Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Patarimai, kaip užtikrinti saugų darbą statybos technika žiemą

Statybos – sudėtingas procesas, kur itin svarbu imtis tinkamų saugumo priemonių. Šaltuoju metų laiku nelaimingų įvykių tikimybė tik išauga.
Nuotraukos

2019.12.12.

Statybos – sudėtingas procesas, kur itin svarbu imtis tinkamų saugumo priemonių. Šaltuoju metų laiku nelaimingų įvykių tikimybė tik išauga. Tikrieji žiemos pavojai dažniausiai sunkiai pastebimi: nuo apledėjusios aikštelės iki pusnimis padengtų pastato sijų. Elgiantis neatsargiai, jie gali tapti skaudžių nelaimių, kurių metu apgadinama statybos technika ar netgi sutrikdoma žmogaus sveikata, priežastimi. Taigi, kuo pasirūpinti, kad šaltojo sezono grėsmės neužkluptų netikėtai?

Visų pirma – pasirūpinkite savimi ir aplinkiniais

Kad ir kokia brangi įranga bebūtų, ji niekada nebus vertingesnė už žmogaus gyvybę ir sveikatą. Todėl, ruošiantis statyboms žiemos metu, pirmiausia reikėtų pasirūpinti savo pačių ir aplinkinių saugumu. Žema oro temperatūra gali sukelti rimtus organizmo sutrikimus, pavyzdžiui, hipotermiją. Siekiant to išvengti, rekomenduojama pasirinkti tinkamus drabužius ir rengtis keliais sluoksniais. Papildomas oro sluoksnis padeda nesušalti, o prireikus lengva nusirengti, todėl neperkaistama. Dirbant statybos technika praverčia ir šiltos kojinės bei pirštinės. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad pastarosios netrukdytų naudotis įrenginiais.

Statybų aikštelėje, kaip akcentuoja technikos pardavėjai ir remonto meistrai „Šalvis“, netrūksta metalinių paviršių, kurie, esant neigiamai oro temperatūrai, pasidaro itin šalti. Nesvarbu, tai būtų betonavimo technika ar pastoliai, prieš juos liečiant vertėtų apsimauti pirštines. Priešingu atveju galima neišvengti skaudžių žaibiškų nušalimų.

Kaip jau buvo užsiminta prieš tai, žiemą tykantys pavojai yra sunkiai pastebimi. Puikus to pavyzdys – juodasis ledas. Dėl staigių temperatūros pokyčių jis formuojasi itin greitai, todėl tokį reiškinį sunku pastebėti. Sąlygas pablogina ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, sniegas. Ant tokio ledo galima skaudžiai paslysti ir susižeisti. Todėl svarbu avėti tinkamus batus.

Atsakingai paruoškite darbo aplinką

Dirbant su statybos technika, tiesiog privaloma tinkamai paruošti aplinką. Vertėtų palikti pakankamai vietos pravažiavimui, naudojamas medžiagas krauti tvarkingai, vienoje vietoje. Po visą aikštelę išmėtyti daiktai – tai kliūtys, galinčios sukelti nemažai problemų. Jas pastebėti gali būti sudėtinga arba tiesiog neįmanoma (pvz., paslydus ant ledo), todėl neišvengiama įvairių technikos apgadinimų, o kartais – ir traumų.

Siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų tikimybę, patariama neskubėti: tiek naudojant statybos įrangą, tiek paprasčiausiai vaikštant. Ypač saugiai reikėtų elgtis lipant ant įvairių rampų. Rekomenduojama vengti dirbti prieblandoje. Žiemą, kai didžioji dalis dienų yra pakankamai tamsios ir greitai temsta, vertėtų pasirūpinti geru apšvietimu. Jis leidžia lengviau pastebėti tykančius pavojus, pavyzdžiui, apledėjusį paviršių.

Pasirūpinkite gera technikos būkle

Tam, kad statybos technika veiktų sklandžiai net ir nukritus temperatūrai, patartina reguliariai ją tikrinti. Priklausomai nuo naudojamo įrenginio, jo priežiūra gali skirtis. Pavyzdžiui, betonavimo ir tinkavimo mašinos turėtų būti atsakingai išvalomos. Kitu atveju susidaręs ledas gali užkirti kelią saugiam jų eksploatavimui, todėl bus sutrikdomas visas statybų procesas.

Naudojantis tokia technika kaip betonvežiai, verta apgalvoti dar daugiau aspektų. Dar prieš pradedant darbą rekomenduojama patikrinti kuro, oro ir hidraulinius filtrus. Juose kaupiasi daug nešvarumų, kurie gali lemti galios sumažėjimą. Šaltuoju sezonu akumuliatoriai išsikrauna daug greičiau, todėl kartais technikos tiesiog nepavyksta užvesti. Tuomet juos reikia įkrauti. Prieš tai darant akumuliatorių būtina atšildyti (temperatūra turėtų pasiekti mažiausiai 4 oC).

Naudojantis statybos technika žiemos metu, patariama reguliariai tikrinti hidraulinius skysčius. Nukritus temperatūrai, jie sutirštėja. Dėl šios priežasties padidėja slėgis žarnose ir tarpinėse, o tai gali sukelti rimtesnius gedimus. Atliekant patikrą svarbu nepamiršti patikrinti ir tokius aspektus kaip padangos, žibintai ir valytuvai. Visa tai turi didelę reikšmę darbų saugumui. Jų nepatikrinus, kelionės į specializuotą sunkiosios technikos servisą – neišvengiamos.

Tegul žiema statybų aikštelėje neužklumpa netikėtai. Tinkamai jai pasiruošus, galima sėkmingai tęsti pradėtus darbus, išvengti technikos apgadinimų ir skaudžių traumų.