Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Pigesniam šildymui – atskiras kuro sandėlis

Kaunietis Almantas Gudonis, vasarą modernizavęs savo privataus namo šildymo sistemą, skaičiuoja, kad šį šildymo sezoną sutaupys bent trečdalį išlaidų.
Nuotraukos
Kau­nie­tis Al­man­tas Gu­do­nis, va­sa­rą mo­der­ni­za­vęs sa­vo pri­va­taus na­mo šil­dy­mo sis­te­mą, skai­čiuo­ja, kad šį šil­dy­mo se­zo­ną su­tau­pys bent treč­da­lį iš­lai­dų. Kie­to­jo ku­ro ka­ti­lą į gra­nu­lių iš­kei­tęs na­mo šei­mi­nin­kas taip pat pa­si­ry­žo prie na­mo rū­sy­je esan­čios ka­ti­li­nės įsi­reng­ti gra­nu­lių san­dė­lia­vi­mo pa­tal­pą, iš ku­rios gra­nu­lės lanks­čiu ku­ro sraig­tu tie­kia­mos į ka­ti­lą.

Pa­sak A.Gu­do­nio, tai ne tik pa­to­giau, mat au­to­ma­ti­zuo­ta įran­ga ga­li veik­ti be žmo­gaus prie­žiū­ros ar ap­si­lan­ky­mo ka­ti­li­nė­je net tris mė­ne­sius, bet ir lei­džia smar­kiai su­tau­py­ti. Me­džio gra­nu­les ga­li­ma įsi­gy­ti va­sa­rą ir lai­ky­ti san­dė­lia­vi­mo pa­tal­po­je tol, kol pri­reiks šil­dy­tis. Ne pa­slap­tis, kad pa­va­sa­rį gra­nu­lių ga­li­ma įsi­gy­ti 50 proc. ar net per­pus pi­giau nei vė­ly­vą ru­de­nį. Skai­čiuo­jant, kad 130 kv. m na­mui šil­dy­ti per se­zo­ną pri­reiks apie 5 to­nų gra­nu­lių, su­tau­py­ti per žie­mą ga­li­ma nuo 200 iki 500 eu­rų. Ta­čiau kaip įsi­reng­ti to­kio ti­po san­dė­lia­vi­mo pa­tal­pas?

Ku­ro san­dė­lio nauda

Tu­rint tin­ka­mai įreng­tą ku­ro san­dė­lį, ge­ro­kai pi­giau kai­nuo­ja ku­ras, re­čiau ten­ka lan­ky­tis ka­ti­li­nė­je, jo­je nė­ra dul­kių, nie­ko ne­rei­kia ne­šio­ti, pils­ty­ti. Ga­lų ga­le, per­kant ne­fa­suo­tas gra­nu­les, ne­rei­kia mo­kė­ti už pa­kuo­tę.

„Ku­rą pri­si­me­na­me, kai at­ei­na žie­ma. Jau ke­le­ri me­tai iš ei­lės vi­sų me­die­nos rū­šių ku­ro kai­nos pa­va­sa­rį krin­ta be­veik per­pus. Ta­čiau, no­rint nu­pirk­ti di­des­nį jo kie­kį, rei­kia tu­rė­ti vie­tą jam san­dė­liuo­ti. Ir ne bet ko­kią, o to­kią, kur ku­ras – ar tai bū­tų mal­kos, ar gra­nu­lės – ne­pra­ras­tų sa­vo ko­ky­bi­nių sa­vy­bių, – t. y. sau­są, vė­di­na­mą. Pa­va­ži­nė­ję po Eu­ro­pą ir pa­si­do­mė­ję, ra­do­me tin­ka­mų spren­di­mų, ku­rie pas mus kaž­ko­dėl pri­tai­ko­mi tik di­džio­sioms ka­ti­li­nėms, o pri­va­čiuo­se na­muo­se vi­sai ne­po­pu­lia­rūs. San­dė­lia­vi­mo prie­mo­nių ir įran­gos įvai­ro­vė Eu­ro­po­je to­kia, kad jas ga­li­ma pri­tai­ky­ti be­veik bet ku­riam na­mui. Su­pran­ta­ma, san­dė­lį ge­riau nu­ma­ty­ti prieš sta­tant na­mą, pro­jek­te par­ink­ti vie­tą, pa­gal­vo­ti apie triukš­mo ly­gį, pa­to­gų pri­va­žia­vi­mą ir su­pro­jek­tuo­ti rei­kia­mo dy­džio pa­tal­pą. Jei yra ga­li­my­bė, ga­li­ma nu­ma­ty­ti ku­ro san­dė­lį rū­sy­je. Pa­grin­di­nis da­ly­kas – nu­ma­ty­ti ku­ro tie­ki­mą iki ka­ti­li­nės. Ta­čiau vi­sai ne­blo­gą san­dė­liu­ką ir ku­ro tie­ki­mo sis­te­mą ga­li­ma įreng­ti ir jau pa­sta­ty­ta­me na­me“, – sa­kė šil­dy­mo sis­te­mų ran­gos įmo­nės „Gi­lės in­ži­ne­ri­ja“ in­ži­nie­rius Da­rius Šauk­lys.

Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka

Pa­sak jo, įsi­ren­gę au­to­ma­ti­nius gra­nu­li­nius ka­ti­lus, žmo­nės daž­niau­siai ve­žio­ja ku­rą mai­še­liais ir ne­pa­jun­ta kū­re­ni­mo pa­to­gu­mo. „Ki­ta ver­tus, daž­nai per­kant gra­nu­les, ti­ki­my­bė, kad jo­se pa­si­tai­kys smė­lio ar žie­vių su smė­lio prie­mai­šo­mis, daug di­des­nė. Tu­rint san­dė­lį, ga­li­ma nu­si­pirk­ti ne­di­de­lį kie­kį, iš­ban­dy­ti, ir jei gra­nu­lės tin­ka­mos, pirk­ti dau­giau“, – apie san­dė­lio įren­gi­mą ir nau­dą kal­bė­jo D. Šauk­lys.

Ko­ky­biš­kų gra­nu­lių lo­te­ri­ja

Eu­ro­pie­čiai, ypač vo­kie­čiai, sta­ty­da­mi na­mą apie ku­rą pa­gal­vo­ja iš anks­to. Jie pro­jek­tuo­ja ne šiaip sau pa­tal­pą, o san­dė­lį, ku­ria­me yra ga­li­my­bė su­mon­tuo­ti įran­gą, prie ku­rio pa­to­gu pri­va­žiuo­ti, iš­krau­ti ku­rą ir tiek­ti jį į ka­ti­li­nę. Ku­ro san­dė­lį ga­li­ma su­pro­jek­tuo­ti gre­ta ka­ti­li­nės, vir­šuj ar­ba že­miau jos. Spren­di­mų, kaip nu­ties­ti gra­nu­lėms ke­lią iki ka­ti­lo, yra įvai­rių. O gra­nu­lės į ka­ti­lą ga­li bū­ti tie­kia­mos tiek lanks­čiu ku­ro sraig­tu (per­trauk­tu ar­ba ne), tiek ir sraig­ti­niu kon­ve­je­riu.

Ma­ty­da­mi, kad žmo­nės iki ga­lo ne­iš­nau­do­ja gra­nu­li­nių ka­ti­lų pra­na­šu­mų, bend­ro­vės in­ži­ne­riai ėmė ieš­ko­ti spren­di­mų.

„Pir­miau­sia ra­do­me įran­gą, ku­ri vei­kia tie­kiant ne­vie­no­dos ko­ky­bės ku­rą ir su tuo su­si­do­ro­ja vi­siš­kai be prob­le­mų – pa­gal ku­ro ko­ky­bę su­si­re­gu­liuo­ja de­gi­mą, iš­me­ta prie­mai­šas, su­pre­suo­ja pe­le­nus ir net dūm­trau­kį pra­va­lo. Jau da­bar tu­ri­me įran­gos, ku­ri yra vi­siš­kai au­to­ma­ti­zuo­ta ir ga­li veik­ti be žmo­gaus prie­žiū­ros ar ap­si­lan­ky­mo ka­ti­li­nė­je iki 90 die­nų – jei tik ne­nu­trūks­ta elek­tros sro­vė. O jei­gu prie jos dar bū­tų ku­ro san­dė­liu­kas – šil­dy­mo sis­te­mą ga­li­ma bū­tų pri­ly­gin­ti cen­tra­li­zuo­tam šil­dy­mui iš mies­to tink­lų: kom­for­tas ir mi­ni­ma­li prie­žiū­ra“, – tei­gė šil­dy­mo spren­di­mų įmo­nės spe­cia­lis­tas.

Su ge­ros ko­ky­bės gra­nu­lė­mis leng­viau ar su­nkiau su­si­do­ro­ja be­veik vi­si šiuo me­tu rin­ko­je esan­tys au­to­ma­ti­niai ka­ti­lai. De­ja, gra­nu­lių ko­ky­bė ne vi­sa­da bū­na ge­ra, nors ga­min­to­jai ir par­da­vė­jai tei­gia par­duo­dan­tys tik aukš­čiau­sios rū­šies ku­rą. Kol nė­ra ofi­cia­lių stan­dar­tų, gra­nu­lių ko­ky­bė – tik ga­min­to­jų są­ži­nės rei­ka­las.

Bė­da ta, kad ku­ro ko­ky­bė pli­ka aki­mi ne­ma­to­ma, prie­mai­šų, smė­lio kie­kis – ne­nus­pė­ja­mas. Gra­nu­lių spal­va daž­niau klai­di­na, nei pa­de­da – nors dau­ge­lis ja pa­si­ti­ki. Už­ra­šai ant pa­kuo­tės ma­žai ką reiš­kia, nes fa­suo­ja­ma daž­nai ne ga­myk­lo­se, pro­duk­ci­ja gau­na­ma iš skir­tin­gų tie­kė­jų ir ra­šo­ma ką tik no­ri, nes nė­ra bend­ros sis­te­mos, apib­rė­žian­čios šio ku­ro nor­mas. Ka­dan­gi ši prob­le­ma eg­zis­tuo­ja ne tik mū­sų ša­ly­je – spren­di­mų ieš­ko de­gi­ni­mo įran­gos ga­min­to­jai. Jau pri­ga­min­ta ga­nė­ti­nai daug įran­gos, ku­ri skir­ta įvai­rioms gra­nu­lėms de­gin­ti.

Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka

Es­mi­nis jos skir­tu­mas nuo že­mes­nės kla­sės įran­gos – au­to­ma­ti­nis de­gi­mo pro­duk­tų at­lie­kų bei su­si­da­riu­sių šla­kų ar ki­tų prie­mai­šų ša­li­ni­mas iš de­gi­mo ka­me­ros. Anks­čiau įran­gos ga­min­to­jai siū­lė ša­lin­ti pe­le­nus pa­nau­do­jant oro srau­tą, bet de­gi­nant že­mes­nės kla­sės gra­nu­les tai ne­la­bai veiks­min­ga. Ki­tas bū­das – de­gi­mo pro­duk­tų at­lie­kų ša­li­ni­mas iš ka­ti­lo iki pe­le­nų dė­žės bei dūm­trau­kio an­gų va­ly­mas. Toks spren­di­mas rei­ka­lau­ja ma­žiau ka­ti­lo prie­žiū­ros ir di­di­na gy­ve­ni­mo nuo­sa­va­me na­me kom­for­tą.

Apie gra­nu­lių katilus

Es­mi­niai gra­nu­lių ka­ti­lų skir­tu­mai nuo ki­to kie­to­jo ku­ro ka­ti­lų yra gra­nu­lių sraig­tas, ku­ris ga­be­na gra­nu­les į de­gik­lį, ir au­to­ma­ti­nis de­gi­mas, t. y. už­si­de­gi­mas, ge­si­ni­mas, ku­ro tie­ki­mas vyks­ta pa­gal ši­lu­mos ir karš­to van­dens po­rei­kį. De­gik­lio au­to­ma­ti­ka kon­tro­liuo­ja de­gi­mą pa­gal tai, ko­kia tem­pe­ra­tū­ra nu­sta­ty­ta. De­gik­lio tem­pe­ra­tū­ros da­vik­lis au­to­ma­tiš­kai įjun­gia ir iš­jun­gia ka­ti­lą, taip iš­ven­gia­ma ku­ro są­nau­das di­di­nan­čių tem­pe­ra­tū­ros svy­ra­vi­mų. Jei ši­lu­mos ne­rei­kia, ka­ti­las ga­li vi­siš­kai už­ges­ti, o at­si­ra­dus ši­lu­mos po­rei­kiui jis vėl au­to­ma­tiš­kai už­si­ku­ria.

Tin­ka­mai su­komp­lek­tuo­to au­to­ma­ti­nio gra­nu­lių ka­ti­lo de­gi­mo sis­te­mo­je pe­le­nai pa­ša­li­na­mi au­to­ma­tiš­kai, to­dėl ka­ti­lą va­ly­ti rei­kia dau­giau­sia du kar­tus per mė­ne­sį.

Tie, ku­rie ne­no­ri kū­ren­ti vie­nos rū­šies kū­ru – tik mal­ko­mis ar­ba tik me­die­nos gra­nu­lė­mis, ga­li rink­tis ke­lių rū­šių ku­ru kū­re­na­mus ka­ti­lus. Šiuo me­tu rin­ko­je gau­su šil­dy­mo ka­ti­lų, į ku­riuos ga­li­ma krau­ti mal­kas ar­ba kū­ren­ti me­die­nos gra­nu­lė­mis, yra net ke­tu­rių rū­šių kū­ru – mal­ko­mis, me­die­nos gra­nu­lė­mis, ang­li­mis ar­ba grū­dais – kū­re­na­mų ka­ti­lų.



Kaunietis Almantas Gudonis, vasarą modernizavęs savo privataus namo šildymo sistemą, skaičiuoja, kad šį šildymo sezoną sutaupys bent trečdalį išlaidų. Kietojo kuro katilą į granulių iškeitęs namo šeimininkas taip pat pasiryžo prie namo rūsyje esančios katilinės įsirengti granulių sandėliavimo patalpą, iš kurios granulės lanksčiu kuro sraigtu tiekiamos į katilą. Pasak A.Gudonio, tai ne tik patogiau, mat automatizuota įranga gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje net tris mėnesius, bet ir leidžia smarkiai sutaupyti. Medžio granules galima įsigyti vasarą ir laikyti sandėliavimo patalpoje tol, kol prireiks šildytis. Ne paslaptis, kad pavasarį granulių galima įsigyti 50 proc. ar net perpus pigiau nei vėlyvą rudenį. Skaičiuojant, kad 130 kv. m namui šildyti per sezoną prireiks apie 5 tonų granulių, sutaupyti per žiemą galima nuo 200 iki 500 eurų. Tačiau kaip įsirengti tokio tipo sandėliavimo patalpas? Kuro sandėlio nauda Turint tinkamai įrengtą kuro sandėlį, gerokai pigiau kainuoja kuras, rečiau tenka lankytis katilinėje, joje nėra dulkių, nieko nereikia nešioti, pilstyti. Galų gale, perkant nefasuotas granules, nereikia mokėti už pakuotę. „Kurą prisimename, kai ateina žiema. Jau keleri metai iš eilės visų medienos rūšių kuro kainos pavasarį krinta beveik perpus. Tačiau, norint nupirkti didesnį jo kiekį, reikia turėti vietą jam sandėliuoti. Ir ne bet kokią, o tokią, kur kuras – ar tai būtų malkos, ar granulės – neprarastų savo kokybinių savybių, – t. y. sausą, vėdinamą. Pavažinėję po Europą ir pasidomėję, radome tinkamų sprendimų, kurie pas mus kažkodėl pritaikomi tik didžiosioms katilinėms, o privačiuose namuose visai nepopuliarūs. Sandėliavimo priemonių ir įrangos įvairovė Europoje tokia, kad jas galima pritaikyti beveik bet kuriam namui. Suprantama, sandėlį geriau numatyti prieš statant namą, projekte parinkti vietą, pagalvoti apie triukšmo lygį, patogų privažiavimą ir suprojektuoti reikiamo dydžio patalpą. Jei yra galimybė, galima numatyti kuro sandėlį rūsyje. Pagrindinis dalykas – numatyti kuro tiekimą iki katilinės. Tačiau visai neblogą sandėliuką ir kuro tiekimo sistemą galima įrengti ir jau pastatytame name“, – sakė šildymo sistemų rangos įmonės „Gilės inžinerija“ inžinierius Darius Šauklys. [Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka] Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka Pasak jo, įsirengę automatinius granulinius katilus, žmonės dažniausiai vežioja kurą maišeliais ir nepajunta kūrenimo patogumo. „Kita vertus, dažnai perkant granules, tikimybė, kad jose pasitaikys smėlio ar žievių su smėlio priemaišomis, daug didesnė. Turint sandėlį, galima nusipirkti nedidelį kiekį, išbandyti, ir jei granulės tinkamos, pirkti daugiau“, – apie sandėlio įrengimą ir naudą kalbėjo D. Šauklys. Kokybiškų granulių loterija Europiečiai, ypač vokiečiai, statydami namą apie kurą pagalvoja iš anksto. Jie projektuoja ne šiaip sau patalpą, o sandėlį, kuriame yra galimybė sumontuoti įrangą, prie kurio patogu privažiuoti, iškrauti kurą ir tiekti jį į katilinę. Kuro sandėlį galima suprojektuoti greta katilinės, viršuj arba žemiau jos. Sprendimų, kaip nutiesti granulėms kelią iki katilo, yra įvairių. O granulės į katilą gali būti tiekiamos tiek lanksčiu kuro sraigtu (pertrauktu arba ne), tiek ir sraigtiniu konvejeriu. Matydami, kad žmonės iki galo neišnaudoja granulinių katilų pranašumų, bendrovės inžineriai ėmė ieškoti sprendimų. „Pirmiausia radome įrangą, kuri veikia tiekiant nevienodos kokybės kurą ir su tuo susidoroja visiškai be problemų – pagal kuro kokybę susireguliuoja degimą, išmeta priemaišas, supresuoja pelenus ir net dūmtraukį pravalo. Jau dabar turime įrangos, kuri yra visiškai automatizuota ir gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje iki 90 dienų – jei tik nenutrūksta elektros srovė. O jeigu prie jos dar būtų kuro sandėliukas – šildymo sistemą galima būtų prilyginti centralizuotam šildymui iš miesto tinklų: komfortas ir minimali priežiūra“, – teigė šildymo sprendimų įmonės specialistas. Su geros kokybės granulėmis lengviau ar sunkiau susidoroja beveik visi šiuo metu rinkoje esantys automatiniai katilai. Deja, granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies kurą. Kol nėra oficialių standartų, granulių kokybė – tik gamintojų sąžinės reikalas. Bėda ta, kad kuro kokybė plika akimi nematoma, priemaišų, smėlio kiekis – nenuspėjamas. Granulių spalva dažniau klaidina, nei padeda – nors daugelis ja pasitiki. Užrašai ant pakuotės mažai ką reiškia, nes fasuojama dažnai ne gamyklose, produkcija gaunama iš skirtingų tiekėjų ir rašoma ką tik nori, nes nėra bendros sistemos, apibrėžiančios šio kuro normas. Kadangi ši problema egzistuoja ne tik mūsų šalyje – sprendimų ieško deginimo įrangos gamintojai. Jau prigaminta ganėtinai daug įrangos, kuri skirta įvairioms granulėms deginti. [Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka] Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka Esminis jos skirtumas nuo žemesnės klasės įrangos – automatinis degimo produktų atliekų bei susidariusių šlakų ar kitų priemaišų šalinimas iš degimo kameros. Anksčiau įrangos gamintojai siūlė šalinti pelenus panaudojant oro srautą, bet deginant žemesnės klasės granules tai nelabai veiksminga. Kitas būdas – degimo produktų atliekų šalinimas iš katilo iki pelenų dėžės bei dūmtraukio angų valymas. Toks sprendimas reikalauja mažiau katilo priežiūros ir didina gyvenimo nuosavame name komfortą. Apie granulių katilus Esminiai granulių katilų skirtumai nuo kito kietojo kuro katilų yra granulių sraigtas, kuris gabena granules į degiklį, ir automatinis degimas, t. y. užsidegimas, gesinimas, kuro tiekimas vyksta pagal šilumos ir karšto vandens poreikį. Degiklio automatika kontroliuoja degimą pagal tai, kokia temperatūra nustatyta. Degiklio temperatūros daviklis automatiškai įjungia ir išjungia katilą, taip išvengiama kuro sąnaudas didinančių temperatūros svyravimų. Jei šilumos nereikia, katilas gali visiškai užgesti, o atsiradus šilumos poreikiui jis vėl automatiškai užsikuria. Tinkamai sukomplektuoto automatinio granulių katilo degimo sistemoje pelenai pašalinami automatiškai, todėl katilą valyti reikia daugiausia du kartus per mėnesį. Tie, kurie nenori kūrenti vienos rūšies kūru – tik malkomis arba tik medienos granulėmis, gali rinktis kelių rūšių kuru kūrenamus katilus. Šiuo metu rinkoje gausu šildymo katilų, į kuriuos galima krauti malkas arba kūrenti medienos granulėmis, yra net keturių rūšių kūru – malkomis, medienos granulėmis, anglimis arba grūdais – kūrenamų katilų.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Namu-pasaulis/pigesniam-sildymui-atskiras-kuro-sandelis/210699
© Lietuvos žinios
Kaunietis Almantas Gudonis, vasarą modernizavęs savo privataus namo šildymo sistemą, skaičiuoja, kad šį šildymo sezoną sutaupys bent trečdalį išlaidų. Kietojo kuro katilą į granulių iškeitęs namo šeimininkas taip pat pasiryžo prie namo rūsyje esančios katilinės įsirengti granulių sandėliavimo patalpą, iš kurios granulės lanksčiu kuro sraigtu tiekiamos į katilą. Pasak A.Gudonio, tai ne tik patogiau, mat automatizuota įranga gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje net tris mėnesius, bet ir leidžia smarkiai sutaupyti. Medžio granules galima įsigyti vasarą ir laikyti sandėliavimo patalpoje tol, kol prireiks šildytis. Ne paslaptis, kad pavasarį granulių galima įsigyti 50 proc. ar net perpus pigiau nei vėlyvą rudenį. Skaičiuojant, kad 130 kv. m namui šildyti per sezoną prireiks apie 5 tonų granulių, sutaupyti per žiemą galima nuo 200 iki 500 eurų. Tačiau kaip įsirengti tokio tipo sandėliavimo patalpas? Kuro sandėlio nauda Turint tinkamai įrengtą kuro sandėlį, gerokai pigiau kainuoja kuras, rečiau tenka lankytis katilinėje, joje nėra dulkių, nieko nereikia nešioti, pilstyti. Galų gale, perkant nefasuotas granules, nereikia mokėti už pakuotę. „Kurą prisimename, kai ateina žiema. Jau keleri metai iš eilės visų medienos rūšių kuro kainos pavasarį krinta beveik perpus. Tačiau, norint nupirkti didesnį jo kiekį, reikia turėti vietą jam sandėliuoti. Ir ne bet kokią, o tokią, kur kuras – ar tai būtų malkos, ar granulės – neprarastų savo kokybinių savybių, – t. y. sausą, vėdinamą. Pavažinėję po Europą ir pasidomėję, radome tinkamų sprendimų, kurie pas mus kažkodėl pritaikomi tik didžiosioms katilinėms, o privačiuose namuose visai nepopuliarūs. Sandėliavimo priemonių ir įrangos įvairovė Europoje tokia, kad jas galima pritaikyti beveik bet kuriam namui. Suprantama, sandėlį geriau numatyti prieš statant namą, projekte parinkti vietą, pagalvoti apie triukšmo lygį, patogų privažiavimą ir suprojektuoti reikiamo dydžio patalpą. Jei yra galimybė, galima numatyti kuro sandėlį rūsyje. Pagrindinis dalykas – numatyti kuro tiekimą iki katilinės. Tačiau visai neblogą sandėliuką ir kuro tiekimo sistemą galima įrengti ir jau pastatytame name“, – sakė šildymo sistemų rangos įmonės „Gilės inžinerija“ inžinierius Darius Šauklys. [Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka] Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka Pasak jo, įsirengę automatinius granulinius katilus, žmonės dažniausiai vežioja kurą maišeliais ir nepajunta kūrenimo patogumo. „Kita vertus, dažnai perkant granules, tikimybė, kad jose pasitaikys smėlio ar žievių su smėlio priemaišomis, daug didesnė. Turint sandėlį, galima nusipirkti nedidelį kiekį, išbandyti, ir jei granulės tinkamos, pirkti daugiau“, – apie sandėlio įrengimą ir naudą kalbėjo D. Šauklys. Kokybiškų granulių loterija Europiečiai, ypač vokiečiai, statydami namą apie kurą pagalvoja iš anksto. Jie projektuoja ne šiaip sau patalpą, o sandėlį, kuriame yra galimybė sumontuoti įrangą, prie kurio patogu privažiuoti, iškrauti kurą ir tiekti jį į katilinę. Kuro sandėlį galima suprojektuoti greta katilinės, viršuj arba žemiau jos. Sprendimų, kaip nutiesti granulėms kelią iki katilo, yra įvairių. O granulės į katilą gali būti tiekiamos tiek lanksčiu kuro sraigtu (pertrauktu arba ne), tiek ir sraigtiniu konvejeriu. Matydami, kad žmonės iki galo neišnaudoja granulinių katilų pranašumų, bendrovės inžineriai ėmė ieškoti sprendimų. „Pirmiausia radome įrangą, kuri veikia tiekiant nevienodos kokybės kurą ir su tuo susidoroja visiškai be problemų – pagal kuro kokybę susireguliuoja degimą, išmeta priemaišas, supresuoja pelenus ir net dūmtraukį pravalo. Jau dabar turime įrangos, kuri yra visiškai automatizuota ir gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje iki 90 dienų – jei tik nenutrūksta elektros srovė. O jeigu prie jos dar būtų kuro sandėliukas – šildymo sistemą galima būtų prilyginti centralizuotam šildymui iš miesto tinklų: komfortas ir minimali priežiūra“, – teigė šildymo sprendimų įmonės specialistas. Su geros kokybės granulėmis lengviau ar sunkiau susidoroja