Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šlaitinis stogas - šilumos garantas

Skirtingai nei bet kuri kita namo dalis, labiausiai neigiamos aplinkos veiksnių neišvengia namo stogas. Skaičiuojama, kad tinkamai atlikta šlaitinio stogo izoliacija įprastais atvejais gali sudaryti apie 30 proc. visos pastato šiluminės energijos.
Nuotraukos

2019.05.27.

Skirtingai nei bet kuri kita namo dalis, labiausiai neigiamos aplinkos veiksnių neišvengia namo stogas. Skaičiuojama, kad tinkamai atlikta šlaitinio stogo izoliacija įprastais atvejais gali sudaryti apie 30 proc. visos pastato šiluminės energijos. Toks pasirinktas energijos taupymo būdas tuo pačiu reiškia ir ženkliai sumenkusias šildymo sąskaitas. Be to, kokybiškai izoliuotas šlaitinis stogas leis džiaugtis ir iki tol neišnaudotomis erdvėmis.

Šlaitinis stogas

Lietus, sniegas ir kiti atmosferiniai reiškiniai neigiamai veikia bet kurio namo stogą, jo sandūrose atverdami neretai plika akimi visai nematomus mikro įtrūkimus ir sukurdami palankias sąlygas prasisunkti vandeniui bei drėgmei. Tokiu būdu per stogą iškeliauja nemenka sukaupiamos šilumos dalis. Ši situacija išsprendžiama, pasirinkus tinkamą stogo izoliaciją – būtent ji subalansuoja reikiamą mikroklimatą ir palaiko komfortišką drėgmės lygį. Kokybiškai atliktas stogo izoliavimas gali greitai grąžinti pirmines stogo savybes. Tai tuo pačiu visada reikš ir į namus grįžusią šilumą, jaukumą bei komfortą.

Stogas gali būti šiltinamas ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Tuo galima pasirūpinti ir tuo metu, kai šlaitinis stogas tebėra statomas. Stogų šiltinimo profesionalai kiekvienu atveju parinks aplinkai saugias, darnios plėtros standartus atitinkančias ekologiškas medžiagas, dėl kurių pagerės oro kokybė patalpoje.

Viena naujesnių stogo šiltinimo technologijų – PIR plokštės. Poliuretano plokštės šilumos varža žymiai geresnė už visas kitas medžiagas. Tarkim, 12 cm storio poliuretano plokštės šilumos varža analogiška 20 cm storio putplasčiui ar net 23 cm storio mineralinės vatos plokštei.

Išnaudotos erdvės, komfortas

Vasaros metu per karščius visiems neretai norisi pasidžiaugti malonia vėsa ir ramybe. Namuose tokia išsiilgto komforto oaze gali tapti net iki tol visai nenaudota palėpė. Izoliuotas šlaitinis stogas – izoliacija.com garantuoja tylą: jaučiamas kur kas mažesnis iš išorės sklindantis triukšmas, tarkim, nebe taip garsiai girdisi lietaus lašų barbenimas į stogą.

Stogo izoliacija turi ir kitų privalumų – toks stogas vasarą leis ramiai išsimiegoti, išvengti kondicionierių naudojimo ir tuo pačiu didesnių sąskaitų už suvartotą energiją.

Nepaisant to, kiek stogo šiltinimas atrodytų pakankamai įprastas būsto statybos etapas, ne visi šeimininkai geba įvertinti asmenines galimybes, tad neretai ryžtąsi patys „sukaišioti vatą“. Nepaisant to kokios kokybiškos izoliacinės medžiagos buvo pasirinktos, laikas netrukus parodo visas iš nežinojimo padarytas klaidas. O jos gali kainuoti brangiai.

Tiek vidinė, tiek išorinė šlaitinio stogo izoliacija reikalauja specialių žinių bei patirties, tad šią paslaugą vertėtų pirkti iš patyrusių šios srities ekspertų. Tokios srities profesionaliai gebės rasti patį tinkamiausią sprendimą ir jį realizuoti: visiškai nesvarbu, ar tai būtų standartinės, ar nestandartinės konfigūracijos šlaitinis stogas. Tik patyrusių meistrų darbas leis ilgus metus džiaugtis šiltais bei jaukiais namais.