Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip nesuklysti remontuojant tualeto patalpą

Kiekvienas, įsikėlęs į naujus namus, visų pirma skuba susitvarkyti taip vadinamas san. patalpas
Nuotraukos

Kiekvienas, įsikėlęs į naujus namus, visų pirma skuba susitvarkyti taip vadinamas san. patalpas – vonią ir tualetą, nes jos dažniausiai ir daugiausiai naudojamos. Būtent todėl šios patalpos ganėtinai greiti nusidėvi ir jas, karts nuo karto, tenka atnaujinti.

Tualeto, kaip ir kitų panašių patalpų, remontas pradedamas nuo senų detalių – plytelių, unitazo, kriauklės (jeigu yra) ir t.t., - išmontavimo. Beje, nebūtina draskyti visų plytelių, jeigu jos dar gerai atrodo. Atnaujinkite siūles, pakeiskite vieną ar kitą suskilusią plytelę ir viskas. Nebent norite radikaliai atnaujinti visą patalpą.

Antras žingsnis – vamzdžių keitimas. Šiandien vamzdžių pasirinkimas ganėtinai didelis, tačiau specialistai rekomenduoja rinktis metaloplastiką, kadangi gaminiai iš šios medžiagos yra patikimi, ilgaamžiai, jų nereikia virinti montuojant, jie nerūdija ir nėra brangūs.

Trečias žingsnis – lubų tvarkymas ir sienų klijavimas. Tam preliminariai reikia išsimatuoti patalpą ir tiksliai žinoti, kokios spalvos ir tekstūros plytelių norite. Taip pat pagalvokite ar norite vizualiai „padidinti“ patalpą. Kvadratinės plytelės patalpos vizualiai nepakeis, vertikaliai ilgesnės „pakels“ lubas, panaudojus platesnes plyteles patalpa atrodys erdvesnė.

Ketvirtas žingsnis – plytelių įsigijimas. Atminkite, kad visada plyteles reikia pirkti su nedidele atsargą, nes vykstant remontams visko atsitinka ir paskui gali būti sunku rasti reikiamą vieną plytelę. Kartu su plytelėmis nepamirškite įsigyti ir drėgnoms patalpoms tinkančių klijų bei glaisto siūlėms ir, jei reikia, instrumentų.

Kalbant apie plyteles, dažniausiai pasitaikančios yra šios:

Mozaikinės plytelės – tinka sienoms, lengvai montuojamos, nereikalauja tikslaus piešinio priderinimo.

Metlacho plytelės – tinka tik sienoms, tačiau yra atsparios išorės poveikiams.

Koto forte plytelės – paprastai naudojamos grindims.

Keraminis granitas – idealiai tinka drėgnų patalpų grindims.

Porėtos plytelės – tinka tik sienoms ir sausoms patalpoms, tad tualete verčiau nenaudoti.

Klinkerio plytelės – labai tvirtos plytelės, naudojamos net baseinų apdailai.

Toskanos plytelės – naudojamos tik grindims.

Išdailinus sienas ir lubas, galima montuoti unitazą ir kriauklę. Tada prie tvirtai stovinčių (ar kabančių) santechnikos gaminių pajungiamas vandens padavimas ir nuotekų vamzdis.

Jeigu šeimoje yra mažų vaikų ar vyresnio amžiaus žmonių, galima pagalvoti ir apie papildomą vonios apšvietimą.

Veidrodis, dažniausiai, montuojamas virš kriauklės, ant šoninės sienos. Galima pagalvoti apie papildomą spintelę tualete, kurioje bus saugoma buitinė chemija, tačiau jeigu turite namuose laisvų erdvių, verčiau minėtus produktus saugokite kur nors kitur, rečiau lankomose patalpose.

Kiekvienas remontas reikalauja nemažų išlaidų, tad kartais būstų savininkai nusprendžia pataupyti. Galima įsigyti pigesnes plyteles ar šviestuvus, tačiau nereiktų taupyti perkant vamzdžius ir unitazą. Jeigu vamzdžiai netikėtai prakiurs ar vandenį pradės leisti unitazas, naujas remontas kainuos gerokai brangiau.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt