Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Roletai. Lengvas ir greitas pasirinkimas.

Roletai – praktiškas ir populiarus pasirinkimas langams.
Nuotraukos

Roletai būna įvairių spalvų, su raštais, dvigubi arba viengubi, dažniausiai naudojama medžiaga yra poliesteris, todėl jie yra ilgaamžiai ir greitai nenusidėvi.

Roletai yra idealus sprendimas pagalbinėms patalpoms, sandėliukams, tačiau jie dažnai puošia ir mūsų svetainės ar miegamojo kambarius, galbūt tik reikėtų vengti roletų vonioje ar prie viryklės, kur garai nusėda ant roletų. Taip pat,  jei jūsų roletai yra patalpoje, kurią stipriai veikia saulės šviesa, laikui bėgant tokie roletai gali vietomis išblukti.Dabar galima surasti daugybę audinių roletams – nuo paprastų vienspalvių, iki puošnesnių su raštais, ar dvigubų kaip „diena-naktis“. Taip pat, kaip užuolaidas, taip ir roletus galima rinktis pagal šviesos pralaidumo lygį, jie gali būti visai užtamsinantys „Blackout“ roletai, arba vidutiniškai ir gerai praleidžiantys šviesą.

Roletai yra jūsų erdvės interjero dalis, todėl audinį ir jo raštą reikėtų rinktis atsakingai, atsižvelgiant į interjero stilių.  Jei jūsų namus puošia baldai su  labai marga  tekstile, ar tapetais, kilimu, tada geriau rinktis vienspalvius roletus, tačiau galbūt jums pavyks nepriekaištingai suderinti roletų raštą su kito interjero akcento raštu, tai įmanomas variantas, tačiau jums reikės įdėti daugiau pastangų paieškoms. Jei jūsų namai vienspalviai, tokiu atveju margi, rašuoti roletai gali pagyvinti ervdę.

Prieš pasirinkdami roletus pirmiausiai nuspręskite kur juos kabinsite. Roletus galima kabinti ant sienos virš lango, lango nišoje, jei langas neatsidaro, jei pageidaujate darinėti langą neatitraukus pačio roleto, tokiu atveju rinkitės roletus, kurie tvirtinami rėmo (tokie roletai vadinami „mini“ roletais). Tada išmatuokite langus, tai lengvai galite padaryti ir patys.

Kaip matuoti roletus?

Jei tvirtinate roletą ant sienos - prie bendro roletų ilgio reikia pridėkite mechanizmo užlaidas, rekomenduojame ~ 2cm iš kiekvienos audinio pusės ir ~4 cm viršuje.

Jei tvirtinate roletus lango nišoje -išmatuokite lango nišos ilgį ir plotį ir gautų skaičių atimkite po 1 cm, kad užtikrintumėte romanetės laisvą judėjimą ir valdymą nišoje.

Jei tvirtinate  roletus ant lango rėmo - išmatuokite lango kartu su rėmu ilgį, toks bus ir jūsų roleto ilgis, išmatuokite lango stiklo plotį (be rėmo) ir pridėkite iš kraštų po 2 cm užlaidas ant lango rėmo.

Roletai valdomi dažniausiai grandinėle, traukiant ją už vienos ar kitos pusės.  Jei renkantės brangesnius roleto audinius, galite rinktis ir automatiškai valdomus roletus. Roletai gali būti klasikiniai arba kasetiniai, jie skiriasi tuo, kad kasetinis mechanizmas įtraukia romanetę į vidų ir ji pasislepia jo viduje, o klasikinis mechanizmas susuka roletą ir jis matosi išorėje.

Ir paskutinis dalykas yra roletų priežiūra. Tai labai praktiškas sprendimas, kadangi dažniausiai galima viską nuvalyti tiesiog skudurėliu. Tačiau prisiminkite, kad roletų negalima plauti, nes taip galima pažeisti jų audinį, todėl jei pasirinksite labai šviesų ir gležną audinį laikui bėgant jis įgali įgauti tamsesnį atspalvį. Roletus valykite su švelniu skudurėliu, be jokios stiprios chemijos, stipriai netrindami.

Roletai internetu www.dekoria.lt