Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Skvarbioji betono hidroizoliacija PENETRON - inovatyvus ir garantuotas sprendimas

Šiuo metu egzistuojantis efektyviausias būdas hidroizoliuoti betoną – skvarbioji kristalinė betono hidroizoliacija.
Nuotraukos

Standartiniu būdu pagaminto betono struktūra yra akyta, su daugybę kapiliarų ir mikroskopinių įtrūkių. Betono poros, kapiliarai ir įtrūkiai susidaro dėl kelių veiksnių: garuojant vandeniui, kai betonas kietėja; esant nepakankamam betono sutankinimui liejimo metu; dėl betono suslūgimo rišantis susidarant vidiniam įtempimui ir kt.

 

 

Šiuo metu egzistuojantis efektyviausias būdas hidroizoliuoti betoną – skvarbioji kristalinė betono  hidroizoliacija. Gana paprasta darbų technologija, nedidelės medžiagų sąnaudos ir unikalus PENETRON medžiagų efektyvumas užtikrina betono hidroizoliaciją visam betono gyvavimo laikui.


 

Betono hidroizoliacijos sprendimus galima suskirstyti į dvi kategorijas:

 1. 1. Esamo betono ir jo gaminių hidroizoliacija.

Norint sustabdyti kapiliarinį  vandens prasiskverbimą per betoną, taip pat sustiprinti pačią betono struktūrą ir padidinti jo atsparumą šalčiui bei agresyvioms aplinkoms, tokioms, kaip rūgštys, šarmai, tepalai, išmetamosios dujos, trąšos, silosas, atliekos ir pan., naudojama PENETRON skvarbioji hidroizoliacija – cementinis mišinys su specialiais cheminiais priedais. PENETRON hidroizoliacija veikia su drėgme patekdama į betono porų vidų, keičia betono struktūrą, bet nesudaro papildomo paviršiaus ( t.y. nėra jokios „plėvelės“ ). Prasiskverbę į betono struktūrą, PENETRON medžiagos aktyvieji cheminiai komponentai, tirpdami vandenyje, reaguoja su betone esančiais kalcio ir aliuminio jonų kompleksais, įvairiais metalų oksidais ir druskomis. Vykstant šioms reakcijoms susidaro sudėtingesnės druskos, reaguojančios su vandeniu ir sudarančios netirpius vandeniui kristalus. Šių kristalų tinklas užpildo iki 0,4 mm pločio poras, kapiliarus ir mikroskopnius įtrūkius. Kristalai tampa betono struktūros dalimi.

PENETRON hidroizoliacija nebijo mechaninių pažeidimų ir nepraranda eksploatacinių savybių, yra veiksminga tol, kol gyvuoja pats betonas.

Hidroizoliuoti ir suremontuoti betono įtrūkimus, sujungimo vietas, siūles tarp betoninių pamatų blokų, perdangų plokščių ir kitas sandūras, naudojama PENECRETE medžiaga, priklausanti tai pačiai PENETRON sistemai. Ši medžiaga gerai sukimba su betono, akmens, plytų ar metalo konstrukcijomis, nesuslūgsta, plastiška, pasižymi dideliu nelaidumu vandeniui ir atsparumu šalčiui.

Esant slėginiams vandens pratekėjimams, kai kitos medžiagos yra išplaunamos dar net nepradėjusios veikti, siūloma naudoti PENEPLUG plomba – cementinis mišinys su specialiais cheminiais priedais.   PENEPLUG mišinį sumaišius su vandeniu ir paruošus plombą protėkio užtaisymui, plomba sukietėja per 40 sekundžių, gerai sukimba su betonu ir likviduoja vandens pratekėjimus. PENEPLUG pasižymi dideliu nelaidumu vandeniui ir atsparumu šalčiui.

2. Betono hidroizoliacija gamybos metu.

Norint hidroizoliuoti betoną ar jo gaminius, cemento ir smėlio mišinius, cementinius tinkus, paprasčiausias ir ekonomiškiausias būdas yra gamybos metu į juos įmaišyti priedą PENETRON ADMIX. Šis priedas hidroizoliuoja betoną per visą jo tūrį, padidina nelaidumą vandeniui 3 pakopomis,  padidina atsparumą šalčiui virš 100 ciklų, taip pat padidina ir betono atsparumą agresyvioms aplinkoms, tokioms, kaip rūgštys, šarmai, tepalai, išmetamosios dujos, trąšos, silosas, atliekos ir pan.

Tai ypač supaprastina betono hidroizoliacijos darbus, nes viskas ko reikia - tik įdėti PENETRON ADMIX priedą į betoną ir gerai permaišyti mišinį.

PENETRON ADMIX medžiagos aktyvieji cheminiai komponentai, tolygiai pasiskirstę visame betono sluoksnyje, tirpdami vandenyje reaguoja su betone esančiais kalcio ir aliuminio jonų kompleksais, įvairiais metalų oksidais ir druskomis. Vykstant šioms reakcijoms susidaro sudėtingesnės druskos, reaguojančios su vandeniu ir sudarančios netirpius kristalų hidratus. Šių kristalų tinklas užpildo iki 0,4 mm pločio kapiliarus, įtrūkius ir poras. Kartu kristalai tampa betono struktūros sudėtine dalimi.

Užpildytos netirpiais kristalais betono ertmės nepraleidžia vandens, nes ima veikti skysčių paviršiaus įtempimo jėgos. Tūrinių kristalų tinklas, užpildantis kapiliarus, neleidžia vykti vandens filtracijos procesui net esant aukštam hidrostatiniam slėgiui.

Sukietėjęs betonas su PENETRON ADMIX priedu yra hidroizoliuotas ir pasižymi dideliu atsparumu aplinkos poveikiui, betono struktūra turi ,,savigydos savybių“, kai mikroįtrūkimai užtaisomi savaime betone esančiais kristalais. Todėl tokia hidroizoliacija išlieka efektyvi net atsiradus nenumatytam hidrostatiniam slėgiui ar mechaninei apkrovai.

PENETRON ADMIX rekomenduojama naudoti su hidroizoliacine tarpine konstrukcinėms siūlėms PENEBAR. PENEBAR -  tai stačiakampio skerspjūvio lanksti besiplečianti virvė, kurios sudėtyje yra specialių sudėtinių medžiagų. Reaguodama su vandeniu, ji išsiplečia ribotoje erdvėje iki 300 %. Išsaugo lankstumą neigiamoje temperatūroje.

Pagrindiniai PENETRON hidroizoliacijos privalumai:

PENETRON skvarbioji hidroizoliacija nesusidėvi, nepraranda eksploatacinių savybių, nebijo mechaninių pažeidimų ir agresyvios cheminės aplinkos. Betono struktūra ne tik tampa nelaidi vandeniui, bet ir papildomai sustiprinama, padidinamas atsparumas šalčiui ir išsaugomas laidumas garams. Maža PENETRON medžiagų išeiga ir paprasta darbų technologija ženkliai sumažina darbų ir laiko sąnaudas. Nereikia atkasinėti pamatų ar šalinti apdailos, nes darbai atliekami iš bet kurios konstrukcijos pusės. Taip pat sutaupoma lėšų, nes nereikia džiovinti betono, priešingai – PENETRON hidroizoliacija būtent tepama ant drėgno betono paviršiaus. PENETRON sistema naudojama visiems betono gaminiams ar konstrukcijoms, cementinio pagrindo mišiniams, tinka geriamojo vandens rezervuarams, nes turi tiek galiojančius CE sertifikatus, atitinkančius LST EN 934 ir LST EN 1504 reikalavimus, tiek Higienos sertifikatą.

Priedo panaudojimas į betoną. PENETRON ADMIX:

   Betonas tampa nelaidus vandeniui. Padidina betono nelaidumą vandeniui ne mažiau kaip 3 pakopomis nuo pradinės betono nelaidumo vandeniui markės.

   Padidina įprasto betono atspraumą šalčiui ne mažiau kaip 100 ciklų.

   Betonas tampa atsparus agresyviai aplinkai nuo pH3 iki pH11.

   Galima naudoti su kitais žinomais betono priedais, kas leidžia atlikti betonavimo darbus ir žiemos metu.

   Saugo armatūrą nuo korozijos.

   Hidroizoliacija atspari mechaniniams pažeidimams.

   Užgydo įtrūkimus iki 0,4 mm.

   Priedas sertifikuotas naudoti sąlyčiui su geriamu vandeniu.

   Betonas išlieka laidus garams.

   Nedidelė išeiga. Naudojamas vos 1% PENETRON ADMIX nuo sauso cemento masės betono mišinyje.

   Nebereikalingos jokios kitos betono hidroizoliacijos priemonės.

   Taupo laiką ir darbo kaštus.

 

Tepamos ar purškiamos skvarbiosios kristalinės hidroizoliacijos PENETRON panaudojimas:

   Prasikverbia į betoną iki 60 cm.

   Padidina betono atsparumą gniuždymui ne mažiau kaip 5 %.

   Betonas tampa nelaidus vandeniui. Padidina betono nelaidumą vandeniui ne mažiau kaip 3 pakopomis nuo pradinės betono nelaidumo vandeniui markės.

   Padidina įprasto betono atspraumą šalčiui ne mažiau kaip 100 ciklų.

   Betonas tampa atsparus agresyviai aplinkai nuo pH3 iki pH11.

   Saugo armatūrą nuo korozijos.

   Hidroizoliacija atspari mechaniniams pažeidimams.

   Užgydo įtrūkimus iki 0,4 mm.

   Sertifikuotas naudoti sąlyčiui su geriamu vandeniu.

   Betonas išlieka laidus garams.

   Nedidelė išeiga, sudaro vos apie 0,8 - 1,1 kg/m2 nutepant du kartus.

PENETRON sistemos panaudjimo sritys:

Medžiagos naudojamos eksploatuojamų ir statomų monolitinių ir surenkamųjų betono ir gelžbetonio konstrukcijų hidroizoliacijai įrengti ir atkurti.

Kai kurie statinių, kuriuose naudojamos PENETRON sistemos medžiagos, pavyzdžiai:

Hidrotechniniai statiniai

 •           Rezervuarai (atvirieji, atitvertieji ir kt.)
 •           Baseinai (atvirieji ir uždarieji)
 •           Šuliniai
 •           Dokai
 •           Prieplaukos
 •           Valymo įrenginių konstrukcijos (aeraciniai tankai, nusodintuvai, kolektoriai, siurblinės, ir t.t.)
 •           Betoninės dambos
 •           Užtvankos ir kt.

Gyvenamosios ir komercinės paskirties statybos objektai

 •           Pamatai
 •           Rūsių patalpos
 •           Požeminiai statiniai (stovėjimo aikštelės, garažai, perėjos ir kt.)
 •           Balkonai
 •           Eksploatuojamos ir neeksploatuojamos stogų dangos
 •           Liftų šachtos
 •           Daržovių duobės ir kt.

Pramoninės ir agropramoninės paskirties statiniai

 •           Gamybinės patalpos
 •           Aušinimo bokštų baseinai
 •           Saugyklos
 •           Kaminai
 •           Šachtos
 •           Bunkeriai
 •           Betoniniai statiniai, veikiami agresyvios aplinkos, ir kt.

Civilinės ir ypatingos saugos objektai

 •           Slėptuvės
 •           Priešgaisriniai rezervuarai

Energetinio komplekso objektai

 •           Atominio kuro atliekų saugojimo baseinai
 •           Siurblinių stotys
 •           Atominio kuro atliekų saugyklos
 •           Kanalai
 •           Kuro tiekimo estakados
 •           Kabelių tuneliai
 •           Betoniniai statiniai, veikiami agresyvios aplinkos, ir kt.

Transporto infrastruktūros objektai

 •           Tuneliai (automobilių, geležinkelio, pėsčiųjų ir t. t.)         
 •           Tiltų ir kelių elementai ir kt.

UAB DASFA ir Ko yra vienintelis oficialus PENETRON gamintojo atstovas Lietuvoje.

Platesnė informacija: http://www.penetron.lt/penetron-hidroizoliacija.html 

 

 Mūsų adresas:
UAB DASFA ir Ko, Kareivių g.19-118, Vilnius
Mob.: +370 687 24841
Mob.: +370 686 01411
Tel.: +370 5 2031515
Faks.: +370 5 2031517
El.p.: penetron@dasfa.lt

www.penetron.lt
www.dasfa.lt