Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Savarankiškai tvarkome elektros rozetes

Rozetės remontui (arba keitimui) reiks paprasčiausių instrumentų
Nuotraukos

Dažnas mūsų esame susidūrę su situacija, kai pabandžius įjungti elektros prietaisą į rozetę, pastaroji pradeda kibirkščiuoti ar ne parūksta dūmai. Trumpas jungimas – rimta, galinti sukelti gaisrą, problema, tad laukti tokiu atveju negalima. Jeigu abejojate savo jėgomis, pagalbos galite kreiptis į elektrikus, tačiau rozetės remontas – nelabai sudėtingas procesas, todėl jį galima atlikti ir pačiam.

 

Rozetės remontui (arba keitimui) reiks paprasčiausių instrumentų – plokščio ir kryžminio atsuktuvo, izoliacijos, replių ir įtampos indikatoriaus.

Prieš pradedant bet kokius elektros darbus reikia išjungti elektros tiekimą, jeigu yra galimybė, išsukti saugiklius. Darykite tai ypač atsargiai, vengdami kontakto su tomis elektros skydinės dalimis, kuriomis gali tekėti įtampa.

Jeigu laiptinė ar namas naudojasi viena elektros skydine, prieš pradėdami darbus, perspėkite kitus namo gyventojus, kad išjungiate elektrą arba pakabinkite atitinkamą lentelę. Taip bus saugiau.

Kiek vėliau, atlikus „parengiamuosius darbus“, prieš imantis pačios rozetės, indikatoriumi patikrinkite ar į ją tikrai neatiteka srovė.

Jeigu rozetė „neveikianti“, galima pradėti remonto darbus. Iš pradžių, išsukus rozetės viduryje esantį varžtuką, nuimkite dangtelį. Kitas žingsnis – patikrinkite kontaktus. Nesvarbu, laidai variniai ar aliumininiai, jie turi būti švarūs, izoliacija – nenudegus. Jeigu variniai laidai bus žalios spalvos, tai reiškia, kad ant jų pateko drėgmė ir jie korodavo. Būtinai laidus nuvalykite. Juodi arba pilki laidai aiškiai rodo trumpą jungimą.

Apžiūrėkite ir pačios rozetės kontaktus. Jie visada būna variniai, tad jiems galioja tos pačios taisyklės, kaip ir laidams. Jeigu kontaktai pajuodę, nuvalykite juos. Jeigu metalas tapo labai plonas arba atsirado skylučių, tai ženklas, kad rozetę laikas keisti.

Elektros prietaisų šakutė rozetėje turi laikytis tvirtai. Jeigu ji per daug laisvai įeina ir išeina, paveržkite kontaktus. Vėliau patikrinkite ar tinkamai rozetėje prisitvirtina laidai. Jie negali judėti ar iškristi. Jeigu akivaizdžiai palikta per daug atviro laido, gerokai daugiau negu reikia pritvirtinti rozetėje, būtinai apvyniokite laidą izoliacija.

Jeigu įstatyta į vietą rozetė juda ir nėra stabili, būtina paveržti šonuose esančius tvirtino varžtus. Juos reikia veržti tiek, kad rozetė lizde stovėtų „kaip įmūryta“. Tada užsukite rozetės dangtelį ir – viskas, rozetė sutvarkyta. Galima ja naudotis toliau.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt