, tai užtrunka ne mažiau 5 darbo dienų. Likusiems statybos darbams, tokiems kaip stogo dengimas, grindų klojimas ir apdaila reikia dar apie 10 darbo dienų. Paprastai, jeigu viskas juda, kaip suplanuota ir neiškyla jokių nenumatytų sunkumų, visi namelio statybos darbai užtrunka apie 15 – 16 darbo dienų, neskaičiuojant pamatų įrengimo laiko.“

„Statant surenkama obliuotų tašų vasarnamį užtenka paprasčiausių staliaus žinių“. – darbinę paslaptį „išduoda“ įmonės specialistas – „Reikia mokėti naudotis rankiniu pjūklu, plaktuku, elektriniu suktuku ir suprasti kaip skaityti brėžinius. Ir svarbiausia, kad abi rankos „nebūtų kairios“, nes praktika rodo, kad pasitaiko ir tokių „auksarankių“. Jeigu tokios problemos nėra, kaip jau minėjau užtenka turėti rankinį pjūklą, plieninį ir guminį plaktukus, elektrinį suktuką, metrą, gulsčiuką, kopėčias. Žmogui nusprendusiam dirbti pačiam, patartume pasitikėti savimi, kibti į darbą ir pajausti malonumą statant sau. Juolab, kad, kaip sako patarlė, kiekvienas vyras per gyvenimą turi atlikti tris darbus ir namas – vienas jų.“

„Daug kas tokio tipo namelius vadina „Lego“. – su žinomu vaikų konstruktoriumi obliuotų tašų namų statybą palygina pašnekovas. – „Gal skamba ir kiek keistokai, tačiau tai liudija konstrukcijos ir surinkimo paprastumą. Tik labai svarbu atidžiai sekti surinkimo brėžinius ir laikytis gamintojo pateikiamų taisyklių. Tokiu atveju galima garantuoti 100 proc., kad klaidų bus išvengta. Kita vertus, kaip ir „Lego“ atveju, klaida dar nereiškia tragedijos. „Sudedami“ ir „išrenkami“ rąstai leidžia ganėtinai lengvai, ypač, jei lyginsime su mūrinėmis sienomis, klaidas ištaisyti. Padarius klaidą, tarkim supainiojus arba sugadinus detales, supainiojus langų ar sienų išsidėstymą ir pan., visada galima grįžti atgal, nuimti ne taip sudėtas detales ir tai ištaisyti. Tokia galimybė yra, nes namelio sienų surinkimui nenaudojamos jokios tvirtinimo medžiagos ar elementai. Rąstai suleidžiami ir „prilaiko“ vieni kitus. Nuo senų laikų taikoma, puikiai daugeliui žinoma ir pasitvirtinusi technologija. Be to, nereikia jaudintis ir sulaužius ar sugadinus detales. Visada galima kreiptis į mūsų įmonę ir mes operatyviai pasirūpinsime naujomis.“

Taigi, jei jau nusprendėte, kad norite medinio namų ir tam tikrų staliaus žinių ar patirties dirbant su mediena turite, jums tereikia pasirūpinti pamatais ir, susipirkus reikiamas detales, pradėti statyti savo svajonių pilį. Kita vertus, jeigu savo jėgomis abejojate, kreipkitės į „UAB Madisonas“ specialistus ir jie mielai jums pagelbės.

Nuotraukos -  „UAB Madisonas“

Prim.lt