beveik visi šiuo metu rinkoje esantys automatiniai katilai. Deja, granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies kurą. Kol nėra oficialių standartų, granulių kokybė – tik gamintojų sąžinės reikalas. Bėda ta, kad kuro kokybė plika akimi nematoma, priemaišų, smėlio kiekis – nenuspėjamas. Granulių spalva dažniau klaidina, nei padeda – nors daugelis ja pasitiki. Užrašai ant pakuotės mažai ką reiškia, nes fasuojama dažnai ne gamyklose, produkcija gaunama iš skirtingų tiekėjų ir rašoma ką tik nori, nes nėra bendros sistemos, apibrėžiančios šio kuro normas. Kadangi ši problema egzistuoja ne tik mūsų šalyje – sprendimų ieško deginimo įrangos gamintojai. Jau prigaminta ganėtinai daug įrangos, kuri skirta įvairioms granulėms deginti. [Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka] Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka Esminis jos skirtumas nuo žemesnės klasės įrangos – automatinis degimo produktų atliekų bei susidariusių šlakų ar kitų priemaišų šalinimas iš degimo kameros. Anksčiau įrangos gamintojai siūlė šalinti pelenus panaudojant oro srautą, bet deginant žemesnės klasės granules tai nelabai veiksminga. Kitas būdas – degimo produktų atliekų šalinimas iš katilo iki pelenų dėžės bei dūmtraukio angų valymas. Toks sprendimas reikalauja mažiau katilo priežiūros ir didina gyvenimo nuosavame name komfortą. Apie granulių katilus Esminiai granulių katilų skirtumai nuo kito kietojo kuro katilų yra granulių sraigtas, kuris gabena granules į degiklį, ir automatinis degimas, t. y. užsidegimas, gesinimas, kuro tiekimas vyksta pagal šilumos ir karšto vandens poreikį. Degiklio automatika kontroliuoja degimą pagal tai, kokia temperatūra nustatyta. Degiklio temperatūros daviklis automatiškai įjungia ir išjungia katilą, taip išvengiama kuro sąnaudas didinančių temperatūros svyravimų. Jei šilumos nereikia, katilas gali visiškai užgesti, o atsiradus šilumos poreikiui jis vėl automatiškai užsikuria. Tinkamai sukomplektuoto automatinio granulių katilo degimo sistemoje pelenai pašalinami automatiškai, todėl katilą valyti reikia daugiausia du kartus per mėnesį. Tie, kurie nenori kūrenti vienos rūšies kūru – tik malkomis arba tik medienos granulėmis, gali rinktis kelių rūšių kuru kūrenamus katilus. Šiuo metu rinkoje gausu šildymo katilų, į kuriuos galima krauti malkas arba kūrenti medienos granulėmis, yra net keturių rūšių kūru – malkomis, medienos granulėmis, anglimis arba grūdais – kūrenamų katilų.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Namu-pasaulis/pigesniam-sildymui-atskiras-kuro-sandelis/210699
© Lietuvos žinios
Kaunietis Almantas Gudonis, vasarą modernizavęs savo privataus namo šildymo sistemą, skaičiuoja, kad šį šildymo sezoną sutaupys bent trečdalį išlaidų. Kietojo kuro katilą į granulių iškeitęs namo šeimininkas taip pat pasiryžo prie namo rūsyje esančios katilinės įsirengti granulių sandėliavimo patalpą, iš kurios granulės lanksčiu kuro sraigtu tiekiamos į katilą. Pasak A.Gudonio, tai ne tik patogiau, mat automatizuota įranga gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje net tris mėnesius, bet ir leidžia smarkiai sutaupyti. Medžio granules galima įsigyti vasarą ir laikyti sandėliavimo patalpoje tol, kol prireiks šildytis. Ne paslaptis, kad pavasarį granulių galima įsigyti 50 proc. ar net perpus pigiau nei vėlyvą rudenį. Skaičiuojant, kad 130 kv. m namui šildyti per sezoną prireiks apie 5 tonų granulių, sutaupyti per žiemą galima nuo 200 iki 500 eurų. Tačiau kaip įsirengti tokio tipo sandėliavimo patalpas? Kuro sandėlio nauda Turint tinkamai įrengtą kuro sandėlį, gerokai pigiau kainuoja kuras, rečiau tenka lankytis katilinėje, joje nėra dulkių, nieko nereikia nešioti, pilstyti. Galų gale, perkant nefasuotas granules, nereikia mokėti už pakuotę. „Kurą prisimename, kai ateina žiema. Jau keleri metai iš eilės visų medienos rūšių kuro kainos pavasarį krinta beveik perpus. Tačiau, norint nupirkti didesnį jo kiekį, reikia turėti vietą jam sandėliuoti. Ir ne bet kokią, o tokią, kur kuras – ar tai būtų malkos, ar granulės – neprarastų savo kokybinių savybių, – t. y. sausą, vėdinamą. Pavažinėję po Europą ir pasidomėję, radome tinkamų sprendimų, kurie pas mus kažkodėl pritaikomi tik didžiosioms katilinėms, o privačiuose namuose visai nepopuliarūs. Sandėliavimo priemonių ir įrangos įvairovė Europoje tokia, kad jas galima pritaikyti beveik bet kuriam namui. Suprantama, sandėlį geriau numatyti prieš statant namą, projekte parinkti vietą, pagalvoti apie triukšmo lygį, patogų privažiavimą ir suprojektuoti reikiamo dydžio patalpą. Jei yra galimybė, galima numatyti kuro sandėlį rūsyje. Pagrindinis dalykas – numatyti kuro tiekimą iki katilinės. Tačiau visai neblogą sandėliuką ir kuro tiekimo sistemą galima įrengti ir jau pastatytame name“, – sakė šildymo sistemų rangos įmonės „Gilės inžinerija“ inžinierius Darius Šauklys. [Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka] Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka Pasak jo, įsirengę automatinius granulinius katilus, žmonės dažniausiai vežioja kurą maišeliais ir nepajunta kūrenimo patogumo. „Kita vertus, dažnai perkant granules, tikimybė, kad jose pasitaikys smėlio ar žievių su smėlio priemaišomis, daug didesnė. Turint sandėlį, galima nusipirkti nedidelį kiekį, išbandyti, ir jei granulės tinkamos, pirkti daugiau“, – apie sandėlio įrengimą ir naudą kalbėjo D. Šauklys. Kokybiškų granulių loterija Europiečiai, ypač vokiečiai, statydami namą apie kurą pagalvoja iš anksto. Jie projektuoja ne šiaip sau patalpą, o sandėlį, kuriame yra galimybė sumontuoti įrangą, prie kurio patogu privažiuoti, iškrauti kurą ir tiekti jį į katilinę. Kuro sandėlį galima suprojektuoti greta katilinės, viršuj arba žemiau jos. Sprendimų, kaip nutiesti granulėms kelią iki katilo, yra įvairių. O granulės į katilą gali būti tiekiamos tiek lanksčiu kuro sraigtu (pertrauktu arba ne), tiek ir sraigtiniu konvejeriu. Matydami, kad žmonės iki galo neišnaudoja granulinių katilų pranašumų, bendrovės inžineriai ėmė ieškoti sprendimų. „Pirmiausia radome įrangą, kuri veikia tiekiant nevienodos kokybės kurą ir su tuo susidoroja visiškai be problemų – pagal kuro kokybę susireguliuoja degimą, išmeta priemaišas, supresuoja pelenus ir net dūmtraukį pravalo. Jau dabar turime įrangos, kuri yra visiškai automatizuota ir gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje iki 90 dienų – jei tik nenutrūksta elektros srovė. O jeigu prie jos dar būtų kuro sandėliukas – šildymo sistemą galima būtų prilyginti centralizuotam šildymui iš miesto tinklų: komfortas ir minimali priežiūra“, – teigė šildymo sprendimų įmonės specialistas. Su geros kokybės granulėmis lengviau ar sunkiau susidoroja beveik visi šiuo metu rinkoje esantys automatiniai katilai. Deja, granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies kurą. Kol nėra oficialių standartų, granulių kokybė – tik gamintojų sąžinės reikalas. Bėda ta, kad kuro kokybė plika akimi nematoma, priemaišų, smėlio kiekis – nenuspėjamas. Granulių spalva dažniau klaidina, nei padeda – nors daugelis ja pasitiki. Užrašai ant pakuotės mažai ką reiškia, nes fasuojama dažnai ne gamyklose, produkcija gaunama iš skirtingų tiekėjų ir rašoma ką tik nori, nes nėra bendros sistemos, apibrėžiančios šio kuro normas. Kadangi ši problema egzistuoja ne tik mūsų šalyje – sprendimų ieško deginimo įrangos gamintojai. Jau prigaminta ganėtinai daug įrangos, kuri skirta įvairioms granulėms deginti. [Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka] Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka Esminis jos skirtumas nuo žemesnės klasės įrangos – automatinis degimo produktų atliekų bei susidariusių šlakų ar kitų priemaišų šalinimas iš degimo kameros. Anksčiau įrangos gamintojai siūlė šalinti pelenus panaudojant oro srautą, bet deginant žemesnės klasės granules tai nelabai veiksminga. Kitas būdas – degimo produktų atliekų šalinimas iš katilo iki pelenų dėžės bei dūmtraukio angų valymas. Toks sprendimas reikalauja mažiau katilo priežiūros ir didina gyvenimo nuosavame name komfortą. Apie granulių katilus Esminiai granulių katilų skirtumai nuo kito kietojo kuro katilų yra granulių sraigtas, kuris gabena granules į degiklį, ir automatinis degimas, t. y. užsidegimas, gesinimas, kuro tiekimas vyksta pagal šilumos ir karšto vandens poreikį. Degiklio automatika kontroliuoja degimą pagal tai, kokia temperatūra nustatyta. Degiklio temperatūros daviklis automatiškai įjungia ir išjungia katilą, taip išvengiama kuro sąnaudas didinančių temperatūros svyravimų. Jei šilumos nereikia, katilas gali visiškai užgesti, o atsiradus šilumos poreikiui jis vėl automatiškai užsikuria. Tinkamai sukomplektuoto automatinio granulių katilo degimo sistemoje pelenai pašalinami automatiškai, todėl katilą valyti reikia daugiausia du kartus per mėnesį. Tie, kurie nenori kūrenti vienos rūšies kūru – tik malkomis arba tik medienos granulėmis, gali rinktis kelių rūšių kuru kūrenamus katilus. Šiuo metu rinkoje gausu šildymo katilų, į kuriuos galima krauti malkas arba kūrenti medienos granulėmis, yra net keturių rūšių kūru – malkomis, medienos granulėmis, anglimis arba grūdais – kūrenamų katilų.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Namu-pasaulis/pigesniam-sildymui-atskiras-kuro-sandelis/210699
© Lietuvos žinios
Kaunietis Almantas Gudonis, vasarą modernizavęs savo privataus namo šildymo sistemą, skaičiuoja, kad šį šildymo sezoną sutaupys bent trečdalį išlaidų. Kietojo kuro katilą į granulių iškeitęs namo šeimininkas taip pat pasiryžo prie namo rūsyje esančios katilinės įsirengti granulių sandėliavimo patalpą, iš kurios granulės lanksčiu kuro sraigtu tiekiamos į katilą. Pasak A.Gudonio, tai ne tik patogiau, mat automatizuota įranga gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje net tris mėnesius, bet ir leidžia smarkiai sutaupyti. Medžio granules galima įsigyti vasarą ir laikyti sandėliavimo patalpoje tol, kol prireiks šildytis. Ne paslaptis, kad pavasarį granulių galima įsigyti 50 proc. ar net perpus pigiau nei vėlyvą rudenį. Skaičiuojant, kad 130 kv. m namui šildyti per sezoną prireiks apie 5 tonų granulių, sutaupyti per žiemą galima nuo 200 iki 500 eurų. Tačiau kaip įsirengti tokio tipo sandėliavimo patalpas? Kuro sandėlio nauda Turint tinkamai įrengtą kuro sandėlį, gerokai pigiau kainuoja kuras, rečiau tenka lankytis katilinėje, joje nėra dulkių, nieko nereikia nešioti, pilstyti. Galų gale, perkant nefasuotas granules, nereikia mokėti už pakuotę. „Kurą prisimename, kai ateina žiema. Jau keleri metai iš eilės visų medienos rūšių kuro kainos pavasarį krinta beveik perpus. Tačiau, norint nupirkti didesnį jo kiekį, reikia turėti vietą jam sandėliuoti. Ir ne bet kokią, o tokią, kur kuras – ar tai būtų malkos, ar granulės – neprarastų savo kokybinių savybių, – t. y. sausą, vėdinamą. Pavažinėję po Europą ir pasidomėję, radome tinkamų sprendimų, kurie pas mus kažkodėl pritaikomi tik didžiosioms katilinėms, o privačiuose namuose visai nepopuliarūs. Sandėliavimo priemonių ir įrangos įvairovė Europoje tokia, kad jas galima pritaikyti beveik bet kuriam namui. Suprantama, sandėlį geriau numatyti prieš statant namą, projekte parinkti vietą, pagalvoti apie triukšmo lygį, patogų privažiavimą ir suprojektuoti reikiamo dydžio patalpą. Jei yra galimybė, galima numatyti kuro sandėlį rūsyje. Pagrindinis dalykas – numatyti kuro tiekimą iki katilinės. Tačiau visai neblogą sandėliuką ir kuro tiekimo sistemą galima įrengti ir jau pastatytame name“, – sakė šildymo sistemų rangos įmonės „Gilės inžinerija“ inžinierius Darius Šauklys. [Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka] Atskirai šalia katilinės įrengtoje sandėliavimo patalpoje medžio granules galima laikyti ištisus metus. / Almanto Gudonio nuotrauka Pasak jo, įsirengę automatinius granulinius katilus, žmonės dažniausiai vežioja kurą maišeliais ir nepajunta kūrenimo patogumo. „Kita vertus, dažnai perkant granules, tikimybė, kad jose pasitaikys smėlio ar žievių su smėlio priemaišomis, daug didesnė. Turint sandėlį, galima nusipirkti nedidelį kiekį, išbandyti, ir jei granulės tinkamos, pirkti daugiau“, – apie sandėlio įrengimą ir naudą kalbėjo D. Šauklys. Kokybiškų granulių loterija Europiečiai, ypač vokiečiai, statydami namą apie kurą pagalvoja iš anksto. Jie projektuoja ne šiaip sau patalpą, o sandėlį, kuriame yra galimybė sumontuoti įrangą, prie kurio patogu privažiuoti, iškrauti kurą ir tiekti jį į katilinę. Kuro sandėlį galima suprojektuoti greta katilinės, viršuj arba žemiau jos. Sprendimų, kaip nutiesti granulėms kelią iki katilo, yra įvairių. O granulės į katilą gali būti tiekiamos tiek lanksčiu kuro sraigtu (pertrauktu arba ne), tiek ir sraigtiniu konvejeriu. Matydami, kad žmonės iki galo neišnaudoja granulinių katilų pranašumų, bendrovės inžineriai ėmė ieškoti sprendimų. „Pirmiausia radome įrangą, kuri veikia tiekiant nevienodos kokybės kurą ir su tuo susidoroja visiškai be problemų – pagal kuro kokybę susireguliuoja degimą, išmeta priemaišas, supresuoja pelenus ir net dūmtraukį pravalo. Jau dabar turime įrangos, kuri yra visiškai automatizuota ir gali veikti be žmogaus priežiūros ar apsilankymo katilinėje iki 90 dienų – jei tik nenutrūksta elektros srovė. O jeigu prie jos dar būtų kuro sandėliukas – šildymo sistemą galima būtų prilyginti centralizuotam šildymui iš miesto tinklų: komfortas ir minimali priežiūra“, – teigė šildymo sprendimų įmonės specialistas. Su geros kokybės granulėmis lengviau ar sunkiau susidoroja beveik visi šiuo metu rinkoje esantys automatiniai katilai. Deja, granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies kurą. Kol nėra oficialių standartų, granulių kokybė – tik gamintojų sąžinės reikalas. Bėda ta, kad kuro kokybė plika akimi nematoma, priemaišų, smėlio kiekis – nenuspėjamas. Granulių spalva dažniau klaidina, nei padeda – nors daugelis ja pasitiki. Užrašai ant pakuotės mažai ką reiškia, nes fasuojama dažnai ne gamyklose, produkcija gaunama iš skirtingų tiekėjų ir rašoma ką tik nori, nes nėra bendros sistemos, apibrėžiančios šio kuro normas. Kadangi ši problema egzistuoja ne tik mūsų šalyje – sprendimų ieško deginimo įrangos gamintojai. Jau prigaminta ganėtinai daug įrangos, kuri skirta įvairioms granulėms deginti. [Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka] Granulių kokybė ne visada būna gera, nors gamintojai ir pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausios rūšies granules. / Almanto Gudonio nuotrauka Esminis jos skirtumas nuo žemesnės klasės įrangos – automatinis degimo produktų atliekų bei susidariusių šlakų ar kitų priemaišų šalinimas iš degimo kameros. Anksčiau įrangos gamintojai siūlė šalinti pelenus panaudojant oro srautą, bet deginant žemesnės klasės granules tai nelabai veiksminga. Kitas būdas – degimo produktų atliekų šalinimas iš katilo iki pelenų dėžės bei dūmtraukio angų valymas. Toks sprendimas reikalauja mažiau katilo priežiūros ir didina gyvenimo nuosavame name komfortą. Apie granulių katilus Esminiai granulių katilų skirtumai nuo kito kietojo kuro katilų yra granulių sraigtas, kuris gabena granules į degiklį, ir automatinis degimas, t. y. užsidegimas, gesinimas, kuro tiekimas vyksta pagal šilumos ir karšto vandens poreikį. Degiklio automatika kontroliuoja degimą pagal tai, kokia temperatūra nustatyta. Degiklio temperatūros daviklis automatiškai įjungia ir išjungia katilą, taip išvengiama kuro sąnaudas didinančių temperatūros svyravimų. Jei šilumos nereikia, katilas gali visiškai užgesti, o atsiradus šilumos poreikiui jis vėl automatiškai užsikuria. Tinkamai sukomplektuoto automatinio granulių katilo degimo sistemoje pelenai pašalinami automatiškai, todėl katilą valyti reikia daugiausia du kartus per mėnesį. Tie, kurie nenori kūrenti vienos rūšies kūru – tik malkomis arba tik medienos granulėmis, gali rinktis kelių rūšių kuru kūrenamus katilus. Šiuo metu rinkoje gausu šildymo katilų, į kuriuos galima krauti malkas arba kūrenti medienos granulėmis, yra net keturių rūšių kūru – malkomis, medienos granulėmis, anglimis arba grūdais – kūrenamų katilų.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Namu-pasaulis/pigesniam-sildymui-atskiras-kuro-sandelis/210699
© Lietuvos žinios