Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ką daryti, jeigu maišytuvas varva?

Situacija, kai virtuvėje iš maišytuvo, liaudiškai vadinamo „kranu“
Nuotraukos

Situacija, kai virtuvėje iš maišytuvo, liaudiškai vadinamo „kranu“ pradeda varvėti vanduo, pažįstama daugeliui. Ypatingai smarkiai linkę kapsėti seno tipo maišytuvai, su guminėmis tarpinėmis, kur tarpinė tvirtinama prie sklendės apatinės dalies.

Dažnai bandant išspręsti problemą maišytuvo rankenėlės sukamos vis stipriau, tačiau tai situaciją tik pablogina, nes nuolat suspausta guminė tarpinė praranda savo elastingumą ir pradeda leisti vandenį. Kartais padeda tarpinės pakeitimas, tačiau jeigu maišytuvas ir toliau bus perveržiamas, tarpinę teks keisti ganėtinai dažnai.

Ką daryti, norint šito išvengti? Variantai yra du. Visą laiką keisti tarpines arba tiesiog įsukti kito tipo sklendę. Apie tai kiek vėliau, o dabar panagrinėkime, kas gali nutikti, kai maišytuvai pradeda varvėti. Jeigu maišytuvas senas, tikėtina, kad jis bus paveiktas korozijos ir hidraulinis smūgis (tokie būna, kai tikrinamos sistemos arba kas nors atlieka remontą ir užsuka vandenį), senas maišytuvas gali tiesiog nebeatlaikyti ir praplyšti. Geriausiu atveju jūs užliesite savo butą, blogiausiu – ir kaimynų.

Taigi, išvada viena – negalima taupyti maišytuvų, žarnelių, vamzdelių ir sujungimų sąskaita.

Atminkite, kad šykštus moka dukart ir jeigu jūsų maišytuvui jau 10 metų, pirkite naują. Ypač, jeigu maišytuvas akivaizdžiai leidžia skysčius. Nepirkite pačių pigiausių, kur sienelių storis tik 1,5 mm. Montuojant tokius maišytuvus kyla realus pavojus kiek stipriau paspaudus juos sugadinti. Be to, ploną metalą greičiau įveiks ir korozija.

Lanksčias jungtis visada pirkite pačias kokybiškiausias, nes tai – pati silpniausia „grandis“ vandens tiekimo grandinėje. Atminkite, kad vanduo vamzdžiais teka veikiamas 6-7 atmosferų spaudimo.

Kokius maišytuvus verta rinktis? Bene patikimiausi yra taip vadinami pusės apsisukimo maišytuvai su keraminėmis dalimis. Reikalas tas, kad jų neįmanoma persukti, o būtent rankenėlių persukimas yra dažniausiai varvėjimo priežastimi.

Tiesa, čia irgi yra savų niuansų. Reikalas tas, kad daugumas tokių maišytuvų be papildomo filtro ilgai netarnaus ir netgi pridarys daugiau problemų. Jeigu nebus papildomo filtro, nusiteikite, kad tokius maišytuvus teks karts nuo karto ardyti ir valyti juose susikaupusį purvą. Norint šito išvengti, reiktų vandens tiekimo linijoje sumontuoti papildomą filtrą. Tada ilgam galėsite pamiršti visas su varvėjimu susijusias problemas.

Išimtį sudaro brangesni pusės apsisukimo maišytuvai, nes juos sklendės yra didesnio skersmens ir ertmė, per kurią teka vanduo, irgi yra didesnė. Taip sudaromos sąlygos kietosioms šiukšlėms (dažniausiai tai – rūdys), nutekėti neužkemšant paties maišytuvo. Tokie maišytuvai ir be filtro tarnauja ne vienerius metus.

Pastaruoju metu maišytuvai komplektuojami guminėmis tarpinėmis su tinkleliu, kuris kartu atlieka filtro funkciją, tačiau tai taip pat nėra panacėja. Jeigu toks filtras užsikimš, maišytuvą vis tiek teks ardyti.

Dar vienas variantas kalbant apie senus maišytuvus – seno tipo sklendę pakeisti nauja, pusės apsisukimo. Tačiau tai galima daryti tik tuomet, jei maišytuvas – idealios būklės: sriegiai sveiki, nematyti korozijos židinių. Tiesiog pasiimkite seną sklendę kaip pavyzdį ir parduotuvėje jums pagal ją parinks naują. Beje, ir nepamirškite filtro.

Kaip pakeisti sklendę? Sistema paprasta – užsukite vandens padavimą, išsukite seną sklendę ir įsukite naują. Jeigu sriegiai sveiki, nauja, to paties skersmens sklendė, lengvai „atsistos į vietą“. Darykite viską kruopščiai, stenkitės neperveržti. Sumontavę sklendes atsukite vandenį. Jeigu jis sunksis, dar kiek paveržkite sklendę. Tai turėtų padėti. Kita vertus, jeigu nauja sklendė vis tiek leis vandenį, tikėtina, kad pažeistos maišytuvo sienelės arba sriegiai. Tokiu atveju maišytuvą teks keisti.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt